Eesti uudised

Kaotus ja pisarad. Vanemad ja saatetegijad panevad lapstähe tema tuleviku nimel proovile

Küllike Rooväli, 31. märts 2017 04:00

147 KOMMENTAARI

1. aprill 2017 19:59
Mis hala siin käib! Kas keegi ka reaalselt teab midagi laste soovist esineda, konkureerida, end proovile panna, avastada, kogeda…saatesse jõudsid eelkõige julged, kindlate oskustega ja x-faktoriga lapsed. Mis puutuvad asjasse vanemad? Tõsi, nad on toetanud ja suunanud oma lapsi huvide ja oskuste arendamisel, nad hoolivad. Julgetel lastel ka julged vanemad. Mulle meeldis saade ja imeline on tõdeda, kui palju väikseid julgeid artiste kasvamas meie väikses Eestis. Ei jäänud muljet, et ükski laps esinenuks nii veenvalt vaid papa-mamma sunnil. Osa räägivad vaid pisaratest, laste traumeerimisest, rumalatest vanematest, mõni ka lastekaitsest – kas paar pisarat varjutavad väljalangenud laste etteaste, nende ande ja julguse teles esineda? Miks te takerdute siirasse inimlikku hetkeemotsiooni – kurbusse? Langes saates välja - ja mis siis, nad olid kõik väljavalitud tuhandete hulgast, nad pääsesid saatesse, andsid endast parima. Me mäletame neid kui julgeid ja andekaid lapsi. SELLE saate mängureeglid on sellised, varem või hiljem langetakse välja. Keegi saab kauem kaasa lüüa, keegi saab varem koju. Elu pole häda ja viletus, elu on mäng, nii nagu ka antud meelelahutuslik saade, tänu millele me saame neid suurepäraseid lapsi tundma ja neile kaasa elada. Mis hala siin käib! Kas keegi ka reaalselt teab midagi laste soovist esineda, konkureerida, end proovile panna, avastada, kogeda…saatesse jõudsid eelkõige julged, kindlate oskustega ja x-faktoriga lapsed. Mis puutuvad asjasse vanemad? Tõsi, nad on toetanud ja suunanud oma lapsi huvide ja oskuste arendamisel, nad hoolivad. Julgetel lastel ka julged vanemad. Mulle meeldis saade ja imeline on tõdeda, kui palju väikseid julgeid artiste kasvamas meie väikses Eestis. Ei jäänud muljet, et ükski laps esinenuks nii veenvalt vaid papa-mamma sunnil. Osa räägivad vaid pisaratest, laste traumeerimisest, rumalatest vanematest, mõni ka lastekaitsest – kas paar pisarat varjutavad väljalangenud laste etteaste, nende ande ja julguse teles esineda? Miks te takerdute siirasse inimlikku hetkeemotsiooni – kurbusse? Langes saates välja - ja mis siis, nad olid kõik väljavalitud tuhandete hulgast, nad pääsesid saatesse, andsid endast parima. Me mäletame neid kui julgeid ja andekaid lapsi. SELLE saate mängureeglid on sellised, varem või hiljem langetakse välja. Keegi saab kauem kaasa lüüa, keegi saab varem koju. Elu pole häda ja viletus, elu on mäng, nii nagu ka antud meelelahutuslik saade, tänu millele me saame neid suurepäraseid lapsi tundma ja neile kaasa elada.
Mis hala siin käib! Kas keegi ka reaalselt teab midagi laste soovist esineda, konkureerida, end proovile panna, avastada, kogeda…saatesse jõudsid eelkõige julged, kindlate oskustega ja x-faktoriga lapsed. Mis puutuvad asjasse vanemad? Tõsi, nad on toetanud ja suunanud oma lapsi huvide ja oskuste arendamisel, nad hoolivad. Julgetel lastel ka julged vanemad. Mulle meeldis saade ja imeline on tõdeda, kui palju väikseid julgeid artiste kasvamas meie väikses Eestis. Ei jäänud muljet, et ükski laps esinenuks nii veenvalt vaid papa-mamma sunnil. Osa räägivad vaid pisaratest, laste traumeerimisest, rumalatest vanematest, mõni ka lastekaitsest – kas paar pisarat varjutavad väljalangenud laste etteaste, nende ande ja julguse teles esineda? Miks te takerdute siirasse inimlikku hetkeemotsiooni – kurbusse? Langes saates välja - ja mis siis, nad olid kõik väljavalitud tuhandete hulgast, nad pääsesid saatesse, andsid endast parima. Me mäletame neid kui julgeid ja andekaid lapsi. SELLE saate mängureeglid on sellised, varem või hiljem langetakse välja. Keegi saab kauem kaasa lüüa, keegi saab varem koju. Elu pole häda ja viletus, elu on mäng, nii nagu ka antud meelelahutuslik saade, tänu millele me saame neid suurepäraseid lapsi tundma ja neile kaasa elada.
v
vanaema/ 1. aprill 2017 11:57
Loomad tsirkuses keelatakse ära aga lapsi kasutame iseenda lõbustamiseks küll ?? Ükski laps ei lähe sellisesse saatesse ise??Jälle elavad vanemad oma täitumata unistusi välja,kahju et oma laste arvelt.Tõelised andekad lapsed leitakse ja avastatakse ka ilma sellise saateta.
M
---/ 1. aprill 2017 09:06
Me kõik teame, kuidas teised peavad oma lapsi kasvatama.
Lapsed tahavad esineda. las olla lastel see rõõm. Esinemise rõõm.
Saate tegijad oleksid pidanud tõeliselt asjatundjatega arutama, kuidas seda saadet teha, et see ei oleks võigas vaatajtele ja õnnetus lastele. Eelvoorusid, publikuga eelvoorusid, oleks pidanud nii palju tegema, et telesaatesse oleksid saanud kõige huvitavamad ja need väljavalitud oleksid laval lõpuni kõik, lõpptulemus ei pea ju olema "staaride" ülesseadmine.
Kui su laps lõpetab lastaaiaaastad, kooliaastad, on töötanud 40 aastat, jõudnud pensioniikka, siis nimeta ta avalikult STAARIKS. Siis tead, kui palju ta väärt on. Ja kogu see aeg hoia suu kinni, kui hindad teiste laste kasvatamist.
Noored emmed-issid, te teete oma laste kasvatamisel iga päev vigu, millest saate aru alles siis, kui olete nende vigade parandamiseks juba liiga vanad. Kui siiski.
m
mari/ 1. aprill 2017 07:47
Nüüd siis leiti uus teema, millega järgnevad paar aastat telepilti sisustada- lapsed. Saate täpselt selle, mida tahate! Vastik, müüdav maailm.
n
njuuks/ 1. aprill 2017 00:12
See nutma hakkamine on vanemate suure ülespushimise tulemus!
Last motiveeritakse, et sa oled parim! Kui selgub, et pole parim, siis juhtubki see, mida me teleekraanidelt näeme.
Rikaste võsukesed on harjunud saama, mida tahavad. Kui läheb teistmoodi on jama majas.
Vaadake peotantsijaid! Kõik lapsed on harjunud, et nad ei pruugi olla esimesed! Nad võtavad kaotuse vastu väärikalt ja lähevad treenivad edasi!
k
Kristiina/ 31. märts 2017 20:06
Ma tean,et avalik nutt ei traumeeri kedagi. Küll aga tean mis tähendab kui survestatakse vitsa ähvardusel hästi õppima. Tulemuseks traumad,protestimeel,psüühikahäired ja üle aastakümne kestnud vastumeelsus kooli suhtes. Alles nüüd hirmudega pooleks olen valmis proovima. Õhinat aga pole endiselt õppida. Spordivõistlustel oli ärevus aga vähemalt hirmuta sest seal keegi ei ähvardanud ja sestap suutsin võistelda.
e
31. märts 2017 21:49
ei tea midagi, kui ma oma karmi tädi juures elasin, nägin, kuidas ta omi lapsi nüpeldas õppimisel, siis ma nooremana, hirmust juba sain vaid häid hindeid, oleks kuldmedaliga koolid lõpetanud, kuid minu vanemaid ei huvitanud v ei saanud nad must jagu...
k
Kristiina/ 31. märts 2017 19:55
No mingi nutt saates küll ei traumeeri kui vanem ei hakka karistama ja halvustama stiilis saamatu jms.. Kodune õhkkond määrab kas jääb trauma. Avalikult nutvate laste või inimeste kiusajad tuleb korrale kutsuda. Samuti tuleb lapsele toeks olla. Pirtsakaid ja ülearu häbelikke lillelapsi pole ka vaja.
k
Kristiina/ 31. märts 2017 19:54
No mingi nutt saates küll ei traumeeri kui vanem ei hakka karistama ja halvustama stiilis saamatu ja loll.. Kodune õhkkond määrab kas jääb trauma. Avalikult nutvate laste või inimeste kiusajad tuleb korrale kutsuda. Samuti tuleb lapsele toeks olla.

e
Emma/ 31. märts 2017 19:09
Minule saade meeldib ja sellepärast ma seda vaatangi. Miks vaatavad need inimesed kellele ei meeldi. Kas kanalit ei saa vahetada või?
l
Lastagu ometi/ 31. märts 2017 16:36
lastel lapsed olla!!! Nad ei pea maast-madalast konkureerima ja võistlema. Kas keegi mõtleb, kuidas see kõik lapse psüühikat mõjutab?
1
1122345678/ 31. märts 2017 16:02
Väga kole oli,kui viimases saates üks tüdruk laulis mingis võõrkeeles,millest aru ei saanud midagi,teine laulis ilusat eestikeelset laulu ,,Kuula,, ja välja hääletati emakeeles laulnu.Tüdruk puhkes nutma.Päris kurb oli vaadata ja seniajani iga päev tuleb see pilt silme ette.Kaua veel lömitatakse võõrkeelte ees.
n
nohh/ 1. aprill 2017 00:15
Minu meelest on Nael kõik sellised saatesse lubanud, kes seal olla ei tohiks! Parimad on just tema hääle tõttu kõrvale jäänud.
m
MIna/ 31. märts 2017 15:44
Peale saate vaatamist,ootasin sellist artiklit....Kui saate formaat on selline,siis pole midagi teha...On kaotajad ja on võitjad.Ja see on tõesti vanemate otsustada,kas nende lapsed osalevad.See on lihtsalt ELU..Ja vanemad peavadki oma lapsi tundma,et,kas nad on selliseks stressiks valmis...kui satuvad kaotajateks..
s
Solei/ 31. märts 2017 15:33
Lapsed täidavad oma vanemate täitmata unistusi.Kasvõi piitsa ja präänikuga.
h
Hallo, lastekaitse!/ 31. märts 2017 14:31
Ärgake talveunest! Lastega on eksperimenteeritud, lapsevanemaid noomitud. Kas lastekaitsel on vaikiv ajastu?
m
mis te ärritute/ 31. märts 2017 14:12
Lapsed olid ehedad ja lapse suu ei valeta.Kas kurb ja rõõmus on keelatud olla.Kingitus oli ilus.
Laps saab ka teada kuidas laval TV-s olla on.See on ju hea.
Parem seda saadet vaadata kui suurte inimeste suuri probleeme,laus valet ja võltsi nareatust.
e
ega nendel/ 31. märts 2017 16:52
siis valed ja võlts naeratus tulemata jää. ahned võltsid tõusikud vanemad juba maast madalast koolitavad.
s
siil/ 31. märts 2017 13:30
asi pole saateformaadis vaid vanemates ma arvan. Laulukarussell või ala 10 olümpiastarti on samasugused võistlused, miks need kellelegi traumat ei tekitanud? Muidugi laps nutab, kui ema- isa, muud sugulased sisendavad lapsele, et ta on kindlasti parim ja andekaim?

v
vanaema ( see teine) / 31. märts 2017 12:03
Elu on karm ja mida varem me oma lapsi-lapselapsi sellest aru saama paneme, seda parem, aga -
kui ma naäen, et minu laps ei ole võimeline taluma kaotusvalu ja ei tule siiski sellega toime, siis pole mõtet lasta tal selline läbielamine "kogu eestirahva ees" välja elada, st sellist lapst pole ka mõtet sinna saata...
Minul on lapselapsi 5 ja sinna sobiks neist vaid 3, kes suudavad taluda sellist pinget ja taltsutada oma ego, sest mis see muu on, kuigi neile osavõtjaile peaks olema igati selgeks tehtud, et valik ju ongi saate üks eesmärkidest...
Jah, meie tibud on need kõige-kõige-kõigemad, aga mitte alati ja igal pool, selline peaks olema normaalne kasvatus igas mõttes!
t
Triin/ 31. märts 2017 11:52
Issand jumal! Korraks nutavad ja hakkabki kergem! Eestlaste jaoks on küll vist nutmine teiste ees häbiasi.
j
Jüts/ 31. märts 2017 11:46
Aga ajalehe pilt on küll vahva - üks nutab ja teised plaksutavad rõõmsate nägudega.
e
e./ 31. märts 2017 11:25
Räägime koledast nõukogude ajast ka. Siis näidati lapstähtedest laulusaadet Entel-Tentel. Ekraanil küll keegi nutma ei puhkenud, polnud nagu sedamoodigi. Aga kaadri taga kehastus mesikeelne onu Kalmer kindlasti Carabas-Barabaseks, plaksutas piitsa, nõudis tulemust. Lapsed pigistasid hambad tangi, panid validooli keele alla ja lõõritasidki nagu Põhja-Koreas. Mõelge, kui palju elu vahepeal edasi on läinud! Carabas-Barabasi pole enam vaja, lapsevanemad ise teavad, kuidas asjad käivad.
t
to: e./ 31. märts 2017 11:48
Tollal ei olnud tähti, siis olidki lapsed!
k
Kristiina / 31. märts 2017 11:21
Vati ühiskonna kasvataja Kolga tuleks ametist kõrvaldada. Lapse elu ei riku mingi nutmine teleris vaid see kui vanem karistaks kaotuse pärast või ilguks. K.radi pehmod.
k
Kristiina / 31. märts 2017 11:21
Vati ühiskonna kasvataja Kolga tuleks ametist kõrvaldada. Lapse elu ei riku mingi nutmine teleris vaid see kui vanem karistaks kaotuse pärast või ilguks. K.radi pehmod.
v
vanaema/ 31. märts 2017 11:20
minu meelest on need kõige nooremad saates osalejad kõige talendikamad,vaadake seda väikest Oliveri ,ma tunnen selleOliveri ema ,tal on kuus last ja kõik on omaette andekad , Oliver on nelja aastane ja vaadake kui vapralt ta esines ja nüüd tunnevadkõik ,et sellele 10 a. sele tüdrukule on liiga tehtud ,tüdrukust oli tõesti kahju aga ainult sellepärast , et ema ei ole osanud teda õieti kasvatada.Saade on igati tore aga ärge rohkem selliste emade lapsi vastu võttke või siis tehke nendele emadele selgeks ,mis nende last saates ees ootab, ma ole üles kasvatanud kaks last ja neli lapselast ja nendest kõikidest on üles kasvanud tublid ja töökad vabariigile väärilised kodanikud nii ,et ma tean millest ma räägin.
m
31. märts 2017 14:36
Ma ei saa aru, mis põhjusel vanaema kommentaarile miinused on pandud? Mis on vale, mida ta kirjutab?
e
Enduser/ 31. märts 2017 16:22
Pakun välja, et Vanaema tunneb Oliveri ema ja Oliveri ema on kõik oma lapsed andekaks kasvatanud. Aga 10 aastasest tüdrukust on kahju aga seda ainult sellepärast, et lapse ema ei ole oskanud enda last kasvatada. Et siis nuttev laps = vale kasvatus?
n
naine1 to vanaema/ 31. märts 2017 16:58
Ja vist suure lastekasvatuse kõrval pole olnud vanaemal aega elu jooksul koolitarkust õppida, sest õigekeel on tal ikka väga viletsake.
m
31. märts 2017 20:57
e
ema on tal jah andekas/ 31. märts 2017 16:54
aga pole sünnis rääkida, mille peale.
v
31. märts 2017 19:08
viimane näib olevat must-lase poolt vamis meisterdatud. mõõdutundetu varesehäälne rumalapoolne poisike. andekat ei ole siin küll midagi. arvan, et juba praegu paras tüütus ja nuhtlus. mis saab veel siis, kui suureks kasvab. ehk hakkab hästi hobuseid müüma...
k
Kristiina / 31. märts 2017 11:08
Nutt on inimlik ja selle näitamine paha pole,eriti täiskasvanute puhul. Hakkab see ameerika kultuuri vastane kampaania pihta kus inimlikku sunnitakse häbenema. Kui lapsele õpetada,et nutt on inimlik siis traumat ei ole. Mis ei tapa teeb tugevaks.

v
vanaema / 31. märts 2017 11:03
kallid lapsevanemad võtke ometi mõistus pähe minu meelest on see nii hariv saade ja sellele 10.a lapse emale ütlen ma ,et kui ta ei ole suutnud oma lapsele selgeks teha ,et tema laps on see kõigeparem ja elus tuleb ka kaotustega hakkama saada ,siis viigu oma laps koju ja pakkigu vati sisse ,et mõni talle jälle liiga ei teeks , mul oli sellest lapsest südamest kahju ,et ema ei ole talle elu põhitõdesid selgeks teinud ja laps pidi saama sellise kurva elamuse , minu meelest oolgu sellised emad olematta ,aga ärgu süüdistagu selles saate tegijaid ,minu meelest õigustas selle saate tegemist
s
sina võiks ise/ 31. märts 2017 16:57
j
31. märts 2017 20:59
Ja sina võiksid kirjutada osata.
v
Vaataja/ 31. märts 2017 10:28
Lastele peab ikka ka rääkima, et ei saa ainult võita. Mina ütlen oma lapsele, kes tahab ka alati võita, et tähtis pole võit vaid osavõtt.
k
Kahju sinu lapsest, / 31. märts 2017 10:33
et nii opakas vanem! Siis pole ju need enam VÕISTLUSED! :(
k
Kahju/ 31. märts 2017 19:02
on hoopis sinust. Laps peab õppima ka kaotust taluma muidu ta ei saagi üheski mängus osaleda või üritusest osa võtta. Hüsteeritseb iga kaotuse puhul ja pressib välja.
v
vanaema/ 31. märts 2017 10:19
Laste najal kuulsaks , et lastest tuleksid närvihaiged -- segased vanemad ja segased saate organiseerijad.
31. märts 2017 14:38
Kust sina selle haiguse said+ Ka mõnest saatest?
r
Realist/ 31. märts 2017 10:19
Tegemist on aina suureneva "lumehelbekeste" südroomiga. Kuulasin ühest podcastist väga huvitavat teooriat selle kohta, miks aina enam inimesi on abitud, pehmod ja naiivsed. Kui meie, 40+, noored olime, saadeti hommiku uksest välja mängima ja õhtul koju. Terve päev oli omavastutusel tegevus. 80 keskel hakati jõuliselt tegelema kiusamiste vastu ja lastegruppidele lisati täiskasvanud jälgija. Teisisõnu, seal kus lapsed mängisid, kas lasteaed, kool, laagrid, trennid jms oli konflikti puhul kohe täiskasvanu juures kes olukorra lahendas ja lohutas/noomis. Karistust ei järgnenud, sest, noh, lapsed. Selline suhtumine kasvas suurtesse propotsioonidesse usus et teeme lastele head. Need konfliktivabad lapsed on tänaseks lapsevanemad ja täiskasvanud. Nende lapsed on "vati sees" põlvkond kelle vanemad hoolega jälgivad ja häälekalt nõuavad eristaatust oma võsukestele. Neid ei tohi noomida, piirata, õpetada, käskida ja veel hullem karistada. Need lapsed tahavad ja saavad osaleda võistlustel, eeldusel et nad võidavad. Kõik võidavad. Keegi ei võida. Noored täiskasvanud kogevad järjest rohkem valusaid ühiskondlike tagasilööke, sest a) nad pole sellega harjunud, b) nad on selle vastu kaitsetud. Järsku ei olegi enam seda "kedagi teist" kes vahele astub ja asja lahendab. Noored lapsevanemad kaitsevad lõvidena oma lapsi aga ka neil ei ole enam "seda teist" kõrval, ja "lahendamine" läheb järjest kaotilisemaks ja meelevaldseks. Kõige keskel on tänapäeva noor laps, kes kohaneb. Kohaneb arusaamaga et kõik on lubatud väljavalitutele ja et just tema on see väljavalitu.
s
31. märts 2017 11:14
See kommentaar tuleks suurte tähtedega ainsana panna artikli alla, sest siin on kõik väga õigesti kokku võetud. Rohkem nämmutamist poleks vajagi.
n
no/ 31. märts 2017 11:57
Ei tea kus see niimoodi oli. meie kandis kasvasid lapsed kaheksakümnendate keskel küll iseseisvalt õues mängides ja joostes, polnud mingeid täiskavsnuid seal juures õpetamas ega korda hoidmas. Praeguseks täiesti asjalikud täiskasvanud ja lapsevanemad. Pole probleeme. Probleemid ikka sellistest peredest lastega, nagu meile pidevalt kodutundesaatest näidatakse -- lapsevanemad võimetud lapsi kasvatama, õpetama, hoidma, midagi asjalikku ellu kaasa anda ei suuda. Kõik algab ja lõpeb pereringis.
r
Realist/ 31. märts 2017 12:19
Täpsustan igaks juhuks. Podcast viitas inglismaa ja usa kasvatusmetoodikat. Eesti kohta väidaks et 2000a lapsed (täna siis teismelised) käivad sama teooria alla.
h
h/ 31. märts 2017 10:16
See saade on võistlus täpselt niisamuti nagu iga teine spordivõistlus. On kaotajad ja võtjad. Lihtne.
p
pärisvõistlustel pole kahjurõõmust nõretavat produtsenti/ 31. märts 2017 11:14
kaotajate rivi lõpus. Näidatakse vaid parimaid ja lüüasaanuid ei alandata.
ä
31. märts 2017 11:36
Äärmiselt rumal jutt sul.
k
Kle sina, Päris eestlane / 08:43, 31. märts 2017!/ 31. märts 2017 10:04
Näh, üks sinusugune mamma pani oma lapse Ott Leplandi Kuula laulma, sest Ott ju zhüriis!!
Ja tagajärg oli ülikurb! Seda nuttu ja pettumust, sest see paks notsuemme oli ilmselt kodus laialt seletanud, et nende "taktika" toob raudse võidu! :(
v
vanemad juba/ 31. märts 2017 13:01
õpetavad lapsi pugema nt üks tahtis balletitantsijaks ja kiitis presidendi proua kõige ilusamaks tüdrukuks.Oh, vanemad, vanemad.
m
31. märts 2017 14:40
Mis moodi liigitub balletitantsijaks tahtmine pugemise alla?
v
vaataja/ 31. märts 2017 09:56
Paljud lapsed nutavad igal pool kui ei saa oma tahtmist , võitu, kas või kõige suuremat õuna. Isegi sõpradega sünnipäev saab rikutud, sest keegi võitis mingi ühismängu või kellegi käes on kõige ilusam mänguasi või spordivõistluse võitis hoopis keegi teine. Vanemad ei peaks oma võsukesi pidevalt teistest paremaks ja ilusamaks titulleerima.
t
31. märts 2017 10:29
Täpselt, minul on noorte sugulaste pere, kus 5 ja 7 aastased lapsed just nii käituvadki, mitte keegiei tohi olla nendest parem, Isegi kui ühel on sünnipäev, siis ei kannata teine välja, et sünnipäevalaps kingitusi saab ja sellepärast vanemad teevad ka teisele kingituse, sest muidu on põrgu lahti. Ma südamest loodan, et nad suureks saades muutuvad ja vanemad oma kasvatuses tehtud suuri vigu ei pea kahetsema.
n
no aga / 31. märts 2017 11:59
Mis on asja ja ettevõtmise mõte kui lapsed hiljem õnnetud ja traumeeritud on??? Lapsevanemad said oma egosid upitada, eht ämöerika kombel?
ä
31. märts 2017 14:43
Ärge lapsi nii viletsakesteks ka pidage. Oli korraks õnnetu ja nuttis, varsti kindlasti ununes. Mis traumeerimisest siin rääkida. Traumeeritud on rohkem ÕL kommentaatorid kui lapsed ise.
k
ka lapsevanem/ 31. märts 2017 09:54
pole mõtet kedagi süüdistada ,ega kõik ei saagi võita ,soovitan just lapsevanematelda varem kodus rääkida,et oluline on osavõtmine ,mitte alati kindlasti võit

m
Mari/ 31. märts 2017 09:53
Selle saate juures jäi tõesti midagi hinge kripeldama. Väga piinlik oli vaadata väikeseid lapsi end lolliks tegemas või nuttes minema tormamas, samas kui teised juubeldasid. Kas tõesti on nii väikeste laste peal vaja sellist draamat korraldada??!! Las lapsed olla lapsed. Miks neid sundida olema väikesed täistkasvanud? Lastel puudub elukogemus ja kaitsekilp, millega end solvangute ja pettumuste eest kaitsta ja kui lastel kaob julgus, siis ta ei hakkagi enam edaspidi proovima.
Loodan, et vanemad on edaspidi tunduvalt ettevaatlikumad ja mõtlevad hoolega, kas tasub oma last igale poole kirja panna. Las lastel olla lapsepõlv, mitte juba väikesest peale mingi pidev enesetõestamine ja teistega võrdlemine.
Igatahes väga kurb, et selliseid tobedaid saateid tehakse. Aga eks kuniks on osalejaid ja vaatajaid, siis see pole viimane selline saade...
n
No mida veel./ 31. märts 2017 09:49
Lõpetage see mekkimine ära, lastest saavand need kelleks nad tahavad ise saada, pole vaja neid panna teiste ette eputama, lapsed tahavad elada oma lapsepõlves mitte et neid sunnitaks asju tegema.
l
Lobo/ 31. märts 2017 09:48
Mis siin rääkida... Siin ju lastevanematte tegematta töö.. Tähtis pole mitte võit.. vaid osavõtt... Olen kogenud seda oma laste peal... Pole kunagi ytelnud neile, et oled parim.. või väga hea... olen alati innustanud neid kaasa tegema... et saad kogemusi jne. pole tähtis, et jääd viimaseks vüi esimeseks.. kuid see on uus kogemus. Olen jälginud, kui nad ei saavuta midagi... pole neis mingit kurvastust... vaid nad röömsad, et oli lõbus ja huvitav... ja kui poiss tuli koju esimese kohaga, oli õnnelik... kuid järgmine kord tuli , ilma millekita.. rääkis , kuidas sai nalja ja leidis uusi sõpru. Minu arust kallid lapsevanemad... TEHKE ENNE LASTELE SELGITUS TÕÕD ; KUI TE SELLISESSE KOHTA SAADATE LAPSI:: pole vaja sisestada neile, et võidate..olete paremad... see mida te ise pole suutnud, pole vaja ka lapsi seda sundida tegema.
m
Merike/ 31. märts 2017 09:46
Laulukarussell on ka võistlus, ometi seal nutvaid lapsi ei näidata.
n
naela pea pihta/ 31. märts 2017 11:25
see on selle produtsioonifirma kaubamärk ja näitab otsustajate haiget siseaailma, kus kahjurõõmu tekitamist.peetakse normiks ja usutakse et see suurendab vaatajate arvu, Vanad mehed peaksid aru saama et see kohe kindlasti lisaklikke juurde ei anna kui ka laste arvelt piinlikke olukordi võimendate. Pole need tänased võitjadki veel pääsenud. Tuleb aeg ja lahkuvad nemadki samal moel pisarais - Kõrgelt kukkumine on veel valusam. Olge selleks valmis praegused õigustajad ja võiduviljade mekkijad.
t
tsirkus/ 31. märts 2017 09:46
Igal pool on konkurents elus....kas siis ei nuteta, kui soovitud kooli sisse ei saada või võistlustel ei võideta? No, mida värki, nüüd väljalangenute mammakesed kohe kirema....naeruväärne...suured "tädid" süles nutmas...
j
ja nüüd küsimus,/ 31. märts 2017 10:00
miks noored on õnnetud?
m
Minni/ 31. märts 2017 19:05
sellepärast ei saa aru, et elu pole vaid võitude jada.
e
eks ja / 31. märts 2017 11:27
sinusuguste parstajate ja sisemiselt õelate inimeste tõttu saate montaazi nii tehakse, et lapse alandamine oleks täisekraanil nähtav ,
s
31. märts 2017 14:44
Sisemine õelus paistab sinu enda kommentaarist.
e
Eikeegi/ 31. märts 2017 09:46
Nagu turumutid olete :) Ise ei tea asjast ööd ega mütsi, usute mis leht kirjutab ja targutate siin. Muidugi on lahedam, et lapsed peavad esimesse klassi minnes katsetel käima ja siis nutma kui ei saanud samasse kooli kuhu sõbrad või lasteaiakaaslased...
v
vanaema/ 31. märts 2017 09:29
Vaatasin saadet ja mul oli nendest väikestest talentidest tõsiselt kahju,kes ema sülle nuttes läksid.Kas siis tõesti ei ole võimalik sellist saadet lapsesõbralikumalt teha?Väga kurb,et täiskasvanud peaga ei mõtle ega suuda ennast panna lapse asemele.kui juba oled saatesse valitud,siis las ta olla seal edasi,tehke või mingi teine võistlusring aga ärge visake mänguasjaga saatest välja.Mõelge ikka enne,kui saadet lastega teete !
i
Indrek2/ 31. märts 2017 09:49
Tõepoolest, sellise jama tegemine peaks olema keelatud.
n
no/ 31. märts 2017 12:03
selline "ameerika talent" pole kindlasti kuidagi ei arendav ega meeltlahutav saade. Aga meie Staarihordidele -- näitlejad, lauljad -- tuleb ju rakendust leida. Kogu aeg ühed ja samad staarinäod. Vastik lausa telekat lahtigi teha. Ülemakstud mõttetu seltskond!
k
ka vanaema/ 31. märts 2017 17:33
üldse pole jama,jumalast äge saade.
j
Jah / 31. märts 2017 12:02
Midagi on selles saates valesti. Saate tegijad peaksid mõtlema, et tegemist on lastega, osaliselt isegi väga väikeste lastega, kes on õrnemad ja haavatavamad kui täiskasvanud. Nende iseloom ja psüühika on alles kujunemisjärgus.
k
ka vanaema/ 31. märts 2017 17:32
muidugi kahju,et välja hääletadakse aga elus peab õppima kaotama ka.saate formaat selline.kui lähed sinna saatesse,pead arvestama kaotusega.
s
sa vana/ 1. aprill 2017 08:11
lhm, õpi ise kaotama. isegi siin ei suuda sa oma p r ääksumist lõpetada.
k
Küsimus ❓ / 31. märts 2017 09:21
No mis poolest suure tähe väike täht parem on. Tähe nimetus tuleb neil tittedel eelnevalt välja teenida, mitte upitada üles Eesti mõistes tähtede vanemate najal.tobe saate pealkiri

o
Olav/ 31. märts 2017 09:19
Ma ei näe midagi traagilist, kui on avalik esinemine ja laps kaotab, võib ta nutma hakata ja sellest õppida, kui võidab, näete tema õnnelikku nägu..hoopis paranoilisem on Postimehe artikkel võimendada seda, mis on äri laste arvelt. et lugege nõrganärvilised meid, kui artiklit lõpuni ei näe, makske ja loomulikult, nüüd on teil põhjus saadet just sellest kohast kordusarhiivist veelkord üle vaadata jne, pigem tegelge joodikute ja narkomaanidega, kelledest kahjuks Eesti jätkuvalt vohab!
n
naisuke/ 31. märts 2017 09:15
Meil on eeltähed ja eelabielud, aga harivaid ja huvitavaid saateid on väga vähe!
j
jahhh/ 31. märts 2017 09:13
Saatest väljasaatmine ei sobi, kui lapsed juba välja on valitud, las nad siis jääda. Formaat ei luba? Aga siis pole ka saadet vaja. Kuidagi ülespuhutud ja lastele selges õpetatud ja väikene vanainimene- pole naljakas.
j
Just/ 31. märts 2017 09:11
lugesin,et inimkond seisab silmitsi generatsiooniga,kellel puudub empaatiavõime - eks selleni see pidev võistlemine ja kõigist teistest parem olla tahtmine viib.
l
Laulukarusell/ 31. märts 2017 09:08
Vaadake laulukaruselli ja te ei näe nutvaid lapsi. Võib arvata, et on lastega teftud elltööd, et kõik ei pääse edasi. Tegelikult vanemad ei tohiks rõhutada võitu, vaid võiks lapsele selgeks teha, et vaatame mida ka teised oskavad ja nendeseas võib olla laps kes on sinust parem. Ja kui sa tahad paremaks saada, siis tuleb veel harjutada.
e
Ema/ 31. märts 2017 10:00
Ei, laulukarusselli väljalangejad valavad samasuguseid pisaraid, olen seda mõned aastad tagasi kõrvalt näinud. Lihtsalt see ei jõua eetrisse ja ongi ilus lastesõbralik saade! Natuke silmakirjalik on suhtumine, et kui me nutvaid lapsi ei näe, järelikult neid ei ole. On küll!
s
see on/ 31. märts 2017 11:29
e
Elust enesest/ 31. märts 2017 09:01
Laste kiitmine, laitmine ja teistega võrdlemine on igivana teema. Minu, juba praegu täiskasvanud laps, avaldas paar aastat tagasi arvamuse, miks ta mõnede sugulastega ei suhtle. Kuna sugulasel oli pea sama vana laps, siis alati oli tädil küsimus, et mis sa nüüd teha oskad? Vaat minu (nimetame teda Atsiks) Ats oskab seda ja seda ja on nii tubli, aga mida sina oskad? Püüdsin küll omal ajal rääkida peale iga sellist olukorda oma lapsele, et ta on tubli ja arukas laps. Ma ei oota mingit imelapseks olemist. Aga täiskasvanuna tuli ikkagi välja, et lapsele jäi okas hinge ja ta lihtsalt väldib neid sugulasi. Vot, selline on elu.
v
väga-väga/ 31. märts 2017 08:51
totter saade. Üks kord juhtusin vaatama. Kas meil on ka jõutud sinnamaale, kuhu ameeriklased oma kleepunud mõistusega jõudnud on. Muidugi on ameeriklaste vastav saade ( tiaarad jne.) mõeldud alamkihi emmedele, kes sedasi saavad ka vaprate ja ilusate maailmast osa - omal tasemel muidugi. Tase on emmede enamasti üle keskmise kehakaal, odavad kilinad-kolinad, ohtralt meiki, geelküüned, rumal jutt, töötu olemine, näost paistev alkoholiprobleem jne.
k
31. märts 2017 09:32
Kus nüüd tuli ülemkihi esindaja välja! Aga mõistus ikka kleepunud.
t
tuligi/ 31. märts 2017 09:51
j
31. märts 2017 10:31
k
Kahju lastest./ 31. märts 2017 08:51
Arvatavasti on nendel vanematel endal midagi puudu jäänud ,et nüüd eksponeerivad oma lapsukesi.Kole saade .Ei saa ega taha nähagi.Eks televisioon teab,et laste pealt saab kasu lõigata.Kõik müügiks!

p
Päris eestlane/ 31. märts 2017 08:43
Kole kurb ja ka paha on vaadata kui väikesed tüdrukud punnitavad inglise keeles täiskasvanute laule laulda.Kas siis tõesti pole olemas ühtki Eesti heliloojate loodud lastelaulu? On ikka küll - nähke pisut vaeva ja otsige ja õppige selgeks. Vanainimeste laulud pole tõesti lastele esitamiseks!
n
naisuke/ 31. märts 2017 08:41
Kõige hoolimatum on küsimus: kas tahad võita.
Jaa, ma tahan väga võitjaks tulla...Mis muud saakksi vastata...
n
naisuke/ 31. märts 2017 09:13
parandus: peab olema saakski
k
kl/ 31. märts 2017 08:37
no teises saates näitas pisaraid vähem, mõnel oli nutuvõru suu ümber ja siis ei näidatudki kuidas kingi (5 sekundit, mis juba paljudel olemas) kätte sai. Mees kodus küsis: mis nüüd telekast algab, mina: noh see saade, kus lapsed nutavad
k
31. märts 2017 08:37
a
appi/ 31. märts 2017 08:26
mis teil kõigil viga on, ega kõik ei saagi võita ja lahe kui on sellised saated olemas.
M
./ 31. märts 2017 08:36
Mine kiirabisse, kui abi vaja on
v
veider/ 31. märts 2017 08:26
Kogu elu ongi võistlus, nii ka lastel....tavakooli katsed, muusikakooli-, spordikooli., kunstikooli katsed.... ja kõik nii tavaline....milleks nüüd siis selline nutupidu ja kuhugi emmede sülle langemine....naeruväärne tõesti, ja kodus tegemata töö oma lapsega....
e
Ema/ 31. märts 2017 10:15
No ideeliselt olen ma sinuga täitsa nõus, aga see, et on nutupidu ja joostakse emmede sülle- see on hea ja normaalne. Tegu on lastega, neil on olemas veel ausad emotsioonid (üks kõik kui palju neid ka kaotuseks ette ei valmistataks) ja on äärmiselt tore, et nendel lastel on, kellelt tuge ja lohutust saada. See on hea ja õige! Ema peakski pai tegema, kallistama ja kinnitama, et antud kaotus ei ole veel millegi lõpp, tuleb ennast tühjaks nutta, pisarad pühkida ja edasi minna. Mina teen oma lapsega nii ja tead, iga uus kaotus toob vähem pisaraid, rohkem võitlusvaimu ja oskust võitu kõrgemalt hinnata (minu laps tegeleb spordiga ja spordi tulemuste mõõtmine ongi reaalne oskuste tuim võrdlemine). Vanemate tegemata töö on see, kui ei osata oma lapse kõrval seista, kui neil tuleb kibe kaotus vastu võtta. Selles saates aga seda küll vanematele ette heita ei saa.
k
Kah/ 31. märts 2017 12:14
Ma arvan, et selline avalik nutmine seal tuleb ülisuurest pingest, mille tekitavad prozhektorid, kaamerad, suure rahva ees olemine, kõik see vilkuv ja helisev. Kõik tundub nii suur ja tähtis. Muusikakooli jms tavaelu asjad on hoopis teistmoodi. Ma olen ise olnud kaamera ees või suurema rahva ees - emotsioonid toimivad teistmoodi, aga täiskasvanuna annan endale sellest paremini aru. Ma ise ei poolda laste sellisesse olukorda panemist, ma arvan, et see mõjub suurele enamusele neist halvasti.
m
meenutab/ 31. märts 2017 08:25
see saade pisut pedofiilide unistust, laske lastel normaalselt suureks kasvada.
õ
Õudne saade. / 31. märts 2017 08:24
Nagu kassi või koeranäitus, kus on neile riided selga ja torumütsid pähe topitud ning kõrval seisavad nende peal oma komplekse välja elavad omanikud.

v
vale valik/ 31. märts 2017 08:24
miks on nn. talendid võistlustantsijad. Mina oleks siin saates ikka tahtnud näha millegi omapärase ja vahva talendiga lapsi. Võistlustantsijad on treeninud aastaid, nad peavadki head olema, aga selle saate kontekstis ei paku midagi. Meeldivad igasugused show-tantsijad, breikijad. Nemad peavad loomingulised ja andekad olema, laps punnitab laulda ingliskeelset laulu, mis ei ole talle eakohane ja mille sõnumistki ta aru ei saa. Eelmises saates see tehnotsuki poiss oli ikka väga jõle, isa nautis oma lapse esinemist. Ikka vanemad võiksid natukegi suunata, mis saateid lapsed vaatavad ja keda jäljendavad.Mida järgmiseks- eeskuju Köögi saatest, kus kokapoiss s...b peakoka autosse.
s
Selle/ 31. märts 2017 16:46
tehnotsuki poisi koha pealt jumala õigus. Mis liig see liig. Vaatasin ja mõtlesin, et tegelikult ka? Isa tundus jah vägagi uhke oma võsukese üle olevat.
n
naerukajakad/ 31. märts 2017 08:21
ei saa aru, miks peab iga lause peale, mida laps eetris ja laval ütleb laginal naerma. Niimoodi naerma koos züriiga ja nii,et see nakataks kogu saalitäie rahva ja siis seda andekust, kuidas lapse suuvärk paneb terve Eestimaa mnühinal naerma peab Eesti rahvas kõik üheskoos fbs jagama. Kas oskusega naerda suu kõrvuni ja uskumatute naerupisaratega võideldes ja jagamistega ... kas sellega siis nüüd soovitakse näidata kui hästi oskame me ameerikat panna või ongi mulle arusaamatul kombel eestimaaa täis niivõrd andekaid lapsi, keda minusugune ilma sellise telesarjata ei märkaks.
v
Väikesed ja pirtsakad/ 31. märts 2017 08:21
enese imetlejad tulevad sellistest lastest,samuti on õudne vaadata ameerika laste võistlust,kolmeaastasel on huuled meigitud,ripsmed kleebitud ,laps pissib püksi ,kukub,tal on paha olla,kroon viltu peas, Andke lastele lapsepõlve, ärge kasvatage lastes kadedust ja kaotusvalu.
k
karelsonnik kahjurõõm/ 31. märts 2017 08:17
See mees monteerib inimese alandamist rõõmuga saatesse ja võimendab seda kuidas suudab. Saatejuhil oli juba hääletoon selline, et kui muidu olekski laps oma kaotuses tugev olnud, siis selline haletsev parastamine, kaamera näkku suunatud, ajab isegi täiskasvanu nutma. Jube saate meeskond, , ehk lendab bumerng kord ka nende õuele tagasi.
h
Hääletasin puldiga./ 31. märts 2017 08:14
Esimest laste kiusamise saadet hakkasin vaatama ja nägin kuidas kari lollakaid lapse nutma pani. Kohe lõpetasin saate vaatamise ja enam ma seda kindlasti ei vaata.
v
vaataja/ 31. märts 2017 08:08
See saade meenutab ikka väga USA saadet pisipõnnid ja tiaarad, kus paksud emmed oma võsukesi eksponeerivad. Lapsed peavad siis laval mängima täiskasvanut. Vaadake kasvõi neid tantsijaid meie saates. Miks peavad lapsed tegema selliseid meelaid nägusid. see on kuidagi nii võlts lastel, et vastik vaadata. Nagu porri vaataks kohe
e
Ema/ 31. märts 2017 07:59
Täpsetlt nii nagu Anu mõtlesin ka mina ja seda saadet ei vaata. Las jääda lastele ikka lapsepõlv, vanemad ei peaks omaenese luhtunud ambitsioone lapse peal välja elama.
n
nõme/ 31. märts 2017 07:56
kohutav saade, milleks? lapsed tahavad kõik võita ja kes ei võida, on väga pettunud ja nutab
t
31. märts 2017 11:41
Tehkem edaspidi saateid, kus kõik võidavad!

i
Inimene / 31. märts 2017 07:50
Kahju lastest, kelle habrast hinge nende vanemad oma suurest egoist lõhki käristavad. Lastel on vaja rõõmsat ja muretut lapsepõlve, mitte pisaraterohket konkurentsi, kus üksikud saavad rõõmupiraraid valada, teised aga vastupidi.
m
miite einult vanemad/ 31. märts 2017 08:21
Saate meeskond saaks asja nii monteerida , et lapse alandamist suures plaanis ei näidata. Vastik . Kui ruut asja teeb, olge ettevaatlikud. Meeskond kiidab taevani vaid enda palgal olevaid kutselisi lauljaid- näitlejaid ka siis, kui asi on kõvast allpool latti.. Tavainimesed on nende jaoks mõnitamiskoht.
n
nii jah! / 31. märts 2017 07:49
Mulle läks see saade hinge,valus vaadata,midagi on väga viltu.Ameerika talendis nutavad need,kes edasi saavad,rõõmupisarad voolavad,need,kes edasi ei saa,võtavad asja naeruga,meil ikka miski viltu .Ei saa saadet vaadata,valus,lastest kahju!
e
31. märts 2017 07:59
Ei tea, mis viltu võib olla?
k
kelle nägu/ 31. märts 2017 08:23
produtsendi ja režišööri suhtumine. Asi töötab kahjurõõmu ja parastamise peal.
k
kas/ 31. märts 2017 07:43
n
naisuke/ 31. märts 2017 07:41
Kuidas need tähed on, kes esimest korda rahva ette saavad? Samamoodi ei ole laulja veel see, kes laulab raadios ühtainsat laulukest mitu aastat! Ka arst ei ole õppides veel arst.
a
appikene küll/ 31. märts 2017 07:40
.terve elu ongi võitlus, koolis ka ju osad saavad viisi, osad kahtesid....ja nii peabki...
s
31. märts 2017 08:00
See ei ole võrreldav. Koolikohustus hõlmab kõiki ja seal pingutamine on normaalse elu osa, mingis saateformaadis enda lolliks tegemine mitte.
m
marinta/ 31. märts 2017 10:59
Ka tahtmine näidata oma oskusi väljaspool kooliprogrammi on normaalne. Ma ei näe põhjust nende laste solvamises. Lolliks teevad ennast pigem noored kaagid, kes tänavatel tegevusetult ringi jõlguvad. Nemad ju ka pingutavad koolikohustuse täitmisel, omamoodi.
a
appi jah/ 31. märts 2017 08:05
kas kahe saab kogu maa rahva ees, kui keegi naerab?
k
kuule appikene/ 31. märts 2017 08:19
mis osad sul seal on?? õpi eesti keel selgeks kõigepealt.
t
to: 08: 19/ 31. märts 2017 08:40
Keel on tal õige,
õigesti ongi viisi ja kahtesid
k
kusti/ 31. märts 2017 07:40
Kirjutasin sellest enne kui saade eetrisse läks. Paraku siis kommentaar mingil põhjusel kustutati.
n
Näete,/ 31. märts 2017 07:37
Imekaunist lapsest kasvas moderaat kes siin kärbib tekste või otsustab kedagi kaitsta ja kustutab.
l
Lapsed on nii toredad ja targad./ 31. märts 2017 07:36
Kust siiski tulevad vargad, pätid ja muud kurjategijad. Neid on tohutult palju. Aastaid on läinud Toompeale aatelised inimesed kuid kõikidel on "vähid" kivide all. Isegi imekaunist Ilvesest sai kaabakas.

j
just/ 31. märts 2017 07:15
Kaotama peab õppima, aga kas 10 aastane laps peab suure rahva ja tuledesäras kaamerate ees, sellise trauma saama. Pealegi, kui zürii sind enne just taevani kiidab ja siis sa ikka jääd seekord välja. Ikka väga nõme saade ja ei kannatanud mina seda rohkem vaadata.
s
31. märts 2017 07:57
Selleks "traumaks" peaks laps vanemate poolt ette valmistatud olema, kui igasugustest võistlustest ja konkurssidest osa võtab.
i
iga produtsioonifirma nii ei käitu/ 31. märts 2017 08:25
ainult teatud tegijate puhul peavad arvestama, et tema kõige suurem rõõm on kahjurõõm ja arvab enda järgi, et kogu rahvale see meeldib. No ei meeldi.
j
31. märts 2017 07:12
Jah, lapsele peab ju kogu aeg selgeks tegema, et sina oled see kõige targem, andekam, sa pead alati ja igal pool esimene olema, sa ei tohi kuskilt välja langeda jne.Ärgem võrrelgem lapsi ei laulu- ei spordivõistlusel, laps saab trauma kui esimene ei ole. Või peaks juba varakult selgitama, et elu ongi tegelikult selline, kus tehakse valikuid ja ka sellega tuleb leppida, et kõik ei saa alati valitud olla? See on lapse enda huvides, et teda ka kaotusega leppima õpetataks. Ei maksa nüüd mind vanatüdrukust lastevihkajaks tembeldada, olen oma lapsi reaalses elus hoidnud, suunates ja abistades, mitte vati sees, ja tulemus on päris hea.
E
:/ 31. märts 2017 08:10
Ei tohi last kasvatada teadmisega, et ta on kõigist parem. See oleks ju valetamine, sest mingil ajahetkel leidub keegi, kes on veel parem. Pigem on targem last kasvatada teadmisega, et ta on tubli ja püüdlik. Kui keegi ostub mingil mõõduvõtmisel tublimaks ja püüdlikumaks, on lapsel motivatsioon saada veel tublimaks, et on arenguruumi. Edasi arenemiseks on vajalik motivatsioon. Aga kui lapsel on teadmine, et ta ongi kõige ja siis selgub, et mitte, tekib hoopis trots ja umbusaldus asja vastu. Võitma õpib laps ise,aga kaotamist peab õpetama lapsevanem.
o
oi aga......./ 31. märts 2017 07:08
Kogu elu on üks võistlus ja enesetõestamine. Arvestagu sellega ja kindlasti oli etteteada, et tuleb karm võistlus.Et ka nii võib lõppeda. Et laps nutma hakkab on vanemate tegemata töö. Ka teiste paremust tuleb osata tunnistada, konurendi kätt suruda ja oskus tunnistada , et pole kõige-kõige. Ka teised ei tulnud sinna allaandma., tulid samuti võitma . Elus tuleb seda palju kordi teha, enda kõrval ka teistega arvestada.
k
31. märts 2017 08:01
Kas ütlete sama ka näiteks laste iludusvõistluste kohta???
k
Kristel/ 31. märts 2017 08:27
o
oi aga/ 31. märts 2017 16:24
ilu peitub vaataja silmis. Sellist jama nagu laste iludusvõistlus ma ei saa üldse aru. Kõik lapsed ja noored on ilusad. Hoopis olulisem, mida ta oskab ja tema huvid.
m
Mina/ 31. märts 2017 06:46
ei suutnud ka aru saada, miks selline võistlus lastele? Kuidas peab laps aru saama, et teine oli parem? Minu arvates just formaat pole õige. Kas peab alati keegi võitma? Nad on ju kõik seal tublid ja andekad. Ja ka minul on siiralt kahju nendest, kes peavad lahkuma. Ja kas oli see teine parem...???
e
31. märts 2017 07:00
Edevad vanemad saavad oma ninanipsu lastepisaratega kätte. Äkki näks süüd vanematel.
n
no/ 31. märts 2017 06:43
mida krdit, kas alati peab lapsed üksteisega võistlema panema!! Tehke lihtsalt lahe show andekatest lastest!! Nagu näiteks BigShots. Kogu ei ole võitlus ja pole ka võistlus!! Lollimaja!
P
./ 31. märts 2017 07:27
Pehmod ei võistle, tõeline eestlane teab juba sünnist peale, et elu on võitlus ja naabrist peab parem olema. Kui võistlust, pisaraid ja verd ei ole, kasvab lapsest lumehelbeke.
o
oo/ 31. märts 2017 06:43
mina suutsin vaadata vaid esimest saadet. Kole. Kas tõesti ei olnud kellelgi neist meie "staaridest" südant panna end mõttes lapse kohale? Mõnel neist ka omal lapsed? Aga tähtis on vaid, et oleksid pildil, suu naerust kõrvuni, silmad vaimustusest punnis. Aga mis sii tahta, eks nende endi tee on olnud ju ka vaid "staari" võitlus pildil oleku nimel .
v
Velak/ 31. märts 2017 06:35
Mõelge enne kui midagi teete.
l
lapsed võivad esineda / 31. märts 2017 05:55
esinemisrõõmust mitte alalõpmata võisteldes.Loomingulisusega ei saa võistelda.
k
Kati/ 31. märts 2017 13:57

i
inimene/ 31. märts 2017 05:25
Toimuv on karuteene lastele. Poolearused vanemad.
t
to: inimene/ 31. märts 2017 05:51
Mitte vanemad , vaid saate formaat on vildakas ja poolearuliste poolt tehtud.
i
31. märts 2017 06:57
Ikka vanemad, kes oma lapsi ekraanile topivad. Kuulsusejanu ja oma võsukesr imetlemise soov
n
no/ 31. märts 2017 07:44
Asi on tehtud muidugi valesti aga kui lapsed ei esineks, ei saaks me ka tulevasi talente kuskilt juurde. Mis vanemad siia puutuvad?
t
to: no/ 31. märts 2017 08:46
Et siis kõik talendid saavad alguse tähtedest? Ja tähti ka ei ole...
I
// 06:57/ 31. märts 2017 11:45
Isegi kui ongi selline soov, siis see on see täiesti loomulik. Viga oli panna lapsed võistlema saate formaadis erinevates vanuseastmetes ja väljalangevust näitama tv vahendusel. See on eriti sadistlik tegu.
Ü
#USAMiniMissindus/ 31. märts 2017 17:17
Üsna nõme saade, jah. Meenutab Moskva Tsirkust, kus karud on tulise plaadi peal tantsima õpetatud - mõned vanemad on oma 3-4-aastasi samamoodi treeninud.