Toimetas Kristin Aasma 30. märts 2017 17:40
Tänasel valitsuskabineti istungil otsustati, et Narva rajatakse Sisekaitseakadeemia (SKA) kolledž. Ühtlasi tähendab tänane samm seda, et akadeemia praegused õppekompleksid Tallinnas, Väike-Maarjas ja Paikusel säilivad, edastas Valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Otsus lähtub nii akadeemia huvidest kui ka Ida-Virumaa ja tema elanike vajadustest, olles kasulik mõlemale osapoolele. Valitsuse eesmärk on SKA arendusprojekt Narvas viia lõpule 2019. aastal.

"Valitsuse jaoks on oluline, et Sisekaitseakadeemia kolledži Narva rajamisel võidaks sellest mitte ainult siseturvalisuse valdkond mitmekesisema väljaõppekeskkonna näol, vaid ka kohalik kogukond. Rajades Narva kolledži annab see positiivse signaali, et valitsus väärtustab Ida-Virumaa arengut ning peab sealset elukeskkonda sama oluliseks kui kõikjal mujal Eestis,“ ütles peaminister Ratas.

„Valitsuse otsus on põhimõtteline, et suurendada Eesti riigi kohalolekut kohapeal, selle otsusega saame tegeliku turvalisuse kasvu piirkonnas juba kahe aasta pärast, selle otsuse järel hakkab Narvas pidevalt paiknema 150 kadetti ja politseinikku,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

"SKA Narva kolledžis hakatakse korraldama kadettide väljaõpet ja praktikat, ametnike täiendõpet ja sisekaitselist eelkoolitust. Kolledži loomine suurendab märgiliselt Eesti riigi kohalolekut Ida-Virumaal, aitab parandada avalikku korda ja tõsta turvalisust. Kadetid patrullivad reaalselt linnatänavatel, töötavad piiripunktides ja tollis ning löövad kaasa kohalike päästekomandode ja Viru vangla töös,“ ütles siseminister Andres Anvelt.

Tulevikus saab Ida-Virumaale praktikale suunata igal aastal kuni 400 kadetti.

Uus kolledž on Eestis ainulaadne, kuna see ühendab kõikide sisekaitse erialade praktikad ja kadetid. Majutuskohad luuakse umbes 160 inimesele, sealhulgas väljaõppel olevatele kadettidele, kiirreageerijale ja piirivalvuritele.

Varem oli valitsuses idee viia Narva üle Sisekaitseakadeemia tervikuna.

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

31. märts 2017 17:49
irl pidi mida vaid suudab oma langemise peatamiseks tegema, nüüd vaja narva pirita kinnistutelt kontingent koristada ?
31. märts 2017 05:10
Mis ,ei saa kasu....saavad.... Needsamad jälle rikkamad. Võidavad.... Jesss võidavad jalle otsustajad, kui krundid müüdud ja Pirital villad püsti. Vähemalt 10 inimest valitsuses on ennast auväärselt maha müünud. Ja loomulukult väike sissetulek peale kunstiakadeemia mahaparseldamist, kulub marjaks ära... Hihihi ilmselgelt, see ainuke tädike eestis, kes suutis riikliku projekti seisata....on ärakolinud, või liigutatakse päikese teekonda taevalaotuses õigesse kohta
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS