Eesti uudised

Volli Kalm: arvasin, et teist korda on kergem, aga ei tundu nii 

Kristjan Roos, 30. märts 2017 17:41
Margit Sutrop õnnitlemas rektoriks tagasi valitud Volli Kalmu. Foto: Aldo Luud (Õhtuleht)
Tartu ülikooli rektori valimiste valimiskogu esimeses voorus 16 häälega Margit Sutropit edestanud ja teises voorus 147 häälega rektoriks valitud senine rektor Volli Kalm jätkab ülikooli eesotsas veel viis järgmist aastat.

Taasiseseisvumise järel on ametisolev rektor seni vaid korra teiseks ametiajaks tagasi valitud, see juhtus 2003. aastal, kui rektoriks valiti senine rektor Jaak Aaviksoo.

Kuigi valimiskogusse kuulus 250 inimest, jagati esimeses hääletusvoorus välja 215 sedelit. Niipalju sedeleid oli ka valimiskastis. Kalm sai avavoorus 113 ja Sutrop 97 häält, seega edestas soosikuks peetud kandidaat Kalm Sutropit kõigest 16 häälega. Teises voorus kandideeris Kalm üksi: hääletuskastis oli siis 210 sedelit, ta sai 147 häält ja oli sellega rektoriks valitud.

Väga hea tulemuse teinud Margit Sutrop ütles valimistulemuste järel peetud lühikeses tänukõnes, et tal on hea meel, et ülikoolil on jõuline ja tugev rektor, kes viib alma mater’it edasi kokkulepitud suunas. Mõistagi tänas Sutrop oma toetajaid. „Ma olen kindel, et see kandideerimine jättis ülikoolile oma jälje. Loodetavasti on homses ülikoolis rohkem kuulamist, rohkem mõistmist ja rohkem kevadet. Varsti tuleb jälle uus kevad. Ootame ta ära,” lõpetas Sutrop oma kõne poeetiliselt, aga ühtlasi üsnagi kahemõtteliselt.

------------------------------

Volli Kalm

Volli Kalm on sündinud 10. veebruaril 1953. aastal. Ta lõpetas 1976. aastal Tartu ülikooli geoloogia eriala. 1984. aastal kaitses Kalm geoloogiakandidaadi kraadi tööga „Formation, composition and usage of glaciofluvial deposits in Estonia”. 1988¬–1989 oli ta järeldoktorantuuris Alberta ülikooli geoloogiaosakonnas.

Volli Kalm on alates 1981. aastast töötanud TÜ bioloogia-geograafiateaduskonna geoloogia instituudis. 1998–2003 oli ta Tartu ülikooli õppeprorektor. Alates 2012. aastast on professor Volli Kalm Tartu ülikooli rektor.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee