Tartu Ülikooli rektorina jätkav Volli Kalm: "Parim kandidaat võitis!"Foto: Aldo Luud
Asso Ladva 30. märts 2017 14:48
Tartu Ülikooli rektorina jätkab järgmised viis aastat Volli Kalm, nii otsustas tänane valimiskogu. Kohal olnud 215 valimiskogu liikmest hääletas teises voorus Volli Kalmu poolt 147. Ühe esimese asjana korraldab tagasivalitud rektor ümber rektoraadi töö.

„Piltlikult öeldes võtame rektoraadi pulkadeks lahti ja vaatame kõik ülesanded üle,“ ütles Kalm vahetult pärast valimisi. „Ainsad kindlad liikmed rektoraadis on nelja valdkonna dekaanid, kõik muu võib muutuda. Pärast vastutusvaldkondade määramist saab hakata rääkima inimestega ja lisaks tuleb ülikoolil leida uus kantsler.“

Teine rektori kandidaat Margit Sutrop tänas kõiki oma toetajaid ja ütles, et valimistele eelnenud vaidlused jätsid ülikooli kindlasti jälje. „Nüüdsest on ülikoolis rohkem kuulamist, rohkem mõistmist ja rohkem kevadet,“ sõnas Sutrop, kelle valimisplatvormi üheks peateemaks oli koostöö ja kaasamine.

„Koostööd ja üksteise kuulamist on ülikoolis varasemaga võrreldes kindlasti rohkem,“ ütles Kalm. „Ülikooli uue põhikirja järgi kadus üks juhtimise tasand ära, dekaanid on praegu rektoraadi liikmed. Asju peab arutama, kuid ühel hetkel tuleb otsustada ja otsustajaid ei saa olla palju.“

Volli Kalm on 64-aastane, abielus, kahe poja ise. 1976. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli geoloogina, ülikoolis töötab alates 1981. aastast geoloogia instituudis, nüüdses ökoloogia- ja maateaduste instituudis. Professor alates 1992. aastast professorina. Oli õppeprorektor Jaak Aaviksoo rektoriks olemise ajal, viis aastat tagasi valiti ta rektoriks.