Eesti uudised

Tartu Ülikooli rektorina jätkab Volli Kalm (13)

Asso Ladva, 30. märts 2017 12:57
Kahest Tartu Ülikooli rektori kandidaadist jäi järele üks - teises voorus püüab poolthääli Volli Kalm üksinda, Margit Sutropist täna rektorit ei saanudFoto: Aldo Luud
"Aitäh ja teen endast parima, et Tartu Ülikool kestaks ja areneks," ütles Volli Kalm oma võidukõnes. Volli Kalmu poolt hääletas 147 valimiskogu liiget. 61 valimissedelit olid tühjad ja kaks rikutud. Rektoriks valitu pidi koguma vähemalt 126 häält.

Esimeses voorus Tartu Ülikooli rektorit ei valitud, Volli Kalmu poolt hääletas 113 valimiskogu liiget ja Margit Sutrop kogus 97 poolthäält. Vastavalt korrale jätkas rohkem hääli kogunud kandidaat teises voorus ning Kalmul õnnestus koguda vajalikud lisahääled.

Valimiskogu ees kõneldes rääkisid mõlemad kandidaadid traditsioonidel püsivast ülikoolist ja koostööst, seda küll eri vormis.

Loosi tahtel esimesena kõnelnud Volli Kalm sõnas, et ülikool peab olema uuendusmeelne ja innovatiivne, kuid uuendused saavad püsida ainult traditsioonidel. Ta tänas kogu ülikoolipere aktiivse osalemise eest mõttevahetustes, kust tuli välja palju mõtteid, millega Tartu Ülikooli senisest paremaks muuta.

„Miks ma kandideerin rektoriks?“ küsis Kalm retooriliselt. „Ma tunnen vastutust, sest pooleli on mitmed alles alanud arengud.“

Margit Sutrop lubas oma valmiskõnes, et ülikoolis saavad eluõiguse kõik liigid, ükski võõramaine liik ei lämmata koduseid liike. Ülikooli traditsioonidest kõneldes tõmbas ta paralleeli iseendaga, sest ta on juba viiendat põlve õpetaja.

„Interdistsiplinaarse üksuse juhina võin ma öelda, et kõige parem tööriist ülikooli paremaks tegemiseks on koostöö,“ ütles Sutrop, kes on ühtlasi Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja.

Samal teemal

31.02.2017
Tartu ülikool sai uue vana rektori