Eesti uudised

Sutrop või Kalm? Algas Rahvusülikooli rektori valimine (16)

Asso Ladva, 30. märts 2017 10:07
Praegune rektor professor Volli Kalm soovib Tartu Ülikooli juhtida ka järgmise viis aastatFoto: Aldo Luud
Tartu Ülikoolis algas uue rektori valimine. Valida on kahe kandidaadi seast - senine rektor professor Volli Kalm või professor Margit Sutrop.

Tartu Ülikooli rektori valimiskoosolek algab keskpäeval ülikooli aulas. Rektori valimiskogusse kuuluvad ülikooli nõukogu, senati, valdkondade nõukogude ja üliõpilasesinduse liikmed ning ülikooli professorid ja juhtivteadurid, kokku 250 inimest. Rektoriks kandideerijad valimiskogusse ei kuulu. Rektoriks valitu peab koguma valimiskogu koosseisu enamuse poolthääled ehk vähemalt 126 häält.

Volli Kalm kandideerib rektoriks juba viiendat korda. Kõige kurioossem Kalmu ja valimistega seotud lugu juhtus 2007. aastal, mil kaks kandidaati – Ene Ergma ja Volli Kalm – said valimistel täpselt ühe palju hääli ning järgmisse vooru pääseja otsustamiseks visati kulli ja kirja. Rektor jäi toona siiski valimata, sest viimases voorus ei kogunud Ergma piisavalt palju poolthääli.

Margit Sutropil on see teine rektoriks saamise katse. 2007. aasta kordusvalimistel kandideeris ta Alar Karise ja Volli Kalmu kõrval, kuid jäi kõrvale juba pärast esimest valimisvooru. Rektoriks valiti tol korral praegune riigikontrolör Alar Karis.

Samal teemal

31.02.2017
Tartu ülikool sai uue vana rektori