Eesti uudised

Euroopa Komisjon: Ivari Padar võis anda Tartu Agrole riigimaad rendile turuhinnast madalamalt (47)

Delfi, 29. märts 2017 23:30
Ivari PadarFoto: Teet Malsroos
Euroopa Komisjon teatas maaeluministeeriumile, et endise põllumajandusministri Ivari Padari 2000. aastal sõlmitud rendileping AS Tartu Agroga võib olla ebaseaduslik riigiabi, sest suur hulk maad renditi ettevõttele turuhinnast kordades odavamalt.

Euroopa Komisjon saatis 1. märtsil 2017 maaeluministeeriumile teate, milles avaldas kahtlust, et Eesti riik võis anda ebaseaduslikku riigiabi ASile Tartu Agro, kui rentis firmale 3000 hektarit riigi maad oluliselt alla turuhinna.

Samal teemal

Täna laekus Euroopa Komisjonist antud asja kaebajale ehk maade õigusjärsetele omanikele tagastamise nõudjatele 1. märtsi kirja mittekonfidentsiaalne versioon, mille kohaselt kahtlustab Komisjon tõesti, et antud on ebaseaduslikku riigiabi.

Toona põllumajandusminister olnud Padar ütles, et aastatel 1999-2000 vaadati ELi poole unistavate silmadega ja ühegi otsuse juures ei mõeldud, kas see on või ei ole lubamatu riigiabi.

Euroopa Komisjon teatas aga, et kõigist ühinemise eelsetest (Eesti ühines Euroopa Liiduga aastal 2004 – toim) riigiabi juhtudest tuli peale ühinemist nelja kuu jooksul teada anda, kuid et Eesti seda ei teinud, loetakse aastal 2000 sõlmitud ja aastani 2025 kehtivat rendilepingut uueks riigiabiks, millele kehtivad ELi riigiabi reeglid.

Refereeritud artiklit tervikuna saab lugeda Delfist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee