Maailm

Ameerika Ühendriikides keelasid võimud panna lapsele nimeks Allah (10)

Tõnu Kalvet, 30. märts 2017 04:00
Ameerika Ühendriikides keelasid võimud panna lapsele nimeks Allah.Foto: Vida Press
USA Georgia osariigi terviseamet keeldus väljastamast sünnitunnistust 22kuusele tüdrukule, kellele vanemad olid tahtnud panna perekonnanimeks Allah, vahendab ajaleht Daily Mail.

Pere elab Atlanta linnas. Mõlemad vanemad – ema Elisabeth Handy ja isa Bilal Walk – on muhameedlased ja leiavad, et on lubamatu jätta nende tütar nimeta. Nad olid tahtnud panna tütrele nimeks ZalyKha Graceful Lorraina Allah.

Walk põhjendas perekonnanime valikut sellega, et tema meelest olevat see noobel.

Võimude hinnangul saaks tütre nimeks olla Handy, Walk või mõlema kombinatsioon, mitte Allah.

Ameerika kodanikuvabaduste liidu ACLU osakond andis võimude asjaomase otsuse Fultoni maakonna kohtusse. Bilal Walk leiab, et väljavalitud nime tagasi lükates olevat võimud käitunud ebaõiglaselt ja rikkunud ta õigusi.

Hagejat esindav advokaat Michael Baumrind ütles ajalehele Atlanta Journal-Constitution: "Pole osariigi asi määrata, kas nimi on sobiv või mitte."

Võimuesindajad teatasid vanematele, et nood võivad pärast esitada kohtule taotluse lapse nime muutmiseks, ent selleks tuleb enne teha väljavõte kehtivast sünnitunnistusest.

Viimane väljastatakse aga üksnes siis, kui laps kannab äsjakirjeldatud nõuetele vastaval viisil pandud nime.

End õiguskaitsjateks nimetav kodanikuvabaduste liit heidab võimudele ette hoolimatust ja meenutab, et kehtiva sünnidokumendita ei laiene kõnealusele tüdrukule ka haiguskindlustus ning tal võivat tekkida sekeldusi ka kooliminekul.

Hagis öeldakse, et Elisabeth Handyl ja Bilal Walkil juba on üks poeg, kel nimeks Allah, täpsemalt Masterful Mosirah Aly Allah.

Handy on lapseootel. Paar pole teatanud, millise nime kavatseb seni veel sündimata lapsele panna, vahendab Daily Mail.

Ameerika Ühendriikides keelasid võimud panna lapsele nimeks Allah. Foto: Vida Press