Krimi

Tuntud loomakaitsja Heiki Valner jäi purjuspäi roolis vahele (68)

Toimetas Liis Vaksmann, 29. märts 2017, 12:10
Foto: TEET MALSROOS
Tuntud loomakaitsja Heiki Valner jäi naistepäeval politseile purjuspäi autorooli vahele, mille eest määrati talle tingimisi vangistus.

Eesti Loomakaitse Liidu juhatuse esimeest Heiki Valneri süüdistatakse selles, et 8. märtsil kella 15.57 ajal juhtis ta joobeseisundis oma sõiduautot Volkswagen Touareg´i, puhudes alkomeetrisse 1,35 mg/l.

Samal teemal

Süüdistatava, kaitsja ja prokuröri vahel sõlmitud kokkuleppe kohaselt on süüdistatava karistuseks üks aasta, millest arvestatakse maha kinnipidamise aeg. Karistust ei pöörata aga täitmisele, kui Valner ei pane ühe aasta ja 8-kuulise katseaja jooksul toime uut kuritegu ja täidab talle sätestatud käitumiskontrolli nõudeid, nagu näiteks ilmuma kriminaalhooldaja registreerimisele, elama kohtu määratud alalises elukohas ja mitte tarvitama alkoholi.

Kriminaalmenetluse kuludeks tuleb Valneril tasuda sundraha 352.50 eurot ja määratud kaitsja tasu kohtueelses menetluse 96 eurot, millele lisandub tasu kohtuistungil osalemise eest. 

Valnerit on kohtulikult karistatud varemgi: 2014. aasta lõpus mõistis Harju maakohus ta süüdi perevägivallas. Toona sai Valner elukaaslase kehalise väärkohtlemise tõttu tingimisi ühe aasta ja viie kuu pikkuse vangistuse ning talle määrati 18 kuu pikkune katseaeg.

Alles hiljuti rääkis Valner Õhtulehele, et võtab aja maha, sest püssirohi sai otsa. 

68 KOMMENTAARI

m
mardikas 5. aprill 2017, 09:35
Sellepärast mina neist loomakaitsjatest midagi ei arvagi-enamus neist ei oska inimesega suhelda.Oma ema võib ka nagu voorimehe läbi sõimata.Aga koeraga on nõus ühest kausist sööma ja voodit jagama...
a
aga 31. märts 2017, 23:29
mis sai juhiloast?
Loe kõiki (68)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee