Eesti uudised

Ahistajast maavanem Arder Väli sai ametist priiks  

Eve HEINLA , 21. juuli 1999, 00:00
"Mind ta ei puutunud! Ma juba oskasin temast eemale hoida," rääkis "Õhtulehele" Jõgevamaal maavalitsuste suvepäevadel viibinud noor naisametnik, kes Väli kombeid teadis-tundis.

Suvepäevadel oli purupurjus maavanemat haaranud nii hirmus naistevalu, et õrnem sugu põgenes tema lähenemiskatsete eest kabuhirmus. "See oli vastik küll. Ta püüdis muudkui naisi krabada ja mudida. Mina pääsesin tema haardest. Teadsin juba, mis mees ta on," rääkis tundmatuks jääda sooviv maavalitsuse töötaja, kes kõike oma silmaga pealt nägi. "See mees muudmoodi naistega suhelda ei osanudki, kui nina nende rindade vahel polnud!" Tema sõnul oli Väli nii purjus, et oma käitumist pärast ei mäletanudki.

Kas Lääne maavanem Arder Väli oli ainus, kes nii agressiivseks muutus?

"No igal juhul nii silmanähtavalt keegi teine küll purjus ei olnud..." Naisametniku sõnul ei teavitanud ta maakonnalehte juhtunust mitte kellegi sunnil või tellimisel. "Andsin kommentaare vabatahtlikult," kinnitas praegu välismaal viibiv neiu.

Suvemängudel teist kohta jaganud Läänemaa oli sunnitud auhinna järele saatma maasekretäri, kuna maavanem ei püsinud enam jalulgi.

Eile otsustas valitsus vabastada Arder Väli maavanema ametist. "Kõrge riigiametniku käitumine peab olema etaloniks kõigile teistele," teatati valitsusest.

Pressiesindaja sõnul vabastati Väli eelkõige seetõttu, et ta oli alkoholijoobes, mitte naiste ahistamise pärast.

Alguses ajakirjanduses kõike eitanud Väli tunnistas eile hommikul siiski, et käitus valesti ja oli purjus. Varem on Väli ajalehele "Lääne Elu" kinnitanud, et ta polevat suvepäevadel kedagi ahistanud. "Ma olen sellise kasvatusega, et pole võimeline kedagi ahistama. Aga võib olla juhtus nii, et nad said teisiti aru."

Arder Väli kommentaari "Õhtuleht" ei saanud. Sekretäril polnud aimugi, kus ülemus viibib. Kolleegid Lääne maavalitsusest keeldusid ametnikueetikale viidates Väli vabastamisele hinnangu andmisest.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee