Teater

ÕHTULEHE VIDEO | Ojasoo ja Semper: meeldiv, kui pöörane projekt nagu "Pööriöö uni" märkimist leidis (3)

Helen Pentsa | Video: Elen Kontkar, Viljandi, 27. märts 2017, 21:45
 Elen Kontkar
Etenduskunstide ühisauhinna pälvis tervikteos "Pööriöö uni", mille valmimise taga on suur meeskond. Etenduse lavastajad-kunstnikud Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo sõnasid, et on meeldiv, kui säärane pöörane projekt tunnustust leiab.

„Meie jaoks on see meeldiv hetk, kus sellist pöörast projekti nagu "Pööriöö uni" oli, veel meeles peetakse,“ märkis Semper. Tiit Ojasoo lisas: „Eks selle teatriga on nii, et selle jagamine sõna-, tantsu ja muusikateatriks on natukene ebaõiglane, sest üldiselt on teater kõikide kunstide süntees - alustades arhitektuurist, lõpetades siis laulu ja tantsuga. Selle lavastuse juures, ja selles, et seda märgati, teeb tõesti head meelt see koostööpartnerite hulk, sest iseenesest nii suured organisatsioonid nagu Erso, Eesti Kontsert, Ellerhein ja väike NO99 - kõikide nende tahe on nii suur,“ sõnab mees.

Samal teemal

Ojasoole teeb rõõmu, et Eestis on võimalik selliseid lavastusi üldse teha. „Kuigi see Mendelssohni muusika ongi kirjutatud spetsiaalselt "Suveöö unenäo" või "Pööriöö unenäo" jaoks, siis tegelikult tänapäeval seda ette kanda pole võimalik, sest mitte kellelgi pole nii palju raha, et palgata sümfooniaorkestrit. Aga nüüd, kui need organisatsioonid sabad kokku panid, sai see võimalikuks ja ausalt öeldes on mul praegu väga hea meel, et see lavastus tuleb uuesti mängimisele. Mitte küll enam Eestis, küll aga Saksamaal,“ sõnab ta.

„Tegelikult on hea meel, et see praegu märkimist leidis, sest nagu oleme ka varem öelnud - see on erakordne luksus omada võimalust töötada koos dirigendiga otse proovisaalis,“ lisab Semper Ojasoo öeldule. "Dirigent, kes küsib, mitte naljaga, vaid tõsiselt, et: „Kuidas teil praegu hetkel parem oleks? Siis ma pärast vaatan, kuidas meie saame!“ on suhteliselt ennekuulmatu. Õnn, et meil oli selline sõber Olari Elts, kellega koos saime seda teda. Kuna teda pole hetkel siin, siis tervitaksin praegu teda,“ õhkab Semper.

Kuivõrd olid Ojasoo ja Semper tunnustuseks valmis? „Tunnustusest tunnustusse elamine pole vist enam nii... Nii väga tore!" nendib Ojasoo. "Me oleme alati valmis tunnustuseks. Selles suhtes, et püüame alati teha kõik endast sõltuva, et see jälg saaks jäetud ja oleks võimalus astuda järgmine kord samme taas tundmatusse. Loodetavasti taas huvitavasse tundmatusse,“ lisab Semper.

Kuidas auhinda omavahel jagatakse? „Kuna meil oli au olla nomineeritud väga mitme inimesega koos, siis nimekirja liitub veel dirigent, valguskunstnik, animaatorid ja videorežissöörid, siis arvan, et auhind läheb meie teatri riiulisse, sinna, kus teisedki auhinnad on. Aga põhimõtteliselt arvan, et võiks teha sellest ühe toreda peo,“ märgib Semper.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee