Foto: YouTube
Toimetas Piret Kütt 27. märts 2017 14:39
Angarski maniakiks hüütud Mihhail Popkovile (52) mõisteti kaks aastat tagasi eluaegne vanglakaristus 22 naise mõrva ja kahe mõrvakatse eest. Lisaks niigi kohutavale nimistule lisandus endise politseiniku kuritegude registrisse veel 60 naise tapmine.

Uurimiskomitee allika sõnul langes Popkovi ohvriks 84 naist vanuses 18-40 eluaastat, vahendab therussophile.org. Kõik ohvrid olid erineva sotsiaalse taustaga. Kuriteod pani mees toime 20 aasta jooksul Irkutski oblastis.

Popkov vahistati 2012. aastal ning mõisteti süüdi 2015. aastal.

60 mõrvani jõudsid detektiivid uurides enamat kui 350 kriminaalasja, mis sarnanesid Angarski maniaki käekirjale. Uurijatele olid abiks Popkovi varasemad ülestunnistused.

Uurimise käigus küsitleti ligi 900 tunnistajat. Leiti ka ohtralt mõrvarelvi, sealhulgas kruvikeerajaid ning nuge, samuti ohvrite isiklikke asju.

Ekspertide hinnangul ei kannata Popkov psüühikahäirete või dementsuse all.

Video aastast 2015:

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

norm vana 28. märts 2017 20:19
iseenesest polnud tema tegudes ju midagi paha. lihtsalt see ei käi üldlevinud arusaamadega kokku. maailm vajab rahvaarvu vähendamist või suuremat sõda. iga üksikisiku tagasihoidlik panus, olgu siis või 80+ ühiku näol on ainult positiivne!
??? 28. märts 2017 10:31
Ja mõned ikka veel väidavad, et surmanuhtlus ei ole vajalik? Isegi mitte erandkorras, kõige jubedamate ning sadistlikumate sarimõrvade korralgi.
Aga Amnesty International ja lääne iniõiguslased on seisukohal, et vangidel peaksid olema kõik euromugavused ja neid ei tohiks tööle sundida. Et olgu külluslik toit, spordi- ja jõusaalid, basseinid, internet j,n.e.
Vähemasti on Venemaal seniajani selliste jaoks veel vangilaagrid ja sunnitöö, ei ole seda euro tillulillutamist nagu mõnel pool mujal. sest vangla ei ole mitte sanatoorium või hotell, vaid eelkõige KARISTUSASUTUS.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS