Eesti uudised

Roheliste uus juht on Züleyxa Izmailova (9)

Marvel Riik, 27. märts 2017 13:13
"Minu eesmärgiks, nagu paljudel teistelgi rohelistel, on Ökoriik," sõnastab Züleyxa Izmailova oma eesmärki.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
Eestimaa Rohelistel toimus nädalavahetusel üldkogu, kus erakonna uueks juhiks valiti Noorte Roheliste liider ja looduskaitsja Züleyxa Izmailova.

Uuel roheliste juhi Züleyxa Izmailova eesmärk on teha Eestist ökoriik ning tema juhtimisel püütakse seda eesmärk saavutada Tallinnas, kui sügisel tullakse kohalikele valimistele oma nimekirjaga osalema.

Samal teemal

„Minu eesmärgiks, nagu paljudel teistelgi rohelistel, on ökoriik. See tähendab muuhulgas laste ja eakate vaesusprobleemi lahendamist, kohaliku pestitsiidide-vaba toidu pakkumist haridus- ja raviasutustes ning üleminekut hajusa taristuga taastuvenergiale. Leian, et riigi väiksust silmas pidades on praegune olukord lubamatu ning senisest riigijuhtimisest tulenev ohustab otseselt meie keele ja kultuuri püsimajäämist,“ teatas Izmailova pressiteates.

„Me tahame, et juba sügisestel valimistel pöörataks omavalitsuste areng tervikliku maailmavaate, õnnelike inimeste ja loodusega kooskõlalise kodukandi loomise suunas.”

Juhatusse valiti Aleksander Laane (aseesimees), Andrei Gudim (aseesimees), Marko Kaasik, Kaspar Kurve, Joonas Laks, Olev-Andres Tinn, Timur Sagitov ja Küllike Reimaa.

Samal teemal

07.07.2017
TV3 VIDEO JA FOTOD | Züleyxa Izmailova viimse detailini ökopulm: isegi kleit oli roheline
29.05.2017
ROHELISED: remmelgaaktsioon Haaberstis oli võimu ja jõu demonstratsioon
02.05.2017
Eestimaa Rohelised: USA kaotab kliimaleppest loobudes oma tähtsuse