Maailm

Vene opositsiooni liider on vahistatud

Tuhanded venelased on kogunenud korruptsiooni vastu protestima (44)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 26. märts 2017 16:34
Politseinikud võtavad Vene opositsiooni liidri Aleksei Navalnõi vahi alla.Foto: MAXIM SHEMETOV
Hoolimata Kremli hoiatusest on täna tuhanded venelased kogunenud president Vladimir Putini valitsuses toimuva korruptsiooni vastu protesteerima.

Kokku on kogunenud ka sajad korrakaitsjad, kes protestijaid vahistavad ja üritavad rahvast laiali ajada. Vahi alla on võetud ka protesti eestvedaja ja opositsiooni liider Aleksei Navalnõi, vahendab The Washington Post.

Protest on ajendatud Navalnõi süüdistusest, et peaminister Dmitri Medvedev on rohkem kui 1 miljardi dollari eest istandusi, luksuslikke jahte ja grandioosseid mõisu kokku ostnud. 

Tuhanded inimesed kogunesid Moskva kesklinna protestima ja kohtusid tugevate politseijõududega, kes hakkasid esimese poole tunni jooksul protestijaid vahistama. Moskvas kõlas valjuhääldist sõnum, mis soovitas inimestel oma tegude tagajärgedele mõelda ja laiali minna. 

Viimane nii ulatuslik protest leidis aset 2012. aastal peale toonaseid parlamendi valimisi, mida opositsioon kutsus pettuseks. Riigi kontrollitud telekanalid proovisid tänase protesti kajastamist keskpäevani vältida, kuid sotsiaalmeedia kanalites, nagu näiteks Twitter, on info, et protestid toimuvad üle terve Venemaa.

Vladivostokis on teatatud kümnetest vahistamistest ja ilmselt tuleb selliseid teateid veel, sest lisaks Vladivostokile ja Moskvale on ka Peterburis rahvas protestima hakanud. 

Võimud panid Navalnõi Moskvas korraldatud protesti keelu alla. President Putini kõneisik seletas, et ka protestist osa võtmise õhutamine on seadusevastane.

Vene politsei vanemametnik Aleksander Gorovoi hoiatas reedel, et võimud ei vastuta protesti võimalike tagajärgede eest. See tähendab, et kui valitsust pooldavad vabatahtlikud tulevad protestile vahele segama, siis ei pruugi politsei vahele astuda.

Üks protesti sõnumitest on ''Mitte keegi ei ilmunud kohale'', mis vihjab sellele, et ametivõimud ignoreerivad Navalnõi suur toetust rahva seas. Teine populaarne protesti logo on part, mis vihjab sellele Navalnõi väitele, et Medvedevi suurejoonelistel maaomanditel on ka partidel oma majad. 

Originaalartiklit saab lugeda siit.

Samal teemal

27.04.2017
Navalnõid visati jälle briljantrohelisega: "See paistab naljakas, kuid on põrgulikult valus."
28.03.2017
Kohus määras Navalnõile 15 päeva aresti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee