Eesti uudised

Liitlaste lennukid harjutavad taas Eesti õhuruumis (39)

Toimetas Aleksander Pihlak, 26. märts 2017 10:11
Ründelennuk A-10Foto: Mattias Tammet
Algaval töönädalal teevad esmaspäevast kolmapäevani ja reedel Eesti kohal harjutuslende Ämari lennubaasis paiknevad Saksa õhuväe hävituslennukid Eurofighter. Lennukid lendavad üle Eesti madallennu aladel ning mitte madalamal kui 500 jalga (152 jalga) ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal.NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude, läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Eesti, Läti ja Leedu on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004. aastal, mil Balti riigid said NATO liikmeks.

Balti riikide õhuturve moodustab osa NATO targa kaitse kontseptsioonist, mille eesmärk on säästa alliansi liikmesriikide ressursse, panustades erinevatesse võimekustesse ühiselt.

Saksa õhuväe lennusalk võttis Balti riikide õhuturbe üle 31. augustil. Šiauliai lennubaasis paikneb alates 5. jaanuarist Hollandi kuningliku õhuväe lennusalk, mille relvastuses on hävitajad F-16.

Samal teemal

03.05.2017
FOTOD | Saksa õhuväelased andsid Balti riikide õhruumi turvamise üle hispaanlastele
23.04.2017
Liitlaste piloodid harjutavad taas Eesti õhuruumis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee