Rünnaku korraldajaks oli inglise keele õpetaja Khalid MasoodFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Aleksander Pihlak 26. märts 2017 09:01
Kohaliku politsei sõnul oli Londoni parlamendihoone läheduses toimunud rünnakute taga ainuisikuliselt Khalid Masood ja ei ole alust arvata, et on toimumas veel rünnakuid, vahendab BBC.

Politsei esindaja Neil Basu sõnul on võimalus, et Masoodi tegutsemise tagamaad jäävad igaveseks selgusetuks.

"Kui ta valmistas need rünnakud üksinda ette, peame me londonlastele rahu toomiseks täie kindlusega teada saama selle põhjustest," ütles Basu.

Sellegipoolest on Basu sõnul vaja selgelt kindlaks teha, kas tema tegutsemine oli inspireeritud terrorismi propagandast või oli veel keegi, kes teda julgustasid ja toetasid.

Londonis Briti parlamendihoone lähedal toimus kolmapäeva pärastlõunal terrorirünnak, milles 52aastane Inglismaal sündinud Khalid Masood (sünninimega Adrian Russell) niitis Westministeri sillal autoga maha mitu inimest ja jooksis siis Briti parlamenti, kus pussitas politseinikku.

Politsei lasi ründaja maha. Lisaks ründajale sai surma neli inimest: noarünnaku ohvriks olnud politseinik, 43-aastane kahe lapse ema, 54-aastane turist Ameerikast ning 75-aastane endine aknapuhastaja. Vigastatud on vähemalt nelikümmend inimest. 

Uurijate sõnul kestis rünnak 82 sekundit.