Meeleavaldaja vahistamine MinskisFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 26. märts 2017 00:49
Relvastatud märulipolitseinikud ründasid Valgevene linnades rahumeelseid protestijaid, käiku võeti ka veekahurid. Internet on terves riigis maas. Meeleavaldused toimusid inimõiguste rikkumiste ja praeguse poliitilise olukorra vastu riigis.

Tänasel Valgevene iseseisvuspäeval kogunesid inimeste rühmad nii pealinnas Minskis kui teistes linnades. Rahvakogunemistesse sekkusid märulipolitseinikud ja vastuseisud meeleavaldajate ja politsei vahel muutusid vägivaldseteks, vahendavad The Guardian ja mitmed teised väljaanded.

Seekordsed rahutused on paljuski põhjustatud määrusest, mis tõstaks makse neil valgevenelastel, kes töötavad aastas vähem kui kuus kuud. Nõndanimetatud "parasiidivastase" maksu vastu on kriitiliselt meelestatud nii paljud kodanikud ise, inimõiguste aktivistid ja ajakirjanikud.

Oppositsioonijuht ja kunagine presidendikandidaat Vladimir Nekliajev on üks üle kolmesajast inimesest, kes on viimaste päevade jooksul vahistatud. 57 inimest Minskis asuvast inimõiguste keskusest hoiti mitu tundi kinni, enne kui nad lõpuks vabastati.

"Lukašenka on paanikas, kardab oma inimesi," ütleb Natalja Kaliada heategevusorganisatsioonist Belarus Free Theatre. Kaliada on hetkel Brüsselis ja teeb lobitöd, et Euroopa Liit kehtestaks uuesti sanktsioonid, mis Valgevenelt eelmisel aastal maha võeti. "Valgevene pole Euroliidu jaoks praktiliselt nähtavalgi ja ometi on nii ohtlik ignoreerida seda, mis seal toimub. Mitte ainult inimestele Valgevenes, Venemaal ja Ukrainas, vaid kogu maailmas," ütleb Kaliada.

Samal teemal

Kommentaarid  (139)

kas greetel on plaan 27. märts 2017 01:38
kui mässu järel valgevene peaks keerama kodusõtta või veel parem kaosesse,sama oodatakse ju ka mässavast venemaast?Ilmselt vaasta ta ajaloo tunnis kui räägiti liibüa ja süüria mässust aknast välja Ja tänapäeval ei ole mässusid vaid araabia kevad iga aasta nagu tellitud.Varsti võib kirjutada mässavast moldovast ning ukrainast.Ela nagu aafrika rannikul.
Valgevene 26. märts 2017 22:59
Seal on vaesus! Nagu meilgi! Videot vaja vaadata! miss lihtne rahvas raagib!
Kongo 26. märts 2017 23:20
aga miks sa vaene oled?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS