8
fotot
Euroopa Liidu liikmesriikide juhid käisid Roomas solidaarsusdeklaratsiooni allkirjastamas. (Ave Tampere)

Euroopa Liidu liikmesriikide juhid on kogunenud Rooma lepingute 60. aastapäeva tähistama ja selle auks ka uut deklaratsiooni allkirjastama. 

Kohal on 27 Euroopa Liidu liikmesriigi juhti, sealhulgas ka Eesti peaminister Jüri Ratas. Suurbritannia peaminister Theresa May ei võta üritusest osa.

Paavst Francis rõhutas oma tervituskõnes solidaarsuse olulisusust ja seda, et enese teistest eraldamine ei ole tegelikult turvalisus. Ta kutsus Euroopa Liitu üles küüs tulevikku vaatama ja uue jõuga edasi liikuma, vahendab BBC.

Peaminister Jüri Ratase sõnul sõnul on Euroopa demokraatlik ja sotsiaalne mudel parim lahendus inimeste hirmude maandamiseks muutuvate olude ees.

''Rahu, demokraatia, õigusriik ja Euroopa heaolumudel on haprad ja vajavad pidevalt hoolt. Nende Euroopa saavutuste ja väärtuste teadvustamine on ülioluline ajastul, mil Euroopat ühendanut seatakse pidevalt küsimuse alla,'' seletas Ratas.

Deklaratsiooniga lubatakse rohkem panustada Euroopa Liidu turvalisuse ja majanduse edendamisse, ühtekuuluvuse suurendamisse ja maailmas liidu rolli kasvatamisse.

Jaga artiklit

13 kommentaari

M
meenub,et  /   13:18, 26. märts 2017
nagu Nõukogude Liit oma lõpuaastatel,ka siis deklareeriti igasugustel pleenumitel,kongressidel,kokkusaamistel ühtsust,truudust ja vankumatut sõprust.Paistab,et E.Liit hakkab ka lõppema.
  /   12:51, 26. märts 2017
Ratas kutsus ka mitte hirmu tundma, ärge kuulge, ärge vaadake, kolle kapis pole. Aitab sellest, kui riigijuhid ühiselt kokkutulevad, klaase kõlistavad, ei ähvarda meid ükski oht. Järgmisena lähen venemaale, lepin putjaga asjad kokku, asi tahe. Pagulastega maadelge teie, andke või viimane sent aga nemad peavad saama3000 näkku.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis