Maailm

Täiendatud

USKUMATU | Itaalia kohtunik mõistis mehe vägistamise eest õigeks, kuna naine ei karjunud (11)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 25. märts 2017 11:18
Pilt on illustreeriv.Foto: ALDO LUUD
Itaalias mõistis kohtunik seksuaalse vägivalla süüdistuse saanud mehe õigeks, kuna naine, keda ta väidetavalt ründas, ei nutnud ega näidanud oma emotsioone piisavalt hästi välja.

Kohtuotsusega kaasnes äge poleemika ja Itaalia õigusminister Andrea Orlando on teinud ametnikele ettepaneku juhtumit lähemalt uurida. Kuigi Torino kohtunik tegi otsuse juba veebruaris, sai avalikkus selle põhjused alles nüüd teada, vahendab CNN.

Kohtunik seletas, et naine, kes oli oma ründaja kolleeg, ei karjunud ega näidanud oma emotsioone piisavalt hästi välja, et rünnakut peatada. Naine oli lihtsalt öelnud ''aitab''. Veider otsus ei piirdu ainult mehe õigeks mõistmisega vaid naine peab valesüüdistuse eest vastust andma.

Väidetav ohver töötas Torino haiglates ja ütles, et süüdistuse saanud mees sundis teda seksuaaltegevusse ja ähvardas ta keeldumise puhul tööst ilma jätta, vahendab BBC.

''Vahel keeldumisest piisab ja võib-olla ma tõesti ei kasutanud vastu hakkamiseks nii palju jõudu ja vägivalda, kui ma oleksin pidanud. Kui inimene on minu jaoks liiga tugev, siis ma lihtsalt tardun,'' seletas naine. 

Süüdistuse saanud mees võidab, et kogu tegevus toimus mõlema nõusolekul.

CNN Originaalartiklit saab lugeda siit ja BBC artiklit siit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee