Maailm

Trump ei suutnud Obamacare'i kukutada (21)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 25. märts 2017 09:21
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump.Foto: CARLOS BARRIA
Ameerika Ühendriikide president Donald Trumpi uus tervishoiusüsteem ei läinud kongressis läbi. President süüdistab selles demokraate.

Trumpi ettepanek lükati reedel tagasi, kuna sellel ei olnud kongressis piisavalt toetust. Ettepaneku läbi kukkumist peetakse presidendile tugevaks löögiks, kuna Obamacare'i tühistamine ja uue tervishoiusüsteemiga asendamine oli üks tema peamisi valimislubadusi, vahendab BBC.

Esindajatekoja spiikri Paul Ryani sõnul otsustasid nad Trumpiga ettepaneku tagasi võtta, kui ilmnes, et see ei saa vabariiklastelt vajalikku 215 häält kätte.

Hetkel on vabariiklased nii esindajatekojas kui ka senatis enamuses.

Mitmed aruanded vihjavad sellele, et 28-35 vabariiklast olid Trumpi uue tervishoiusüsteemi vastu. Osade jaoks pidavat see liiga karmilt tervishoiu rahastust kärpima ja teiste jaoks polnud muudatused piisavalt ulatuslikud.

Uus tervishoiusüsteem ei ole ka rahva seas populaarne. Hiljutine küsitlus näitas, et vaid 17% rahvast toetab Trumpi uut tervishoiusüsteemi.

Peale ettepaneku tagasivõtmist ütles Trump korduvalt, et Obamacare plahvatab. Samas ei kritiseerinud ta Paul Ryanit, kelle töö on vastuolulistele ettepanekutele toetust saada.

Trump ütles, et vabariiklased hakkavad praegusest ilmselt maksureformile keskenduma.

''Me peame Obamacare'i natukeseks ajaks rahule jätma,'' rääkis ta Ovaalkabinetis reporteritele ja lisas, et kui demokraadid oleksid tsiviliseeritud ja ühtsed, siis suudaksid kaks parteid suurepärase tervishoiusüsteemi koostada.

''Õppisime lojaalsuse kohta, õppisime palju häälte kogumise protsessi kohta,'' ütles Trump.

''Elame ettenähtavas tulevikus Obamacare'iga. Ma ei hakka asja ilustama, see päev valmistas meile pettumust. Suurte asjade tegemine on raske,'' kommenteeris olukorda Paul Ryan.

''Oleme kümme aastat olnud opositsioonis, kus on kerge erinevatele asjadele vastu olla. Palju keerulisem on saada inimesi üksteisega nõusse,'' lisas ta.

Demokraatide ja esindajatekoja vähemuse juht Nancy Pelosi sõnul on tegemist Ameerika inimeste jaoks suure võiduga.

Esindajatekoja vähemusse kuuluva Steny Hoyeri sõnul on see ameeriklaste jaoks hea päev. 

''Me oleme aastaid töötanud selle nimel, et tagada oma rahvale taskukohast ja kvaliteetset tervishoidu,'' lisas ta.

Originaalartiklit saad lugeda siit.

Samal teemal

14.06.2017
Trump kutsus senaatoreid üles eelmisest heldemat tervishoiueelarvet koostama
05.05.2017
Obamacare on surnud? Veel mitte.
24.04.2017
Barack Obama pidas pärast presidendiametist lahkumist esimese avaliku kõne

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee