Foto: Vida Press
Toimetas Greete Kõrvits 24. märts 2017 16:47
Royal Jordanian Airlinesi lennufirma kasutab kavalasti ära USA keeldu teatud riikide lendudel, sealhulgas Jordaania lendudel, elektroonikaseadmeid kasutada. Firma on koostanud humoorika nimekirja asjadest, mida teha, kui ilma tahvelarvuti või läpakata igav hakkab.

Lend Jordaaniast Ameerikasse kestab umbes 12 tundi. Jordaania on üks kaheksast riigist, mille lennujaamadest tulevatel lendudel ei lubata lennuki salongi enam elektroonilisi seadmeid kaasa võtta. Keeld mõjutab lende Jordaaniast sihtkohtadesse nagu Chicago, Detroit, New York ja Montreal.

Kuid Royal Jordanian Airlines on otsustanud asja huumorivõtmes ära kasutada. Lennufirma tviitis 12 nõuannet, mida nende lendudel teha, kui igav hakkab. Samuti avaldas firma oma Facebooki lehel elektroonikakeelu-teemalise luuletuse. Royal Jordanian lubab, et naljad ei lõpe vaid sellega.

Royal Jordaniani nõuanded igava lennu üle elamiseks on järgmised:

1. Lugege raamatut

2. Nautige kerget einet

3. Öelge kõrvalistujale tere

4. Mediteerige

5. Veetke terve tund arutledes, millist filmi küll vaadata

6. Mõtisklege lendamise ime üle

7. Üritage pidada primitiivseid internetieelseid vestlusi

8. Vallutage käetoe territoorium

9. Teeselge, et söögilaud on sülearvuti

10. Ostelge pööraselt meie duty-free pardapoes

11. Analüüsige, mis on elu mõte

12. Mõelge põhjustele, miks teil praegu läpakat või tahvelarvutit käepärast pole

Luuletus Royal Jordaniani Facebooki lehel kõlab selliselt:

Iga nädal uus keeld

Minge Ameerikasse, see on lubatud

Meist on nüüd saanud poeedid

Keegi ei riku meie lennurõõmu

Meil on kõigile häid mõtteid

Elektroonikakeeld jõustus teisipäeval, kuid lennufirmadele anti kuni tänase õhtuni aega, et uue reegliga kohaneda. Fortune.com kirjutab, et pole veel päris kindel, kaua elektroonikakeeld kestab. Esialgu öeldi, et teadmata aja, hiljem aga, et kuni oktoobri keskpaigani. Royal Jordanian pole ainus, kes teema üle nalja viskab. Ameerika huumorisaate "The Daily Show" juht Trevor Noah viskas nalja, et pole olemas kiiremat radikaliseerumist ja väikeseks terroristiks muutumist kui siis, kui keelata lastel lennukis nutiseadmete kasutamine.