Kersti Sarapuu sõnul paisusid esinduskulud fraktsiooni külalistele tehtud kingituste pärastFoto: Teet Malsroos
Asso Ladva 24. märts 2017 15:26
Riigikogu liikme esinduskulusid, mida riigikogu juhatuse otsuse kohaselt peaks kulutama eeskätt valijate kohtumiseks, oli mullu kõige rohkem Kersti Sarapuul, tervelt 9594 eurot. Sama masti esinduskulud olid ka Einar Vallbaumil, 8383 eurot. Selle arvestuse kolmas tulemus on tunduvalt tagasihoidlikum – 5798 eurot – ja kuulub Helmen Kütile.

„Eks need ole olnud fraktsiooni väljasõidud, ettevõtete külastamised ja fraktsiooni külaliste võõrustamised, ikka on tarvis lilli või väikseid kingitusi,“ ütles eelmise aasta lõpust Keskerakonna fraktsiooni juhtimise üle võtnud Kersti Sarapuu, kes tunnistas, et enamasti on seda ülesannet täitnud tema. „Isiklikke kulutusi ei ole ma kuluhüvitistesse peaaegu üldse kandnud.“

Riigikogu juhatuse otsuse kohaselt on riigikogu liikme esindus- ja vastuvõtukulud ruumide, esitlustehnika üüri- ja laenutuskulud, toitlustuskulud, kingitused (sh lilled, suveniirid, trükised jms) ja muud kulutused valijatega kohtumiseks. Eelmisel aastal kulus riigikogu liikmete esinduskulude katmiseks 188 116 eurot.

Kommentaarid  (23)

Teeline 25. märts 2017 20:44
"...fraktsiooni külaliste võõrustamised, ..."
Ehk restoranides peetud sünnipäevad ja olengud?
Vastik, vastik..... 25. märts 2017 18:58
Lihtsalt vastik on teada, et kui kunagi juhuslikul kohtumiskoosolekul keskerakonna liige lilli peaks kinkima või muud midagi meelehead tooks, on see minu oma raha eest. Ja mõni isegi rõõmustab ja laseb end liikmeks värvata või oma häält neile valimistel lubama.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS