Martin HelmeFoto: Toomas Tatar
Toimetas Maarit Stepanov, Kristin Aasma 23. märts 2017 23:42
"Tegemist on koordineeritud ja planeeritud materdamislooga," leiab Riigikogu Eesti Konservatiivse Erakonna (EKRE) fraktsiooni esimees Martin Helme kommenteerides hinnanguid tema kohtunike vastu suunatud ähvardustele riigikogus seoses kooseluseadusega.

President Kersti Kaljulaid on teie kohta öelnud, et tema jaoks on lubamatu, et ründate kohtunikke. Mida arvate?

Ma panin oma Facebooki ka selle kohta kommentaari, aga põhimõtteliselt ütleks selle kohta, et Kaljulaid on valele poolele läinud. Esiteks: kes on president, et ta ütleb, mida tohib, ei tohi rahva poolt valitud saadik? Teiseks: kui ta ei saanud aru, et kogu meie arupärimise ja sõnavõtu mõte oli seista selle eest, et võimude lahusus ja Eesti põhiseaduse aluspõhimõtted oleksid kaitstud, siis ta ei saa asjadest üldse aru. Aga kui ta sai aru, siis ta tegeleb praegu väga inetu poliitilise spinniga. Kolmandaks ütleks ma seda, ja ma küsiks seda kõigilt inimestelt: mis pühad lehmad need kohtunikud on, et neid kritiseerida ei või? Nemad on ka avalikud teenistujad. Neil on ka kindlad reeglid, mille järgi nad käituvad. Ja kui nad neid reegleid ja seaduseid ei täida, siis kust võetakse see suhtumine, et kohtunikule ei tohi midagi öelda? No tere talv!

Allar Jõks öelnud, et ootaks vabandust. Mõtlete vabandada?

No nalja teed või? Üldiselt ütleks ma kogu selle asja kohta, et täna ERR õngitses mult kommentaari välja ja ma sain koheselt aru, et tegemist on infooperatsiooniga, ja see, mismoodi siis veeretati sinna otsa kohe Riigikohtu esimehe kommentaar, presidendi kommentaar, Jõksi kommentaar, endise Riigikohtu esimehe kommentaar. Sellest tehti ERRis veel mitu eraldi saatelõiku. No tegemist on infooperatsiooniga. Tegemist on koordineeritud ja planeeritud materdamislooga.

Teie materdamislooga?

Ütleme niimoodi, et ma olen kritiseerinud neid kohtunikke ka varasemalt mitmes sõnavõtus ja see Riigikogu arupärimine oli selle jätk ja ilmselt oli siis tegemist vastuoperatsiooniga, et nende kohtunike inetut käitumist kuidagi õigustada ja pöörata seda juttu kuidagi minu vastu, nende inimeste vastu, kes kohtunike väga halba käitumist, tegelikult seadusevastast käitumist kritiseerivad.