Eesti uudised

President Kaljulaid peab riigikogu liikme Martin Helme kohtunike sõnalist ründamist lubamatuks (256)

Toimetas Kristin Aasma, 23. märts 2017, 17:49
President Kerti Kaljulaid Aldo Luud
President Kersti Kaljulaid peab lubamatuks, et riigikogu liige sõnaliselt kohtunikke ründab ja nende tehtud otsuseid maha teeb.

20. märtsi õhtul läks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimees Martin Helme riigikogu kõnepulti ja teatas: "Mina küll tahan, et siit puldist kõlaks ähvardus. Mina tahan, et kohtunike Virgo Saarmetsa, Maret Altnurme ja Kaire Pikamäe pead veereksid /.../, sest ei saa olla niimoodi, et mingid tädid tulevad kokku, ja võtavad lihtsalt kätte ja teevad ümber Eesti seadusi. Ja siis otsustavad, et keegi ei saa neid puudutada, nii ongi. See lihtsalt ei lähe," vahendas ERRi uudisteportaal.

Samal teemal

President Kersti Kaljulaid reageeris täna Helme avaldusele, öeldes, et kui on ohus põhiseaduslik kord ja võimude tasakaal, siis ei saa ta vaikida, isegi kui see on teadlik provokatsioon. "Ma ei taha rääkida poliitilisest kultuurist parlamendis ega elementaarsest viisakusest. Esimene on eeskätt saadikute sisemise kompassi ja teine lastetoa küsimus. Aga kui ohus on põhiseaduslik kord ja võimude tasakaal, siis ma ei saa vait olla, isegi kui see on teadlik provokatsioon. Parlamendiliikmed teavad, või vähemalt peavad teadma, kõige paremini, mida tähendab võimude lahusus. Sõltumatu kohtuvõimu ründamine parlamendi kõnepuldist on täiesti lubamatu,“ avaldas president Kersti Kaljulaid oma Facebooki lehel.

Martin Helme ei pea probleemiks, et mainis kohtunike peade veeremist.

Kohtunikud Virgo Saarmets, Maret Altnurme ja Kaire Pikamäe tegid jaanuaris otsuse, mille järel kandis Harju maavalitsus Eesti rahvastikuregistrisse esimese samasoolise abielupaari. Rootsis sõlmitud abielu algul Eesti registrisse ei lubatud, ei lubanud seda ka Tallinna halduskohus, kuid Tallinna ringkonnakohtu kohustas maavalitsust oma otsust muutma. 

256 KOMMENTAARI

h
Helme 25. märts 2017, 11:41
rääkis rahva mõtetest,sest eestimaa ei ole homode riik,meil austatakse peresid kus on ema ja isa,homod on haiged ja neist on väga kahju,aga riik peab ...
(loe edasi)
s
Seega ................ hukkamiseks otsest põhjust ei olnud, aga seda tehti ............. meeldimiseks ................. puhul. 25. märts 2017, 11:31
Inimõigusorganisatsioonist Human Rights Watch kirjeldas Raadio Vaba Euroopale selle kandi(eesti ja soome) levinumaid piinamismeetodeid: «Nende hulgas on näiteks pikaajaline magamatus, et inimesi segadusse ajada ning muuta neil olemine väga ebamugavaks,» kõneles ta.
Loe kõiki (256)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee