Seisukoht

20 aastat Linnalehte 

Ants Vill, Linnalehes alates 2005. aastast, 23. märts 2017 16:55
Kaupo Männiste toob lehe lugejaini pea algusaegadest, 1998. aastast. Albert Truuväärt
Igal asjal on oma algus, Linnalehe algus oli 1997. aastal. Praeguseks on Linnaleht suurima tiraažiga Eesti ajaleht, ühtlasi muidugi suurima tiraažiga nädalaleht.

Juba algusest peale tõi tasuta ilmuv leht peale tarbijauudiste oma lugejaile ka üleriigilisi, veelgi enam kohalikke uudiseid ja teateid linnaelust ja -olust. Algul Tallinnast, nüüdseks juba kaua aega ka Tartust, Pärnust ja Ida-Virumaalt.

Vahepealsetel, jõukamatel aegadel, kui puhkes üleilmne tasuta lehtede buum, jõudis leht lugejaini isegi neli korda nädalas. Nüüdseks on üle poole neist tuhandeist siirdunud ajalehtede elüüsiumiväljadele, Linnaleht aga jätkab tarmukalt. Tänu lugejaile, tänu koostööpartnereile!

Kohtume edaspidigi igal reedel, loodetavasti 20, aga miks mitte ka 200 aasta pärast. Siis on küll juba uued lugejad ja leht näeb ilmselt teistsugune välja. Aga loodetavasti on ikka hinnas põhimõtted, mille järgi me lehte teeme: kirjutada linnaasjadest, mis linlasest lugejaile vajalik teada ning neist Eesti ja ilmaasjadest, mis meie elu mõjutavad. Samuti sellest, mis oleks lugejale õpetlik– muu hulgas linna paikadest, kuhu tänaval kõndija pilk pole ulatunud, seikadest, millest üldiselt ei teata. Loodame, et lugejale on meie leht tähtis paljudel järgnevatel aastatel, nagu meile on olnud tähtis kõik need aastad meie lugeja, igaüks neist iganädalasest ligi 100 000-st.