Kommentaar

Intellektipuudega lapse isa | Vajame valutumat töövõimereformi

Ants Erm, intellektipuudega täisealise lapse isa ja eestkostja, tugiühendus Võimalus, Viimsi invaühing, 23. märts 2017 16:41

16 KOMMENTAARI

k
Kaido/ 24. märts 2017 13:22
Selgelt kumab läbi, Kristiina on üks reformi läbiviiatest. Milline oleks Kristiina vaatenurk, kui tal omal oleks vaimupuudega laps ? Kas ikka saadaks südamerahuga linna hängima?
j
ja-jah/ 24. märts 2017 20:56
Kahjuks on Kristiina üks neist kes on täna unustanud rohud võtmata ...
m
Mari/ 18. mai 2017 16:13
Kristiina mõõdab kõiki ühe mõõdupuuga - enda järgi. Kui tema sandina saab hakkama, siis peavad saama ka teised, mis siis, et teised on hoopis teistsuguse probleemiga. Kristiina ei adu, kuidas on olla vaimupuudega. Keegi meist ei adu, aga lähedane vähemalt saab aru, mida tema hoolealune suudab, mida mida mitte.
a
Ants Erm/ 24. märts 2017 12:01
Vastuseks Kristiinale: need inimesed, kellest räägin (vanuses 18+) ei ole lapsed, need on intellektipuudega inimesed, kes paraku ei saa ilma toetamata hakkama - sellepärast ongi nad hoolekandeasutustes, kui nad hakkama saaksid, siis võiksid nad elada omaette korteriis, ühiselamus, kus iganes. Ja mis puutub Viru keskuses hängimisse...no on ikka õelus...nende inimeste puhul on ka veel see probleem, et neid on väga lihtne ära kasutada, nad ei suuda teha vahet heatahtlikkusel ja manipuleerimisel.
l
24. märts 2017 11:35
Lapsed peavad iseseisvuma ja inetu kriitika. Kogukonnas õpivad hakkama saama nagu Soome lauljad kel mõõdukas puue. Probleem on et ühes korteris on 3-4 inimest aga seda ei kurda. Meie vanemate häda ongi et nad ei oska lapsest lahti lasta kui too täiskasvanuks saab nagu tervega.Maarja E. On tubli neiu.
k
Kristiina / 24. märts 2017 11:38
Siit kumab soov üle kaitsta. Töö võime reformi kriitika on kohatu. Hoolekanne liigub õiget rada. Lapsevanemad ehitagu kulad 1-2km linna piirist. Kõik ei taha metsa. Miks ei võiks puudega noor viru keskuses hängida nagu terve.
k
Kristiina / 24. märts 2017 11:39
Töötukassa süsteemi kriitika on vaid kohane. Vabandust.
a
Ants Erm/ 24. märts 2017 12:25
Jah, Maarja nagu teisedki on tublid, aga vastavalt oma võimetele, Maarja võiks olla ka omas kodus, aga siis ei saaks mina tööl käia - ma peaksin hoolitsema selle eest, et tal oleks seltskond ja tegevus. ma tean väga hästi milleks ta on suuteline ja milleks mitte. Praegu on Maarajale jt temasugustele päris normaalne süsteem olemas - aga kui tööhõivereform või vähemalt selle osa mis puudutab erihoolekannet viiakse ellu nii nagu planeeritud, siis sisuliselt see süsteem likvideeritakse - see, mis toimuma hakkab on mäng inimeludega. Saage ometi aru, neid inimesi ei saa visata tänavale, aga seda see ühiselamus elamine nende jaoks ju tähendab!
a
Ants Erm/ 24. märts 2017 14:12
Lp. Kristiina, saan aru, et Sa tunned Maarjat, kirjuta mulle palun Facebooki sõnumitesse (minupoolest võid kirjutada ka avalikult), räägime need probleemid selgeks!
t
24. märts 2017 11:31
Täiesti normaalne komm saadeti modereerimisele. Mis toimub ohtuleht
k
Kristiina / 24. märts 2017 11:30
Väga kurb,et leidub vanemaid kes ründavad hoolekande reformi. Seda ainsat viga ehk ühiskorteris liiga palju rahvast koos. Turvalisuse osas lase lapsest lahti ja ei ole vaja üle poputada. Vaata soome eurolaulikud kes saavad hakkama ja alkoholi tarbivad mõõdukalt nagu sa isegi. Nende puue oli mõõdukas. Ka puudega laps vaimupuudega peab osalt iseseisvuma. Kogukonnas on päeval töötaja olemas. Maarja Ermi olen näinud. Tubli tüdruk kes saab hakkama.
ä
Ära võrdle võrreldamatut/ 24. märts 2017 13:02
Soome on igaühel, kes elab kodus, isiklik abistaja (tunnipalk 11 eurot) + lähihoitaja (medtöötaja). Tellida saab tasuta invatranspordi poes ja mujal käimiseks. Muud soodustused peale selle.
t
tallinnlane/ 24. märts 2017 09:35
Lasnamäel asuva Käo päevakeskuse õue peale tahetakse teha elumaja 24 Sõmeralt ja Võisikult Tallinnasse toodava puudega inimese jaoks. Päevakeskus jääb selle tõttu ilma õuealast, kus seni on sporti tehtud, liikumismänge mängitud, aiatööd õpitud jms. Ratastoolis päevahoius käivad noored ei pääse enam üldse õue. Ja ega selles ehitatavas elumajas elavatel inimestel, kes on terve oma elu elanud hooldekodudes looduskaunites kohtades, pole seal tillukese maatükikese peal (keset linnakära) ka mingit elu! Mis meie riigis küll toimub?!
k
Kuidas/ 24. märts 2017 09:21
see reaalselt saaks võimalik olla,kui inimestel on määratud töövõimetus ja erialaarstidelt saadud töestatavad diagnoosid ning ekspertarstide poolt läbi vaadatud ja hinnatud ning kinnitatud vastavalt haigustele ka töövõimetuse %,et need inimesed on nüüd uue seadusega peaaegu kõik töövõimelised?No ega ikka ei ole küll seni kuuldud laused nagu kõik alkohoolikud ja kes majandite ajal töövõimetuks hinnatud,tööpuudse pärastõige.Ükski arst ei anna töövõimetust,kui oled kaotanud töö või lihtsalt laaberdad.Ikka tõestatud diagnooside põhiselt ja kusjuures kõik haigused ei andnudki töövõimetust.Valitsusel oleks aeg muuta seaduse punkte ja vaadata üle,mis toimib ja kuidas toimib.
a
asd/ 23. märts 2017 20:12
Selleks, et puudega inimene oleks tööturul konkurentsivõimeline, peab tal olema haridus. Aga haridusasutused ei ole üldiselt ligipääsetavad.
a
Ants Erm / 24. märts 2017 12:08
Haridusasutused on olemas, ja neid ka õpetatakse, niipalju kui nad suudavad omandada ja enamgi, aga...kui ikka pea ei võimalda raha arvestamist vastu võtta...no ei ole võimalik harida siis inimest konkurentsivõimeliseks, jah on olemas toetatud töö, tugiisikud, aga tihtipeale jääb see majndusliku tulemuse poolest kahjumisse, ehk siis tegemist on rehabilitatsiooniga, mis on vajalik just puudega inimesele, aga nõub ka llisaresurssi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee