Maailm

VIDEO | Ukrainas põleb suurim laskemoonaladu, elanikke evakueeritakse (16)

Toimetas Gerly Mägi, 23. märts 2017, 12:08
Pilt on illustreerivFoto: Reuters / Scanpix
Täna öösel süttis Ukrainas Harkivi oblastis riigi suurim laskemoonaladu. Järgnesid plahvatused ning ümberkaudsetest küladest asuti inimesi evakueerima.

Tulekahju Balaklija laskemoonalaos sai Ukraina kaitseministeeriumi teatel alguse öösel kell 2.34. Sellele reageeriti suurimate võimalike jõududega. Kohale on saadetud 50 ekipaaži enam kui 250 päästjaga.

Linnas kuulutati välja eriolukord ning inimesi asuti öösel evakueerima. Sotsiaalmeedias levivatest videotest on näha, et linnast väljuvatel teedel on hiiglaslikud ummikud ning teeperved on täis jalgsi lahkuvaid inimesi, vahendab RT News.

Suurem osa Balaklija linna elanikest on ohutusse kaugusesse viidud. Väidetavalt on evakueeritud enam kui 20 000 inimest, kirjutab RIA Novosti. „Esimene evakuatsiooniring on tehtud, suurem osa inimesi viidi bussidega minema. Nüüd on bussid tagasiteel, et ülejäänud ära viia. Samuti käiakse ühekaupa läbi elumajasid,“ sõnas linnaametnik täna hommikul.

Ukraina eriolukordade ministeeriumi teatel elab Balaklija linnas kokku 29 000 inimest, ent evakueeritakse ka ümberkaudsetes külades elavaid inimesi, keda on ministeeriumi hinnangul ligikaudu 3500. Pole teada, et õnnetuses oleks keegi viga saanud.

Ukraina sõjaväe peaprokurör Anatoli Matios kinnitas Facebookis juhtunut, ent nimetas seda diversiooniks suurtükiväe ja raketilaos.

Matiose sõnul on lao ümber loodud seitsmekilomeetrine ohutsoon. Kogu arsenali pindala on kokku kokku 368 hektarit ning seal asub 138 000 tonni laskemoona.

Matiose sõnul on riigi piirivalveteenistus tugevdanud kontrolli ida- ja lõunapiiril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee