Eesti uudised

FOTOD JA VIDEO | Paldiskisse saabusid Ühendkuningriigi tankid ja liikursuurtükid  (73)

Toimetas Kristin Aasma, 22. märts 2017 16:14
22. märtsil 2017 saabus Paldiskisse rohkem kui 130 ühikut Ühendkuningriigi maaväe tehnikat, mis kuuluvad Eestisse saabuva NATO lahingugrupi relvastusse, sealhulgas tankid Challenger 2 ja liikursuurtükid AS90.Foto: Kaitsevägi
Täna saabus Paldiskisse rohkem kui 130 ühikut Ühendkuningriigi maaväe tehnikat, mis kuuluvad Eestisse saabuva NATO lahingugrupi relvastusse, sealhulgas tankid Challenger 2 ja liikursuurtükid AS90, edastas kaitseväe peastaap.

Eestis viibib juba üle paarisaja Ühendkuningriigi kaitseväelase ja poolsada Prantsuse kaitseväelast. Ülejäänud lahingugruppi kuuluvad kaitseväelased ja nende tehnika saabub Eestisse lähinädalate jooksul.

Lahingugruppi kuulub kokku ligi 1200 liitlassõdurit.

Suurbritannia on teatanud, et nende panuseks lahingugruppi on rohkem kui 800 kaitseväelasega soomusüksus, mille relvastuses on tankid Challenger 2, jalaväe lahingumasinad Warrior, liikursuurtükid AS90 ja soomukid.

Prantsusmaa on teatanud, et nende panuseks lahingugruppi on 300 kaitseväelasega üksus, mille relvastuses on tankid Leclerc, jalaväe lahingumasinad VBCI ja soomukid VAB.

Saabunud tehnika transporditakse Paldiskist 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakusse. Kokku on ühes tehnikakonvois kuni 20 sõidukit, konvoi liikumiskiirus on mitte suurem kui 70 kilomeetrit tunnis.

Konvoid liiguvad peamiselt marsruudil Paldiski-Keila-Tallinna ringtee, Peterburi maantee ja Tapa-Loobu maantee.  

Samal teemal

22.03.2017
GALERII | Briti lahingutehnika teel Paldiskist Tapale
20.03.2017
GALERII | Eestisse saabusid esimesed Prantsuse kaitseväelased
17.03.2017
FOTOD | Eestisse saabusid esimesed NATO lahingugrupi kaitseväelased

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee