Eesti uudised

Eesti elanikud peavad meeste ja naiste vahelist võrdsust oluliseks 

Maarit Stepanov, 22. märts 2017, 04:00
MÕNES ASJAS VÕRDSED: Turu-uuringute uuringujuhi Vaike Vainu (keskel) sõnul võtavad mehed naistega võrdselt osa lastega tegelemisest ja rahaasjade korraldamisest, kuid naiste teha on igapäevased kodutööd.Foto: Tiina Kõrtsini

Eile tutvustas sotsiaalministeerium soolise võrdõiguslikkuse monitooringut, mille tulemustest selgub, et Eesti pered järgivad endiselt traditsioonilisi soorolle, kuid on töid, mida teevad nii mehed kui ka naised.

Turu-uuringute aktsiaseltsi sügisel korraldatud küsitluse tulemusel selgus, et üle poole Eesti inimestest traditsioonilisi soorolle ei toeta, kuid nende mõju märkimisväärselt vähenenud pole. Turu-uuringute uuringujuht Vaike Vainu selgitas tulemusi: "Võib öelda, et igapäevased tööd on suures osas Eesti peredes just naiste kanda. Samas on ka palju töid, mille osas jaguneb meeste ja naiste vastutus kas võrdselt või vastutatakse ühiselt." Jagatud kohustuste näidetena tõi ta välja lastega tegelemise ja rahaasjade korraldamise. Küsitluse järgi on mehed endiselt need, kelle sissetulek on suurem ning kelle vastutada jäävad ülesanded, mida pole tarvis iga päev teha: näiteks remonditööd või auto sõidukorras hoidmine.

Vainu lisas, et meeste ja naiste vahelised tööd on sageli võrdsemalt jaotatud peredes, kus naistel on kõrgharidus. Rahulolematust kodutööde jaotuse osas on kogenud 56 protsenti naistest ja 27 protsenti meestest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. aprill 2017, 04:00
KOOSELU JA RAHAKOTT: kas naine peab meest ülal pidama?
4. aprill 2017, 18:48
TEADLASTE TÜLI: sotsiolooge ajas vihale mittetulundusühingu nimi
10. märts 2017, 17:58
Seisukoht | Tänapäeva naise roll on olla mehega võrdne
8. märts 2017, 07:39
KOLMAPÄEV: tähtsamad teemad naistepäeval!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;