Foto: Reuters / Scanpix
Itaaliasse on alates aasta algusest 19. märtsi seisuga tulnud Aafrika põhjarannikult üle Vahemere 16 248 põgenikku, teatas teisipäeval põgenike liikumisel silma peal hoidev Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM).
IOM lisas, et selles numbris ei ole arvestatud 3312 põgenikku, kes päästeti Liibüa rannavetest pühapäeval, 19. märtsil. Kui need põgenikud lisada, siis kasvab Itaaliasse tulnute koguarv 19 560ni. See on märgatavalt rohkem kui mullu samas ajavahemikus, kui Itaalias registreeriti 13 825 saabunud põgenikku.
Kujunenud olukord muudab Itaalia võimud järjest murelikumaks. Seetõttu toimus Roomas esmaspäeval vastasutatud Euroopa-Aafrika kontaktrühma siseministrite kohtumine. Kuna lõviosa põgenikest alustab praegu teekonda Liibüa rannikult, siis tahab sealne valitsus olukorra kontrolli alla saamiseks 800 miljonit eurot.
76 KOMMENTAARI