Maailm

Põgenikevool Itaaliasse kasvab

Aadu Hiietamm, 22. märts 2017 04:00

76 KOMMENTAARI

v
Vahend on olemas ammu/ 22. märts 2017 21:55
Elas kord üks tore mees- Hiram Maxim nimi.
Ta leiutas ühe toreda masina ja masstootmisesse läks see juba aastal 1886.
t
tulevane EKRE valija/ 22. märts 2017 20:28
Eesti kvoot on null, valimistel näeme, juba kohalikel! Küsime endalt, keda tahame naabriks.
e
ega/ 22. märts 2017 16:41
Ega need põgenikud niisama tule, eks ikka Mahvia natuke aitab. Kes ei usu, proovigu ise Itaaliasse päevapealt elama minna ja siis veel terveks jääda ning elusana tagasi tulla!
h
huviline/ 22. märts 2017 16:40
Vaadanud mitmeid uudiseid Prantsuse presidendi valimistest kus kõik 5 kandidaati antsid toetust plaanile Prantsuse PIIR SULGEDA!! Milla Eesti niikaugele jõuab?
v
Viktor Orban: The EU Has Orchestrated the Invasion of Europe/ 22. märts 2017 16:19
u
Urrr/ 22. märts 2017 14:15
Tulemas on õudne lõpp või lõputu õudus. Sõda ahvide ja eurooplaste vahel.
t
teadja./ 22. märts 2017 13:09
P6hjus miks mehed Euroopasse tulevad ongi naised ja noored tüdrukud. Ärme ajame siin mingit jama, et vaesus ja s6jaline olukord. Julgeme ausalt tunnistada, et peamine p6hjus, miks nad just Euroopasse tahavad tulla, ongi euroopa seksikad naised.
n
???/ 22. märts 2017 12:47
neid nopitakse lausa Liibüa ranniku lähedalt. Sellest vöib ka nii aru saada, et Itaalia söjalaevad sisenevad regulaarselt Liibüa territoriaalvetesse ja tirivad seal paatides löbusöitu tegevaid aafrlikasi lausa vägisi oma söjalaevadele ja toovad euroopasse. millise nimetuse sellisele tegevusele anda, on juba täiesti omaette teema.

j
james/ 22. märts 2017 12:16
mis se siis reaalne lahendus oleks kohapeal lahendada et nad siia ei tungiks egas meid võetud ilmaasjata Euroopa liitu se on ette plaanitud ammu
k
22. märts 2017 12:14
Kui lasite riiki, siis jäägugi sinna, oma viga!
t
T.Mets/ 22. märts 2017 11:31
Paljusid teeb murelikuks see Euroopasse valguv meile võõras inimrass. Kuhu nad panna, poleeriti küsimus, suurem hulk neist leiab peavarju sõbraliku Merkeli juures, peotäe anname Rootsi ja ega ka meie ju sellest saagist ilma jää, selle eest juba hoolitseb Brüsseli esindaja Kadriorus koos teiste sallijatega. Lisaks ka Eurotarand lubas paar musta perekonda ära majutada
s
seda/ 22. märts 2017 15:45
nimetatakse uueks Pabeli torniks
s
Scaramanga/ 22. märts 2017 11:22
2016 Itaaliasse saabunute päritoluriigid:
TOP 8: Nigeeria 38k, Eritrea 21k, Guinea 13k, Elevandiluurannik 12k, Gambia 12k, Senegal 10k, Mali 10k, Sudaan 9k.
Mis krdi põgenikud need on ?
migration.iom.int/docs/MMP/170321_Mediterranean_Update.pdf
k
kas me eksime kui väidame, et/ 22. märts 2017 16:41
Nigeeria on naftariik...
b
Bretooni linnuvaatleja/ 22. märts 2017 10:30
Siin seletab üks itaalia noormees ka kõige lollimale poliitikule ära, kuidas tegelikult põgenikke "päästetakse" ja kuidas nad Itaaliasse saabuvad. Nagu juba ammu teada, siis need laevad sõidavad Põhja-Aafrikka rannikule neid masse peale võtma, päästimisega ei ole siin midagi pistmist. Transportteenust tehakse. Aga ajalehtedes kirjutatakse endiselt "Sitsiilia väinast päästeti nii ja nii palju aafriklasi". Laevad Sitsiilia väina ei näegi :-)
https://www.youtube.com/watch?v=dP4rYgJKo_w
s
salliv tolarast/ 22. märts 2017 10:16
EL muudkui maksab, aga mõistus on juhtkonna ammu maha jätnud. Mis oleks lihtsam kui piiril passi ja viisat küsida, praegu lihtsalt igaüks kes soovib, jalutab uksest sisse, või veel hullem, "päästetakse" naaberriigi territoriaalvetest, sisuliselt inimrööv.
e
Ei saa aru./ 23. märts 2017 00:46
Milleks küll meile aetakse neid võõraid sõjaväelasi siia, kui neist juba praegu midagi kasu ei ole? Nad ikka peaksid juba nüüd kaitsma võõraste siiatuleku eest. Ega pole tarvis pead liiva alla peita ja meile seda juttu ajada, et oleme EL-is ja peame just nii tegema. Kas siis omal riigil pole üldse enam mingit õigust oma rahva eest seista? Vannute nii koledalt seda eelmist liitu aga ise lasete vabatahtlikult sellel liidul veel hullemini hakata meid kohtlema. Kus see vabadus on, mida me nii soovisime? Miks ei saa siis sellest liidust välja astuda?
m
Michelle/ 22. märts 2017 10:16
Kui Itaalia nad üle piiri laseb, siis on see tema mure.
k
Kalmer50/ 22. märts 2017 10:53
Kui värdpabulased on euroopa pinnal, onsee juba kõigi MURE!
j
ja veel milline mure,/ 22. märts 2017 11:21
siin arsti kiri:Dr. Barbara Sziraki. Naisarst Saksamaalt, Münchenist, saadab sõnumi kogu maailmale:
Eile oli meie haiglas koosolek, kus arutati Müncheni haiglates kontrolli alt väljuvat olukorda. Kliinikud ei suuda enam ülekoormuse tõttu piisavalt kiirabi pakkuda ja saadavad abivajajad kõikidesse haiglatesse. Paljud moslemid aga keelduvad kategooriliselt naispersonali meditsiiniteenustest ja meie, naised, keeldume loomade keskele minemast, eriti kui nad on tulnud Aafrikast. Suhted personali ja migrantide vahel on muutunud halvast veelgi halvemaks. Alates eelmise nädala lõpust peavad haiglasse saadetud migrandid tulema koos politsei K-9 üksustega.
Paljudel migrantidel on AIDS, süüfilis, lahtine tuberkuloos ning palju eksootilisi haigusi, mida meie Euroopas ei tea, kuidas neid ravida. Kui nad saavad retsepti apteeki ja saavad seal teada, et ravimi eest peab tasuma sularahas. See viib neid uskumatu vihapurskeni, eriti kui ravimid on määratud lastele. Nad lahkuvad ja jätavad oma lapsed apteeki sõnadega: "Ravige neid siis ise!” Nii et politsei ei valva ainult kliinikuid ja haiglaid, vaid ka suuri apteeke.
Tõesti, me küsime avalikult: Kus on kõik need, kes tervitasid migrante rongijaamades, TV kaamerate ees, sõbralike loosungite ja naeratustega?! Jah, nüüdseks on piirid suletud, aga miljon on juba siin ja me päris kindlasti ei vabane neist enam kunagi. Tänaseni oli Saksamaal 2,2 milj töötut. Nüüd saab see olema vähemalt 3,5 miljonit. Enamus neist (migrantidest) on täiesti töövõimetud. Vaevalt miinimum neist omab üldse mingit haridust. Lisaks sellele ei tööta nende naised tavaliselt kunagi. Arvan, et üks kümest on rase. Sajad tuhanded on toonud kaasa oma imikud ja alla kuueaastased lapsed, kelledest paljud on kidurad ja jäetud hooletusse. Kui see jätkub ja Saksamaa avab taas piirid, lähen ma tagasi koju, Tšehhi Vabariiki. Keegi ei saa hoida mind siin, selles situatsioonis, ka mitte topelt palga eest, sellest, mida teeniksin kodumaal. Ma tulin Saksamaale, mitte Aafrikasse või Lähis-Itta.
Isegi professor, kes juhib meie osakonda, rääkis, et ta on kurb, nähes koristajat, kes koristab iga päev 800 euro eest ja näeb siis koridoris meest, kes väljasirutatud kätega tahab saada kõike tasuta ja kui talle seda ei anta, hakkab ta vehkima rusikatega. Mulle pole seda tõesti vaja!
Kui isegi sakslased ei suuda sellega toime tulla, siis Tšehhis oleks see totaalne kaos. Mitte keegi, kes pole olnud kontaktis nendega, ei mõista millised loomad nad on, eriti need, kes on Aafrikast ja kuidas moslemid ülbitsevad meie personaliga, vastavalt oma religioossetele kommetele. Siiani pole meie haigla personalist keegi veel neisse haigustesse jäänud, mida nad siia toovad, aga sadade patsientidega päevas on see ainult aja küsimus.
Rhine lähedal hospidalis, ründasid migrandid personali nugadega, pärast seda kui 8-kuune laps, kelle nad olid toonud kolm kuud läbi kogu Euroopa, paigaldati Saksamaa ühte parimasse lastehaiglasse, kus ta vaatamata parimale ravile mõne päeva pärast suri. Pärast rünnakut tehti arstile operatsioon ja kaks meditsiiniõde toimetati intensiivravi osakonda. Mitte kedagi ei karistatud! Kohalikul ajakirjandusel keelati toimunust kirjutada. Meie teame sellest läbi emaili. Mis oleks aga tehtud sakslasega, kes oleks rünnanud noaga doktorit ja meditsiiniõdesid. Või kui ta viskaks oma süüfilisest nakatatud uriini õele otse näkku? Ta läheks ju kohe kinni ja sealt edasi kohtu ette. Aga nende inimestega pole midagi taolist siiani juhtunud.
Ma küsin: kus on kõik need, kes tervitasid migrante rongijaamades? Istuvad kodudes ja ootavad oma järgmist rahaportsu, et näidelda rongijaamas vastuvõtjaid. Kui see oleks minu teha, koguks ma nad kõik kokku ja tooks siia haiglasse, kiirabi osakonna assistentideks. Ma viiks nad ühte majja migrantidega, et nad võiksid nende eest hoolitseda ilma relvastatud politseita ja ilma politseikoerteta, kes on täna igas Bayeri haiglas. Olukord on tõsisemast tõsisem.
ü
Ülle/ 22. märts 2017 13:43
Kellel on kirja originaal - levitage seda igal pool.
k
22. märts 2017 10:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
Tiit/ 22. märts 2017 10:37
Kas Itaalial ei ole sojalaevu kes need pugulased tagasi saadaks, voi ei ole minadega riigimehi kes käsu annaks rotikari tagasi saata?

p
pealkiri peaks olema,/ 22. märts 2017 09:33
et inimsmuugeldamine jätkub täistuuridel.
e
et euri saaks virna rohkem joonistada./ 22. märts 2017 09:33
Selle kohta võib öelda käib kvoodi püük ja lubatud on kõike püüda kuna käsk oli kõik ära tarbida.
V
!!!/ 22. märts 2017 09:25
Väljapääs peitub mitte uutes lisakulutustes vaid hoopiski kokkuhoius. Poleks lihtsalt tarvis oma piirvalvelaevu Liibüa rannikuvetesse, pikki fannajoont patrullima saata. Tasuta eksress-transporditeenust osutama. Piirdugu pigem omaenda ranniku 12 meremiili valvamisega. Kütuse kokkuhoid missugune! Jasaabuvate pagulate arvukus väheneks kidklasti kohe 3-4 korda.
f
Film!/ 22. märts 2017 09:36
Pagulasest --kes siples autokummiga 500 m rannast--- helistas Itaalia hädaabinumbril ja tõmmati tunniga laevale!
Dokumendid olid vette jäänud--küll oli aga kolm telefoni õnneks päästa suutnud!
h
22. märts 2017 11:38
c
Cipollino Macaroni/ 22. märts 2017 09:13
Loeme: "3312 põgenikku päästeti Liibüa rannavetest", küsimus: "miks Itaalia piirivalve siseneb võõrriigi territoriaalvetesse ning päästmise sildi all röövib võõrriigi kodanikke?"
e
elundikaubandus/ 22. märts 2017 16:43
v
vähk/ 22. märts 2017 09:08
niikaua kui Itaalia piirivalve tegeleb kalapüügiga oma riigi kaitsmise asemel neid antvärke tulebki Itaaliasse.See nn. pagulasteema on puhtalt Itaalia siseprobleem ja seejuures veel ise hangitudki.
h
HUUMORIKOOL/ 22. märts 2017 09:04
Tegelikult ei kasva, sest nende numbrite näol on ju tegemist on statistikaga.
Statistikat ei saa uskuda ega usu tänapaeval keegi.
Sellest lähtudes saab jõuda ainukese loogilise järleduseni - tegemist on fake newsiga , mida mitte lugeda ega levitada :D
I
!!!/ 22. märts 2017 09:02
Itaalia Schengeni lepingust nahh...!
i
igatahes/ 22. märts 2017 08:58
Eesti sallib, tolereerib ja aitab.

r
Ruts/ 22. märts 2017 08:32
800 miljonit eurot!!! super teenistus mitte millegi eest, irw
j
ja suu ahmib õhku kuival maal/ 22. märts 2017 08:18
Tuleviku eestlased on punnis silmadega , uimede ,soomuse ja sabaga
j
ja aina kasvab see piiramatu kiskja liik, maast jäi väheks nüüd tungib vette./ 22. märts 2017 08:14
Inimsaast on ikka jube kiskja küll kõige pealt tõmbas mere tühjaks kaladest, nüüd inimestest et neid toiduks ära tarvitada.
p
peeter laur/ 22. märts 2017 08:08
Kuni Itaalia laseb,seni jäävadki tulema.Aga nad lasevad.
u
urr/ 22. märts 2017 07:59
Itaalia "piirivalve" käib neid islamiste ise Liibüa rannikult ära toomas. Lihtsalt megatulusa äriga on tegemist.
m
miinitõrje / 22. märts 2017 08:16
m
22. märts 2017 20:57
ma räägin kogu aeg,et miks nad seda lahte ära ei mi.ne.eri
k
Kui/ 22. märts 2017 07:42
need paadid kohe põhja lasta, siis varsti ei tule sealt enam ükski üle. Parem lahend on aga selline, et Liibüat ähvardatakse toetusest ilma jätta, kui ise piiri kinni ei pane. Enamasti on seal paljas rand, seda on kerge juba eemalt kontrollida. Kõrbes kuigi kiiresti põgenik ei liigu, saab varakult piiri panna. Maksta Liibüale tuleb kokkuvõttes odavam, kui aastakümneteks neid oma kaela võtta.
r
rumalus kuubis/ 22. märts 2017 08:01
on jääda Liibüa piiri sulgemisele lootma. Tekitatakse veel üks ähvarduste saatel väljapressija nagu Türgi. Varem või hiljem lõppeb see EL poolt pealemakstud invasiooniga. EL peab oma piiri ise sulgema ja kohe!
a
Aru ma ei mõista!/ 22. märts 2017 09:39
Meie sõdardid ju ka seal!
Pidid ju jutu järgi piiril põgenikuvooge neutraliseerima!!!!
j
22. märts 2017 11:35
m
maeitea/ 22. märts 2017 07:34
meil pole omalgi tööd, tühjad lubadused, illusioonid, inimkaubandus!
ä
22. märts 2017 11:35
ära valeta, tööd on sittakanti, aga selle eest ei maksta, need on kaks eri asja!!!
a
Ants Rannula/ 22. märts 2017 07:33

a
Ants Rannula/ 22. märts 2017 07:32
On selge ,et Itaalia tegeleb inimkaubandusega ja e.liit toetab sellist tegevust. Inglismaa sai aru,et
asub saarel ja sinna on natuke raske pääseda.
Rootsi ei saa enam neegritega hakkama,Brükselloosis on linnajagu,kuhu politsei ei julge siseneda...
Kohe algab neegrite"piirideta Euroopa" taasavastamine- olge valmis!
e
EL piir/ 22. märts 2017 07:32
Kus on Euroopa Liidu piirivalve. Hävitatud nagu Eestiski, kus piir ei pea. Ainult loll pevkur arvas et piir peab. Ometi istuvad iga päev siinpool piiri vietnamlased karjade viisi.
k
22. märts 2017 07:29
r
Rami/ 22. märts 2017 07:28
Oli ju vaja Liibüasse "demokraatia" viia ja Gaddaffi maha lüüa, mees ju hoiatas läänemaid, et tema suudab seda massi kinni hoida, aga näe, ei võetud kuulda, nüüd siis Euroopa sööb oma ja ameeriklaste "demokraatia" vilju.
m
Muidugi kasvab../ 22. märts 2017 07:23
Makaronid käivad ju ka ise Liibüa rannikult lisa toomas..
k
kõik need/ 22. märts 2017 07:15
konteinerisse ja kinni keevitada ja kodu poole teele saata .
s
ss/ 22. märts 2017 07:13
kas raskekuulipildujaid enam ei toodeta
j
Juulius/ 22. märts 2017 07:08
Siiri ja Viivi Sõnajala repertuaaris oli omal ajal laul, milles on selline fraas "Tulge kõik". Tundub, et selline kutse ringleb maailmas. Ja kõik , kes kutsest kasvõi tamtamide kaudu kuulnud, on tulekutee ette võtnud.

üks laev radariga/ 22. märts 2017 07:08
pataljon kuulipritsidega varustatud mehi ja kuu ajaga oleks vool peatatud
i
Ilmselt/ 22. märts 2017 07:00
Turgi täidab lubaduse p6genikud lahti lasta.
h
hjg/ 22. märts 2017 07:07
vähemalt on üks riik, kes oma lubadusi täidab.
a
22. märts 2017 11:33
aga Ungari, lubas tara, tegi tara, MOTT
t
Thule nendib/ 22. märts 2017 06:43
Itaalia vasakvalitsuse kuritegeliku poliitika tulemus. Uut Mussolinit on neile vaja.
t
Tõsi ta on/ 22. märts 2017 06:40
euroopa ei jõua musta mandri rahvast üleval pidada, eurooplase jõud raugeb,aafrika hõimu liikmed ,palun minge kodu tagasi, euroopa ei suuda enam, saage palun aru
a
ah, et ei jõua/ 22. märts 2017 06:50
aga kogu Aafrikat vallutada ja vägivaldseid riigipiire kehtestada ju jõudsid (€)
m
madfax/ 22. märts 2017 21:14
selline kõne esitati 1998 siioni vanemate teisel kongressil new yorgis...
Džentelmenid!
Tervitan teid esimese Siioni Vanemate õpilaste kokkusaamise saja-aastasele juubelile pühendatud kohtumise puhul.
Oleme saavutanud kõik sihid, mille formuleerisime meie esimesel kohtumisel sada aastat tagasi. Meie juhime valitsusi. Meie tekitasime vastuolud meie vaenlaste vahel, sundides neid üksteist hävitama.
Me tõesti sundisime vaikima meie kriitikud ning me olemegi rikkaim rahvas Maal.
Ma räägin valge rassi surmast. Me oleme täielikult hävitanud niinimetatud aaria rassi enesesäilitamise võimalused.
On aeg tunnistada, et valge rass hääbub geenide segunemise ja praktiliselt nullini viidud sündivuse läbi.
Me kõik oleme nautinud paljukordselt üle kogu maailma näidatud kaadrites nägemust viimastest valgetest lastest, kes mängivad koos mustanahalistega; ja me teame, et see on valge rassi hävingu lõpusirge. Me oleme võimelised põrmustama iidse ja puhta aarialaste vereliini säilimise üleskutsetega altruismile ja veresegamisele.
Meil on ka agressiivsemaid plaane, mille eesmärgiks on valgete järgmise põlve hävitamine iga hinnaga. Me tahame, et iga valge isa häbeneks oma valgeid lapsi ja toodaks segaverelisi.
Meil tuleb tarvitada oma mõjujõudu oma rassipuhtust säilitada püüdvate valgete meeste ja naiste segadusseajamiseks. Uues ühiskonnas on nende saatuseks kividega surnuksloopimine.
Goide ühinemise vältimiseks tuleb neid tappa ja vangistada.
Me saame valge rassi täielikus lõpus olla täielikult kindlad alles siis, kui tajumisvõimeliste valgete laste mõistuse purustamine on moondanud nad nende endi hävitajaiks. Sedatüüpi samme on juba krooninud edu. Nende mehed pole enam iseseisvad inimesed.
Lugupeetud äravalitud, teie ja teie esivanemad on küllalt rüganud selleks, et olla veendununud: valge rassi saatus ongi meie kätes.
Kärvaku aarialastest sarviliste lojuste kari!
k
Kuhu see/ 22. märts 2017 06:18
sissetungijate kamp pannakse,valitsused on hulluks läinud, kes neid üleval hakkab pidama..
v
valitsustega on kõik OK/ 22. märts 2017 06:30
Sina aga hakkad hulluks minema , sest pead selle kõik kinni plekkima.
Õilsad mõtted ,see on puhas jama.
Pole elu ilma rahata.
Rabele või maga see on sama
Lõpuks oled ikka püksata.
p
Põhjamaades/ 22. märts 2017 06:31
veel ruumi küll. Baltimaadesse lisaks slaavikeelsetele mahub ligi miljon moslemit.
r
reffija/ 22. märts 2017 06:38
Peagi saab meid olema üle 2 miljoni ja see on juba midagi . Olgem uhked, et eilne refi-ja tänane keski valitsus on leidnud rahva taastumise mudeli.
j
juga/ 22. märts 2017 06:17
Kui Itaalia nad riiki vastu võtab või n.ö. päästab, siis ongi see tema enda mure. Ei taha kuulda ka, et peab jälle abi andma.
j
ja eestlane / 22. märts 2017 07:22
ei võlgne midagi neile aafrika suguhõimu liikmetele, see jah nende endi probleem, las majutavad ära jooksnud ja enda kodumaa jalge alla talland aafrika hõimu suguharu liikmeid
m
22. märts 2017 11:31
mingi ajapärast muutub Itaalia neile kitsaks, sealt edasi Prantsusmaa, Saksamaa jne, nii et mingil hetkel on nad meie ukse taga , irw
u
Usuerinevus/ 22. märts 2017 05:32
riksastab ja kriminaliseerib maailma.
l
lõpeta oma lora/ 22. märts 2017 06:05
Turvalisus hakkas maailmas jõudsalt kasvama peale NSVLi langemist.
õ
Õpi 06,05/ 22. märts 2017 06:27
Islam ei anna usulisi valikuid naistele ja lastele. Islami mehest sündinud lapsed usku valida ei saa. Nemad on muslimid. Muslimi naine võib abielluda vaid muslimist mehega. Muslimist mees võib abielluda muslimist, kristlasest, juudist, zoroastristist või hinduistist naisega. Nende lapsed on muslimid. Selline demograafiline tee pidi prohvet Muhamedi arusaamist mööda muutma maailma ajapikku ainitiselt islamlikuks.
Ususallivus islamis piirdub ’’raamaturahvastega’’ ning need on islamile vaimselt allutatud ega saa olla islami kõrval võrdväärsed. Jutt käib kristlastest, judaistidest, zoroastristidest ja hinduistidest. Nõukogude marksism talus samuti mitmeid maailmavaateid, millega tehti koostööd ning väideldi. Selleks olid sotsialistid, rahuliikumised, rahvuslikud vabadusliikumised jne… Neid taluti, kuid marksitliku täiuseni ühiskonna käsitlemisel ei küündinud neist marksistide arvates keegi. Marksismile vaenulikesse ja laostavatesse ideoloogiatesse (kapitalistlik kord) oli suhtumine ühene – need tuleb hävitada. Nii Nõukogude Liidu käsilased kui ka paljud islamistid, kes neavad Õhtumaade ühiskonda ja ennustavad talle kadu, nautisid(vad) Lääne ühiskonna võimalusi. Püüdes seda samas seestpoolt igati õõnestada. Ülaltooduga ei piirdu islami ja marksismi praktika sarnasus.
Paraku on neil üks oluline erinevus. Marksism oli ajaloolises mõttes hiline ja juurdumatu nähtus. Islam on aga juurdunud üle tuhande aasta. Sisuliselt on islami sallivus muu maailmavaate allutamise sallivus. See ei anna inimestele maailmavaatelisi vabadusi ja valikuid ning on seetõttu praegusel kujul Lääne ühiskonnale sobimatu ja ohtlik.
e
engels/ 22. märts 2017 06:41
Kui ei oska sobituda - õpetame, kui ei taha sobituda - sunnime. Nii lihtne see elu ongi ja ilma mingi demagoogiata.
t
Tõnn/ 22. märts 2017 09:00
Ei ole vaja neid õpetada, sobitada ega sundida. Lihtsalt ei tohi neid siia lasta ja pole vaja ka mingit demagoogiat!
e
ei kasvaks/ 22. märts 2017 05:11
kui Itaalia ei käiks vöörastest vetest neid, nn pagulasi, Euroopasse toomas!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee