Eesti uudised

Õiguskantsler haldusreformi kohta: ka väljaõppinud juristil on keeruline inimeste õigustatud küsimustele vastata (12)

LISA KOMMENTAAR

kiigapuu 21. märts 2017 13:13
Küsimus on tõesti nende "teadlaste", see on, õigusteadlaste-seaduseloojate ja tõlgendajate väljaõppes. Ammu tekkis minul kui harilikul inimeselka küsimus, mida nad seal ülikoolides ikkagi masside kaupa õpivad. Ei inimesest, loodusest, rääkimata Jumala seadustest pole neil õrna aimugi. aga inimühiskonna elu korraldamises on oi kui kanged.
veteran 21. märts 2017 10:51
Nii haldusreform kui ka Reformierakond on tulnukate salarelv meie riigi ja rahva hävitamiseks.
lops 21. märts 2017 13:07
Haldusreformi toimetab nii et laastud lendavad kange keelega onu Mihhail, kes kuulub Keskerakonda, seega on ju otsene tulnukate esindaja-järeltulija. Mis puutub siia praegu Reform?
Lp Madise! 21. märts 2017 09:39
Tekib kahtlus,kas Te ikka olete pädev,oma ametikohale! Kui Te jagate ainult alkoholi aktsiisidest ja muude problermideni ei jõua või ei taha,siis-kas Te ikka olete õihe inimene sellele ametikohale! Teie tegevus,lõhnab koostegevusele ühe erakonnaga.
noo 21. märts 2017 10:15
see selgitus oli ju päris hea, sobib küll ametisse. Egas Madise süüdi pole, et Eestist on saanud ametnike riik. Vaat tavainimesena eeldan küll, et ükskord ometi selle haigusrehvormi vajadus ära seletatakse ja kui ametnikud vastutavad toodetud paberite eest.
Elujõulise 3000-4000-5000 elanikuga valla ära kaotamine on tegelikult mõtlematu tegu, sarnane vene aegse kolhooside liitmisega. Ka siis arvati, et "kogukonnad" on päästerõngaks, kuid isegi parteirakukestel ei õnnestunud mahakantud külasid päästa.
John 21. märts 2017 08:07
Kui, seadustesse on sisse kirjutatud nö.tõlgendamise võimalus, siis nii ongi. Uus normaalsus.
Vanamees 21. märts 2017 08:42
Ja n.ö. tõlgendamine" raha" kasuks .
raivo 21. märts 2017 07:56
Lp.Õiguskantsler.
Teil on tuhat korda õigus,et politiseeritud õigusloome on viidud sellise täiuslikkuseni,et isegi parimatel asjatundjatel on raskusi tõlgenduste andmisega rääkimata põhjendamatust eelnõu killustatusest ja mahukusest.Meie seadusloomesse on toodud võtted nagu seaduse teksti ilma rakendusotsuste ettevalmistatud tekstideta kuni kobareelnõudeni välja,et saada põhiseadusele vastavusele Teie hinnang ja Presidendi poolt väljakuulutamine.Antud juhul on Teil võimalus alustada praktikat kus antakse Põhiseadusele vastavuse hinnang seadusloome protsessis alustades rakendusaktidest ja lõpetades Seadusega kas üksikult või nagu tänasele Valitsusele meeltmööda oleva kobarseadusena,s.o. panna põhjendamine seaduse koostajale mitte kontrollijale ja välja kuulutajale.Muidugi oleks kena kui kui seadus läbiks ka avaliku hindamise kas või rahva meelolu hiundamiseks ja riskianalüüsiks.Soovituse mõte on selles,et Teie lauale peaks jõudma mitte ainult mõnest kuni mõnisaja realine seaduse tekst koos seletuskirjaga,vaid ka kogu rakendusotsuste pakett kuni Ametite Peadirektorite(Direktorite) käskkirjadeni välja enne kui anda Presidendile hinnang välja kuulutamise kohta.
Teeme reformi! 21. märts 2017 07:45
Aga hästi keerulise---,et mitte keegi aru ei saaks - mida üldse tehti!
Selle najal on hea miljoneid tuulutada,sest keegi ju ei tea--- kuhu neid sidruneid kulutati!
ätt. 21. märts 2017 07:42
Kulla Ülle kus Sa olid siis kui see seadus tehti ja vastu võeti ?
Ok 21. märts 2017 07:36
Kantsler on tavaline pollitikute suuvooder, kelle õigusega midagi pistmist ei ole.See mida ta endistele kaitseväelastele ütles jääb asjaosalistele kauaks meelde.

ccd 21. märts 2017 07:13
need nönda nimetatud väljaõppinud juristid on suuremalt jaolt Eestimaal kahtlase maiguga