RiigikoguFoto: Teet Malsroos
Toimetas Kristin Aasma 20. märts 2017 23:24
Riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsioon tegi täna valitsusele ettepaneku teha Eestisse toodud pagulaste kohta vahekokkuvõte, enne kui võtta vastu uusi pagulasi. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon aga esitas riigikogule eelnõu pagulaste vastuvõtmise peatamiseks.

IRL tegi täna valitsusele ettepaneku muuta pagulaste vastuvõtmise reeglid rangemaks, vaadata läbi seni rändekvoodi alusel Eestisse toodud pagulaste vastuvõtmise tulemused ning selgitada välja põhjused, miks pagulasperedel on suuri raskusi töö leidmisel ja Eesti eluga kohanemisel, kirjutas riigikogu liige Kalle Muuli Facebookis. "Minu isiklik seisukoht on, et seni, kuni säärast vahekokkuvõtet pole tehtud ja reegleid pole üle vaadatud, ei tohiks uusi pagulasi Eestisse juurde tuua,“ lisas Muuli.

EKRE fraktsioon esitas esmaspäeval riigikogule eelnõu, mille eesmärk on peatada Eesti osalemine pagulaste ümberjaotamise mehhanismis.

Eelnõu üle andnud EKRE fraktsiooni liikme Jaak Madisoni sõnul on kavandatud poolest tuhandest pagulasest praeguseks Eestisse jõudnud sadakond, kuid vaatamata väidetavale põhjalikule taustakontrollile on pagulasperedes vähese ajaga toimunud kaks võigast kuriteoepisoodi, edastas erakond pressiteatega.

"Esimesel juhul sidus mees oma abikaasa kinni ning ähvardas põlema süüdata, teisel juhul süütas mees abikaasa, kes viidi intensiivraviosakonda raskete põletushaavadega. Elu näitab, et võõrast kultuurist pärit immigrandid toovad endaga kaasa tavad ja käitumismudelid, mis on siinses kultuuris vastuvõetamatud ning ohustavad ka põlisrahva julgeolekut,“ põhjendas Madison.

Pagulaste vastuvõtmise peatamine aitaks Madisoni sõnul leevendada ühiskondlikke pingeid.

"Mitmete avaliku arvamuse uuringute järgi on massiimmigratsiooni vastu 60-70 protsenti inimestest. Riigikogule on antud üle kaks massiimmigratsiooni-vastast petitsiooni, millest esimesel oli 19 000 ja teisel 40 000 allkirja. Eesti inimeste julgeoleku tagamiseks ning kultuurilise vastandumise vältimiseks on mõistlik peatada pagulaste vastuvõtmine määramata ajaks,“ ütles Madison. "Kuna Eesti valitsus on rõhutanud vabatahtlikku osalemist pagulaste ümberjagamise mehhanismis, siis peaks Eestil olema võimalik selle rakendamine vabatahtlikult ka peatada."

Madison osutab, et Euroopa Liidu pagulaste ümberjaotamise mehhanismis ei osale näiteks Poola, kes on selle vaidlustanud Euroopa Kohtus põhjusel, et tegemist on formaalselt vabatahtliku, kuid tegelikult kohustusliku kvoodisüsteemiga.

Samal teemal

Kommentaarid  (46)

Irv 29. märts 2017 10:56
Hukkunu spordijalatsi pildid on läbisegi Converse tenniste (rämps)reklaamidega!?
Partei pole oluline 25. märts 2017 17:55
Polegi oluline, mis partei tegelased selle ettepanekud tegid. Ilmselgelt on see hea ettepanek ja Eesti maa ja rahva tervele tulevikule vajalik, nii et toetame neid! See ei tähenda, et peab kohe nende parteide pooldajaks hakkama. Tänapäeval ongi nii, et inimesed koonduvad ideede taha, mitte parteiideoloogiate taha. Vasak- parem jagunemine ei ole enam tänane reaalsus vaid möödanik. Asjale on kergem vaadata kui endalt küsida, kas mingi seaduse või suunaga toetame vabadust ja toetame omasid või toetame hoopis võõraid ja globaliste-totalitariste.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS