Eesti uudised

Lisatud TV3 video!

Yana Toom on Põhja-Tallinna valimisringkonna esinumber (42)

Toimetas Kristin Aasma, 20. märts 2017 19:47
Yana ToomFoto: Kuvatõmmis / TV3
Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas täna nimetada kohalike omavalitsuste valimiseks Põhja-Tallinna valimisringkonna esinumbriks europarlamendi saadiku Yana Toomi. Toom on erakonna Narva piirkonna esimees.

Ettepaneku nimetada Yana Toom Põhja-Tallinna esinumbriks tegi erakonna esimees Jüri Ratas, edastas erakonna avalike suhete juht Andre Hanimägi.

Samal teemal

Ratase sõnul on Yana Toom kõige tugevam kandidaat vedamaks Keskerakonna nimekirja Põhja-Tallinna linnaosas

Yana Toom sõnas, et andis nõusoleku kandideerida Põhja-Tallinnas kahel põhjusel. "Kandideerin, et panustada Keskerakonna võitu meie kodulinnas ja mitte lasta poliitilistel rivaalidel lammutada tükkideks suuri asju, mida Eesti pealinnas on tehtud Edgar Savisaare eestvedamisel viimasel aastakümnel. Mis puudutab Narvat – piirkonda, kus ma olen esimees –­ siis mul on hea meel, et siin mõistetakse minu otsust. Tallinn on alati olnud Keskerakonna tugipunktiks. Mõistagi toetan ka narvakaid kohalikel valimistel ega kao kuhugi piirkonnast, kus mind usaldavad nii valijad kui ka erakonna liikmed,“ rääkis Toom.

Narva Linnavolikogu Ühtne Narva fraktsiooni esimees Aleksei Voronov kommenteeris, et loomulikult tegi Yana Toomi otsus neid kurvaks, kuid otsust toetatakse täielikult. „Meie oleme oma võimetes kindlad, Tallinn aga vajab praegu tuge ja toetust," lisas Voronov.

Mustamäe esinumbrina läheb kohalike omavalitsuste valimistele vastu Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas, Lasnamäel abilinnapea Mihhail Kõlvart ning Haaberstis Riigikogu liige Viktor Vassiljev.

Yana Toom on öelnud, et abilinnapea või linnaosa vanema ametikoha pärast ta Europarlamendist ei lahku.

Samal teemal

08.03.2017
NAGU LASTEAED: USA karistusaktsioon Süürias avas Eesti poliitikute turmtule
19.02.2017
GALERII | Urmas Paet Yana Toomi korraldatud Süüria-üritusel: "Ma ei saa aru, kuidas osad poliitikud võivad Assadit heroiseerida!"
19.02.2017
Yana Toom täna korraldatud arutelust Süüria teemadel: "Me ei petnud ennast, et mingi lahenduse saame"
11.02.2017
FOTOD JA VIDEO | Yana Toom väisab taas Süüriat