(Teet Malsroos)

Vanasõna ütleb: kus viga näed laita, seal tule ja aita. Aga mis siis, kui parandad abistamise käigus hoopis vale probleemi? Nõnda tundub minevat presidendi puhkusehädagagi. Viga oli ilmne, aga see ei peitunud tõigas, et presidendil on õigus puhkuseks või saada väljavõtmata päevade eest kompensatsiooni, vaid et puhkuselemineku protsess oli liiga keeruline ja koormab riigikogu.

Põhiseaduskomisjon põhjendas valiku tagamaad, et puhkuse kaotamisega langeb ära oht, et puhkav president toob ametist eemaloleku vabanduseks mõne kohustuse täitmatajätmisel. Kõlab uskumatult, et kui inimene on andnud nõusoleku riigi juhtimiseks, võib kapriisituju mingil hetkel ületada riigimehelikkuse või -naiselikkuse.

Jah, uuel süsteemil on ka üks hea külg – ajakirjanike hambust kaob presidendi ametiaja lõppedes kümnete tuhandete eurodeni ulatuva hüvitise küsimus. Aga see asendub jokitamisega, mida näeme juba praegu riigikogu suvisel istungipausil. Saadik ju ei puhka, sest kohtub rannas valijatega, irvitame iga aasta. Ja nüüd paneme samasse patta ka presidendi!

Jaga artiklit

5 kommentaari

A
andres  /   18:35, 22. märts 2017
See presidendiamet on meil üks paras naljakoht. Keegi ei tea, mis ta võib ja mis mitte, aga kõik, mis on tehtud, vabandatakse kuidagi välja.
T
T.Mets  /   18:37, 21. märts 2017
Kas presidendil on puhkus või ei ole puhkus. Sllele küsimusele siis vastaks--just nagu oleks president, aga tegelikult ei ole ka

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis