27
fotot
20. märtsil saabusid Eestisse esimesed 50 NATO lahingugruppi kuuluvat Prantsuse kaitseväelast. (Eesti Kaitsevägi)

Täna saabusid Eestisse esimesed 50 NATO lahingugruppi kuuluvat Prantsuse kaitseväelast. Nende lennuk maandus Ämaris täna pärastlõunal.

Kokku panustab Prantsusmaa Tapal paiknema hakkavasse lahingugruppi 300 kaitseväelasega, edastas Kaitseväe peastaap. Nende relvastuses on tankid Leclerc ja jalaväe lahingumasinad VBCI, aga ka soomukid VAB.

Prantslaste teenistus Eestis kestab kaheksa kuud, mille järel antakse teatepulk üle taanlastele.

Ühendkuningriik on teatanud, et nende panuseks lahingugruppi on 800 kaitseväelasega soomusüksus, mille relvastuses on muuhulgas tankid Challenger 2 ja jalaväe lahingumasinad Warrior, aga liikursuurtükid AS90 ja soomukid.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid möödunud juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada NATO pataljonide lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paiknema hakkava NATO lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on
Prantsusmaa ja Taani. Lahingugruppi kuulub kokku ligi 1200 liitlassõdurit.

Jaga artiklit

110 kommentaari

W
wana grenader  /   23:16, 21. märts 2017
No pagan võtaks, seda kobrulehte toimetavad leheneegrid võiks lõpuks ometi ära õppida, et maailmas on vaid KOLM (3) armeed, mida kutsustakse KAITSEVÄEKS!!! Ja võitlejaid KAITSEVÄELASTEKS!!! Iisrael ja Israel Defence Forces, Soome ja Suomen Puolustusvoimat, Eesti ja Kaitsevägi! Kõigis teistes sõjavägedes teenivad SÕDURID!!!
Oleks ometi juba ometi kord ära õppida, Himmelherrgott Donnerwetter!!!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis