(Tiina Kõrtsini)

Uus nädal toob kevadised soojakraadid ning kohati ka vihmasadu, kuigi Ilmateenistuse andmetel peaks valdavalt soojus siiski püsima.

Teisipäeval liigub Shetlandi saarte lähistelt Norra mere kohale uus madalrõhkkond ja selle lohk liigub üle Eesti. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma. Lõuna- ja kagutuul tugevneb, pärastlõunal pöördub edelasse. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni 2, päeval 2 kuni 6 kraadi.

Kolmapäevaks kujuneb Lofootide lähistele kõrgetesse õhukihtidesse ulatuv madalrõhkkond ja selle edelaserv ulatub üle Läänemere. Öösel on sadusid harva, päeval sajab mõnes kohas vihma, sekka võib tulla ka lörtsi. Puhub tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 0-3, päeval 3-7 kraadi.

Neljapäeval eemaldub madalrõhkkond Siberi arktiliste merede poole. öösel ulatub selle serv veel Läänemereni ning Põhja-Eestis võib kohati lörtsi ja vihma sadada. Edelatuul tasapisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on -1 kuni 2 kraadi. Päeval tugevneb lõuna poolt kõrgrõhuvööndi mõju. Taevas selgineb ja ilm on sajuta. Läänekaare tuul rahuneb. Õhutemperatuur on 6-9, meretuulega rannikul kuni 3 kraadi.

Reedel liigub kõrgrõhkkond Skandinaaviast üle Läänemere ja hoiab ilma rahuliku. Kuid kõrgemates õhukihtides kannab õhuvool läänekaarest niiskust ning seetõttu sajab meil kohati lörtsi või vihma. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni 1, päeval 3-8 kraadi.

Jaga artiklit

5 kommentaari

H
helle  /   22:27, 22. märts 2017
super hea eesti näitleja meenutustega jääme sind leinama puhka rahus ...
K
k.- taat  /   12:11, 20. märts 2017
Varakevad algas jaanuari keskel, kui linnuhäälitsusele tuli kevade toon juurde, minu kevad algas aga täiel rinnal veebruari alguses, kui köögiaknal hakkasid kärbsed ringi kondama. On kummaline, et nt. suve algust hakatakse arvestama ajal, mil päevad lyhenevad, linnulaul on täielikult vakka jäänud ja inimesed koristavad osalt juba pöllusaaki ja metsaande. Suvi kestab ikkagi vöilillede öitsemisest jaanipäevani ja ainult, peale seda algab varasygis. Ega pakane ja lumi ei tee talvest talve ning kuum ilm suvest suve, kui need valel ajal on.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis