Riigikogu põhiseaduskomisjon kaalub oma tänasel istungil muudatuste tegemist Vabariigi Presidendi puhkuse regulatsiooni. Arutelu on ajendatud presidendi kantselei pöördumisest, mille kohaselt on presidendi puhkuse regulatsioon mitmeti mõistetav ning raskesti elluviidav.

"Presidendi töökorra seadusest tulenevat puhkuse regulatsiooni ei ole praktikas tõepoolest kunagi rakendatud ja ükski president ei ole seadusega võimaldatud puhkust kasutanud," ütles põhiseaduskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher.

"Presidendi kantselei soov muuta presidendi puhkuse regulatsioon õigusselgemaks ja paremini rakendatavaks on täiesti mõistetav." Vaheri sõnul kavatseb komisjon analüüsida presidendi puhkuse regulatsiooniga seotud kitsaskohti ning kaaluda regulatsiooni muutmist.

Presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo saatis veebruaris Riigikogule pöördumise, milles viitas probleemidele Vabariigi Presidendi puhkuse regulatsioonis.

Riisalo palus parlamendil analüüsida ning vajadusel täpsustada kehtivat regulatsiooni nii, et oleks tagatud õigusselgus, regulatsioon oleks praktikas kohaldatav ning ei läheks vastuollu avaliku õiglustundega.

Jaga artiklit

28 kommentaari

S
se ongi ju  /   16:06, 21. märts 2017
puhkus 24h reisid hotellid avamised
N
nutikas naine  /   11:33, 21. märts 2017
Läbi presidendi ameti kindlustas kogu oma elu ära turvadega ,rahadega,reisib kuis jaksab elu lõpuni.
Mees saab kõik niisama naeratades.
Kes oli aga see isik kes teda ametisse soovitas.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis