(Reigo Teervalt)

Milliseid samme on riik astunud sel aastal vahetust ootava poole miljoni dokumendi jagamisega kaasnevate järjekordade ennetamiseks?

Kristian Jaani, Põhja prefekt: Kõige suurema koormuse all on Tallinna Tammsaare ja P. Pinna teenindused. Olukorra leevendamiseks võtsime viimase teenindusse märtsis tööle kaks klienditeenindajat, veel kaks asuvad ametisse aprillist. Samuti oleme saatnud viimasel nädalal iga päev P. Pinna teenindusse üks-kaks töötajat Tammsaare teenindusest.  

E-keskkond võib küll teeninduste koormust mõnevõrra vähendada, kuid kindlasti pole see võluvits. Viimase kokkuleppe järgi peaks see valmima juuniks.  

Praegu tuleb aga inimestel varuda aega, kannatust ja mõistvat suhtumist. Samuti peab olema ettenägelik ja juba varakult dokumenti taotleda, mitte jätta see viimasele hetkele. Seda saab teha nii teeninduses kui ka posti või e-posti teel.

Ruth Annus, siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja: Kindlasti pole see rahuldav olukord, kuid isikut tõendavate dokumentide taotlejate hulga prognoosimine ja vastavalt sellele tegutsemine on politsei- ja piirivalveameti (PPA) ülesanne. Siseministeerium on juhtinud PPA ja infotehnoloogia arenduskeskuse tähelepanu sellele, et praegune olukord pole vastuvõetav ja ootame sellele kiiret lahendust.

Jaga artiklit

3 kommentaari

T
Teine Eesti  /   16:43, 20. märts 2017
.. Miks ei oleks võinud sarnaselt eesti vabariigi passidega, mis kehtisid 10- aastat,, ka ID- kaartide ja selle sertifikaatide tähtaega pikendada, 5- aastalt ,10- aasta peale.. on väga raske või..??, riigieelarve kannatab selle sammu all, sest riigilõivud ju riigile kui maast leitud raha, mitte midagist ei pea isegi tegema.. peale plastkaardide ja andmete kandmine kaardile.. !!
E
Ei  /   22:33, 19. märts 2017
ole mõtet teha asju laupäevakute stiilis. Ise olete selle selliseks massiks teinud siis nüüd helpige aga rahvas kannatada ei tohi.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis