Jabloko asutaja Grigori Javlinski kandideerib 2018. aastal Venemaa presidendiks (Reuters / Scanpix)

Venemaa opositsioonilise partei Jabloko asutaja Grigori Javlinski valimisloosugiks kahe aasta pärast toimuvatel presidendivalimistel on „austus inimeste vastu“.

Javlinski tegi oma valimisplatvormi teatavaks erakonna föderaalnõukogus, teatas RIA Novosti. Javlinski sõnul saab riigi kõige olulisemaks ülesandeks oma kodanike austamine. „Täna räägin ma ainult peamisest, inimene peab olema peremees,“ ütles Javlinski.

Jabloko juht käib valimistel välja strateegia „Maa, kodu ja tee“, mille sisuks on tasuta kruntide jagamine Venemaa kodanikele. Maatükile ehitab riik nafta- ja gaasitulude toel kõik vajalikud kommunikatsioonid, sealhulgas teed ja tänavad.

Javlinski hinnangul vältab programm seitse aastat, mille jooksul saavad võimaluse ehitada oma maja 14 miljonit elanikku. Programm peaks Javlinski arvates pöörama Venemaa majanduse tõusule, sest elamuehitus elavdab ettevõtlust, toob investeeringuid kõikidesse ehitusega seotud sektoritesse, tekivad uued firmad ja töökohad.

Venemaa presidendivalimised leiavad aset 2018. aastal, praeguseks on oma kandideerimisest teatanud üksnes opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi. Praegune president Vladimir Putin ei ole kandideerimist kinnitanud.

Jaga artiklit

23 kommentaari

K
kolla  /   22:54, 19. märts 2017
Tartus hiinalinnas on juba ammu igal venelasel OMA MAJA.
K
kolla  /   22:52, 19. märts 2017
Peterburis käib praegu Krestõ vangla juurdeehitus(kahjuks on ära varastatud 21 miljardit rubla ja mitu ülemust juba vangi pandud)millest peab saama euroopa suurim vangla.Kui mitte maja siis kongi võivad küll saada.

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis