Maailm

Jabloko juht lubab 14 miljonile venelasele oma maja (23)

Toimetas Asso Ladva, 19. märts 2017 15:50
Jabloko asutaja Grigori Javlinski kandideerib 2018. aastal Venemaa presidendiksFoto: Reuters / Scanpix
Venemaa opositsioonilise partei Jabloko asutaja Grigori Javlinski valimisloosugiks kahe aasta pärast toimuvatel presidendivalimistel on „austus inimeste vastu“.

Javlinski tegi oma valimisplatvormi teatavaks erakonna föderaalnõukogus, teatas RIA Novosti. Javlinski sõnul saab riigi kõige olulisemaks ülesandeks oma kodanike austamine. „Täna räägin ma ainult peamisest, inimene peab olema peremees,“ ütles Javlinski.

Jabloko juht käib valimistel välja strateegia „Maa, kodu ja tee“, mille sisuks on tasuta kruntide jagamine Venemaa kodanikele. Maatükile ehitab riik nafta- ja gaasitulude toel kõik vajalikud kommunikatsioonid, sealhulgas teed ja tänavad.

Javlinski hinnangul vältab programm seitse aastat, mille jooksul saavad võimaluse ehitada oma maja 14 miljonit elanikku. Programm peaks Javlinski arvates pöörama Venemaa majanduse tõusule, sest elamuehitus elavdab ettevõtlust, toob investeeringuid kõikidesse ehitusega seotud sektoritesse, tekivad uued firmad ja töökohad.

Venemaa presidendivalimised leiavad aset 2018. aastal, praeguseks on oma kandideerimisest teatanud üksnes opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi. Praegune president Vladimir Putin ei ole kandideerimist kinnitanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee