Pariisi Orly lennujaamas tulistasid turvamehed surnuks 39aastase mehe, kes üritas lennujaamas viibinud sõdurilt relva ära võtta.Foto: Reuters / Scanpix
Maailm
18. märts 2017 10:34

Uudist täiendatud kell 18.30. Lisatud TV3 video!

FOTOD ja VIDEOD | Pariisi lennujaamas lasti maha mees, kes üritas sõdurilt relva haarata (56)

Pariisi Orly lennujaamas tulistasid turvamehed surnuks mehe, kes üritas lennujaamas viibinud sõdurilt relva ära võtta, vahendab BBC. Keegi teine rünnakus viga ei saanud.

Lennujaam evakueeriti ning reisijatel ei lubatud enne ülekuulamist lahkuda. Saabunud lennukid olid BBC andmetel lennuväljal ning inimesi teraslindudest välja ei lastud. 

Lennujaamas patrullinud sõduritele lähenenud mees üritas ühelt sõdurilt relva haarata ning seejärel läks poodi peitu. Sellele reageeris turvameeskond, kes mehe poes maha lasid.

Rünnaku korraldanud 39aastane mees oli radikaalse käitumise tõttu ka jälgimise all.

Ametnikud kahtlustavad, et mees oli seotud ka tulistamisega, mis toimus enne lennujaamas toimunud intsidenti Pariisi äärelinnas. Nimelt sai pisut enne lennujaama tulistamist läbi tulirelva vigastada politseinik, kes viis Pariisi põhjaosas asuvas äärelinnas läbi rutiinset sõiduki kontrolli. Politseiniku tulistanud mees põgenes sõidukiga.

Arvatakse, et mees, kes tulistas politseinikut, jättis oma auto äärelinna ja varastas siis uue auto, et sellega lennujaama sõita.

39aastase mehe ründamise motiivid on veel selgitamata. Politsei korraldas läbiotsimise mehe elukohas Garges-les-Gonesse'is. Mehe isa ja vend võeti vahi alla - see on terrorirünnakute puhul tavapärane protseduur.

Lennuväljal töötasid ka pommirühma eksperdid. 

Pariisist 13 km kaugusel lõunas asuv Orly on Pariisi suuruselt teine lennujaam.