11
fotot
Pariisi Orly lennujaamas tulistasid turvamehed surnuks 39aastase mehe, kes üritas lennujaamas viibinud sõdurilt relva ära võtta. (YouTube)

Pariisi Orly lennujaamas tulistasid turvamehed surnuks mehe, kes üritas lennujaamas viibinud sõdurilt relva ära võtta, vahendab BBC. Keegi teine rünnakus viga ei saanud.

Lennujaam evakueeriti ning reisijatel ei lubatud enne ülekuulamist lahkuda. Saabunud lennukid olid BBC andmetel lennuväljal ning inimesi teraslindudest välja ei lastud. 

Lennujaamas patrullinud sõduritele lähenenud mees üritas ühelt sõdurilt relva haarata ning seejärel läks poodi peitu. Sellele reageeris turvameeskond, kes mehe poes maha lasid.

Rünnaku korraldanud 39aastane mees oli radikaalse käitumise tõttu ka jälgimise all.

Ametnikud kahtlustavad, et mees oli seotud ka tulistamisega, mis toimus enne lennujaamas toimunud intsidenti Pariisi äärelinnas. Nimelt sai pisut enne lennujaama tulistamist läbi tulirelva vigastada politseinik, kes viis Pariisi põhjaosas asuvas äärelinnas läbi rutiinset sõiduki kontrolli. Politseiniku tulistanud mees põgenes sõidukiga.

Arvatakse, et mees, kes tulistas politseinikut, jättis oma auto äärelinna ja varastas siis uue auto, et sellega lennujaama sõita.

39aastase mehe ründamise motiivid on veel selgitamata. Politsei korraldas läbiotsimise mehe elukohas Garges-les-Gonesse'is. Mehe isa ja vend võeti vahi alla - see on terrorirünnakute puhul tavapärane protseduur.

Lennuväljal töötasid ka pommirühma eksperdid. 

Pariisist 13 km kaugusel lõunas asuv Orly on Pariisi suuruselt teine lennujaam.

Jaga artiklit

56 kommentaari

P
Priit  /   06:23, 20. märts 2017
Ei no üli kõva video oli tõesti. Lausa alla oleks lasknud !
S
Salliv eesti  /   20:20, 19. märts 2017
Meie, liberaalid ja sallivad mõistame hukka rassistliku politsei käitumise ja avaldame sügavat kaastunnet hukkunu lähedastele. Rohkem sallivust ja armastust teiste kultuuride vastu. Isegi, kui põõbel ei saa aru teise kultuuri eripärast, ei pea seda kohe hukka mõistma. Teda poleks tohtinud maha lasta, vaevalt ta midagi halba mõtles. Pigem ei saanud politsei teisest kultuurist aru.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis