Eesti uudised

Erki Savisaar: alkoholi kättesaadavust vähendaks vaid pangakaardiga tasumine (106)

Toimetas Aleksander Pihlak, 18. märts 2017 12:12
Erki SavisaarFoto: Teet Malsroos
Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar leiab, et Eestis tuleks arutada piirangut, mis lubaks alkoholi edaspidi osta ainult pangakaardiga.

„Kaardiga maksmine vähendaks noortel võimalusi alkoholi poest osta,“ tõi Savisaar näite. Kui praegu pääseb veel nii mõnigi pood alaealistele alkoholi müümisega, siis  kaardimakse puhul jääks Savisaare sõnul jälg, et alkoholi on alaealisele müüdud.

Samal teemal

„See oleks kindlasti ka poodide jaoks distsiplineeriv meede. Samuti on võimalik tehnilisi lahendusi täiendada nii, et alaealistel kaardimakse ebaõnnestub, kui nad püüavad alkoholi eest maksta,“ ütles Savisaar.

Teisalt ei oleks riigikogulase sõnul alkohol niivõrd kättesaadav inimestele, kelle elu keerdkäigud on kahjuks nad viinud tänavatele. „Paraku on kodutute puhul väga suureks murekohaks just alkoholitarbimine, mistõttu on oma elu kordaseadmine pea võimatu. Pangakaardiga maksmise puhul võib eeldada, et iga taaralt saadud sent joogile ei kuluks,“ leidis Riigikogu majanduskomisjoni liige.

Samas tõdes ta, et pangakaardiga maksmisel võiks olla ka psühholoogiline, nii-öelda suure venna efekt. „Kui inimene teab, et alkoholiostust jääb jälg või et kaasa võib panga väljavõttele pilgu peale visata, võib nii mõnelgi hobijoojal tekkida kahtlus oma ostu mõttekuses,“ ütles Savisaar.


Sellel nädalal ütles ka Leedu peaminister Saulius Skvernelis kohtumisel ettevõtjatega, et Leedul tuleks kaaluda lubada võimalust alkoholi eest maksta vaid pangakaardiga ning vähendada alkoholiga kauplejate hulka. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee