Eesti uudised

Elisa ehitab üle miljoni euro eest 100 uut 4G tugijaama (20)

Toimetas Aleksander Pihlak, 18. märts 2017 09:35
Traadita internet muutub aina võimsamaksFoto: ALDO LUUD
Elisa investeeris üle miljoni euro, et järgneva kuu jooksul Harjumaale 100 uut 4G tugijaama lisada.

„Nelja nädala pärast on Harjumaal 90-95% Elisa 4G võrgust teise sageduskihiga kaetud, mis lubab klientidele pakkuda senisest kuni 3 korda suuremaid interneti kiiruseid,“ ütles Elisa juhatuse liige Toomas Polli.

„Arvestades mobiilse interneti mahtude meeletut kasvu viimasel aastal, mis peegeldub nii klientide kasutamisharjumuste arengus ning lemmikrakenduste tarbimissageduses on 4G võrgu tihendamine ja teise sageduskihi rajamine loogiline samm ning see ei jää sugugi viimaseks,“ ütles Polli.

Polli sõnul on Elisal plaanis Harjumaale lisada ka kolmas sageduskiht. „Elisa eesmärgiks on turule tuua 5G internet ning erinevate sageduste ühendamisega liigume uue tehnoloogia turule toomise suunas,“ ütles ta.

Polli sõnul ulatuvad praegu Harjumaal ühe kliendi arvestuses teoreetilised kiirused kuni 75 ja reaalselt kuni 50 megabitini sekundis. Teise sageduskihi lisandudes oleksid reaalsed kiirused 175 - 200 megabitti sekundis ja kolmanda kihi puhul 350 megabitti sekundis. 

„Sedavõrd tiheda võrgu puhul ei tohiks probleeme esineda ka tippkoormuse korral, olgu selleks siis jalgpalli MM finaalmängu või Eurovisiooni lõppkontserdi jälgimisel," ütles Polli.

Harjumaal saavad teise sageduskihi enamus Elisa 4G võrgu tugijaamadest ning kolmas sageduskiht lisandub üksikute sektoritena laiali üle Harjumaa. Kõige rohkem tuleb kolmandat sageduskihti Viimsi ja Muuga piirkonda.