Eesti uudised

FOTOD | Eestisse saabusid esimesed NATO lahingugrupi kaitseväelased (98)

Toimetas Kristin Aasma, 17. märts 2017 22:21
Ämari lennubaasi saabus 17. märtsi õhtul ligi 130 Ühendkuningriigi kaitseväelast, kes kuuluvad sel kevadel saabuva NATO ligi 1200 sõdurist koosneva lahingugrupi koosseisu. Foto: Siim Verner Teder, Karl Johanson / Kaitseväe peastaap
Ämari lennubaasi saabus 17. märtsi õhtul ligi 130 Ühendkuningriigi kaitseväelast, kes kuuluvad sel kevadel saabuva NATO ligi 1200 sõdurist koosneva lahingugrupi koosseisu."Ühendkuningriigi, Prantsuse ja Taani kaitseväelaste osalemine on selgeks märgiks, et alliansi riigid seisavad ühiselt rahu ja vabaduse kaitsel. Siin Eestis kaitsete te kogu NATOt, mitte ainult Eestit," sõnas kaitseminister Margus Tsahkna Ämarisse saabunud brittidele.

Sõdureid oli tervitama tulnud ka Ühendkuningriigi suursaadik Eestis Theresa Bubbear ja 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm, edastas kaitseväe peastaap.

Samal teemal

Eelnevalt on Eestis teenistusse asunud 80 Ühendkuningriigi kaitseväelast, kes valmistavad koostöös eestlastega ette NATO lahingugrupi isikkoosseisu ja tehnika saabumist.

20. märtsil saabuvad Eestisse ka esimesed 50 lahingugruppi kuuluvat Prantsuse kaitseväelast. Prantslased panustavad NATO lahingugruppi järgneva kaheksa kuu vältel, andes seejärel vastutuse üle taanlastele. Ülejäänud NATO lahingugrupi isikkoosseis ja nende varustus saabub siia lähinädalatel.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid möödunud juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada NATO pataljonide lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poolasse. Eestis paiknema hakkava NATO lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks
riikideks on Prantsusmaa ja Taani.

Lahingugruppi kuulub ligi 1200 liitlassõdurit. Ühendkuningriik on teatanud, et nende panuseks lahingugruppi on 800 kaitseväelasega soomusüksus, mille relvastuses on tankid, jalaväe lahingumasinad, liikursuurtükid ja soomukid. Prantsusmaa on teatanud, et nende panuseks lahingugruppi on 300 kaitseväelasega üksus, mille relvastuses on tankid, jalaväe lahingumasinad ja soomukid.

Eestit  seovad brittide, taanlaste ja prantslastega pikaajalised kaitsealased sidemed ning relvavendlus ühisest osalemisest rahvusvahelisetel sõjalistel operatsioonidel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee