Maailm

Trump keeldus Merkeli kätt surumast (97)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. märts 2017 21:23
Saksamaa liidukantsler Angela Merkeli kohtumine USA presidendi Donald Trumpiga Washingtonis 17. märtsil 2017.Foto: AFP, Reuters / Scanpix
Ameerika uudistesaade NBC Nightly News ja paljud teised meediaväljaanded jagavad kentsakat momenti kahe suurriigi liidri, Donald Trumpi ja Angela Merkeli kohtumisest Valges Majas, kus Ameerika liider justkui ignoreerib teise ettepanekut kätt suruda. Eelnevalt peetud pressikonverentsil riigijuhid siiski kätlesid, kuid Merkeli ettepanekule Ovaalkabinetis Trump ei reageerinud.

"Saatke Saksamaale üks hea pilt," ütleb USA president Donald Trump fotograafidele. Hetk hiljem pöördub Saksamaa kantsler Angela Merkel tema poole ja küsib vaikselt: "Kas tahate kätt suruda?" Tavaliselt tehakse riigijuhtide kohtumistel ikka pilte ka sellest, kuidas koostöö ja hea tahte märgiks kätt surutakse. Trump aga vaatab enda ette, käed rangelt koos. Moment on üsna pingeline ja piinlik. Merkel muigab üllatunult, kuid ei ütle midagi.

Trump pole Merkelile sõbrutsemiseks palju põhjust andnud. Oma Twitteri säutsudes on ta väitnud , et Saksamaa kantsler hävitab oma riiki. Pingeline õhkkond oli küll ootuspärane, kuid Saksamaa on siiski üks USA peamisi liitlasi, seega tuli säärane ükskõiksus kohal viibinud ajakirjanikele üllatusena. Kahe riigipea kohtumise eel avaldas Ameerika poliitikateemaline veebileht Politico artikli pealkirjaga "Vaba maailma juht kohtub Donald Trumpiga". Selline nali on üsna salvav, sest vaba maailma juhist rääkides on alates Külma sõja aegadest viidatud just Ameerika presidendi ametis istujale.

Samal teemal

27.03.2017
Trump esitas Merkelile arve, mille kohaselt võlgneb Saksamaa NATO-le ligi 346 miljardit eurot
21.03.2017
Trumpi reiting langes rekordmadalale
20.03.2017
Merkel hoiatas Türgit natsisolvangute pärast
16.03.2017
Stella nurjas Merkeli ja Trumpi kohtumise, homme üritatakse uuesti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee