Krimi

Nädala jooksul vahistati Harjumaal viis roolijoodikut.

Joobes juht: mäletan küll napsutamist, kuid mitte autoga sõitmist (2)

Marvel Riik, 17. märts 2017 16:36
Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Rainer Amuri sõnul tabatakse roolist ikka ja jälle inimesi, keda on ka varem joobes juhtimise eest karistatud. Foto on tehtud aasta algul, kui politsei korraldas Harkus puhumisreidi.Foto: Teet Malsroos
Karm töönädal prokuratuuri pilgu läbi: vahistati viis roolijoodikut. Üks oli nii purjus, et ei mäletanudki autojuhtimist, teine esitas võõra juhiloa, kolmas läks narkojoobes sõitmise pärast politseisse ütlusi andma, tulles kohale autoga ja narkojoobes.

Esmaspäeval taotles prokuratuur kohtult 41aastase mehe vahistamist, kes oli ka eelmise aasta kevadel kriminaalses joobes autot juhtinud ning selle eest karistada saanud. Rohkem kui kahepromillise joobega tabati mees uuesti Tallinnas kesklinnas Suur-Ameerika tänaval. Politseis tunnistas mees napsutamist, kuid ei mäletanud,et oleks autoga sõitnud – pilt tuli talle uuesti ette alles siis, kui teda politseibussis jaoskonda viidi.

Samal teemal

Teisipäeval taotles prokuratuur maakohtult 37aastase mehe vahi alla võtmist, keda on korduvalt juhilubadeta sõitmise eest karistatud. Varasemad karistused pole teda õpetanud, vaid sunnivad teisi lahendusi otsima – kui mees taas roolist tabati, andis ta politseinikule võõra juhiloa. Mehele on see väike märk karistusregistrisse, mis kubiseb rikkumistest. Praegu on tal käimas kriminaalmenetlus pideva lubadeta, sealhulgas ka võõra dokumendiga, ja joobes juhtimise eest. Lisaks on tal osalus narkokuriteos.

Kolmapäeval taotles prokuratuur narkojoobes autot juhtinud 32aastase mehe vahistamist, kes oli juba varasemaltki narkojoobes rooli tagant tabatud. Mees tuli uue vahejuhtumi asjus politseisse ütlusi andma ning jättis kohe ülekuulamise alguses enda olemisega politseinikutele mulje, et on põhjust minna edasi Wismari haiglasse narkoekspertiisi. Muide, mees sõitis ülekuulamisele oma BMWga.

Täna taotles prokuratuur 32aastasee mehe vahistamist, keda aasta tagasi karistati joobes juhtimise ning peksmise eest. Praegu on mees katseajal, kuid see ei takistanud teda neljapäeva õhtul ilma lubadeta ning purjuspäi Mercedese rooli istumast.

Lisaks taotles prokuratuur kohtult 69aastase liiklusrikkuja kinnipidamise pikendamist kahe kuu võrra. Mehele on esitatud kahtlustus joobeseisundis väga raskete tagajärgedega avarii põhjustamises. Kahtlustuse järgi kaldus ta vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku kahe autoga. Mees oli enda autos üksi ega saanud ise viga, kuid teistes autodes olnud neljast inimest sai kolm eluohtlikud vigastused.

Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Rainer Amuri sõnul on murettekitav see, kui kergekäeliselt võivad inimesed ohtu panna nii enda kui kaasliiklejad. „Selline nädal on kahjuks tavapärane. Ikka ja jälle tabatakse roolist inimesi, keda on ka varem joobes juhtimise eest karistatud. Politsei reageerib teatele võimaliku joobes juhi kohta väga kiiresti, sest õnnetuse võivad nad põhjustada iga hetk. Näiteks 69aastane mees tegi väga raskete tagajärgedega avarii vaevu paarsada meetrit pärast sõidu alustamist.“

Prokurör lisab, et kui inimesed ei võta leebematest karistustes õppust ega tegele oma probleemidega, tuleb neid ühiskonnast eemal hoida. „Sellist praktikat jätkame ka edaspidi,“ lubas Amur.

Samal teemal

10.10.2017
Joobes veokijuht tunnistas esmaspäeva hommikul, et võttis enne sõitu minekut napsi
23.03.2017
Laevareisija, kui oled purjus, kutsu appi kaubalaadija!
21.03.2017
POLITSEIBUSSILT LÖÖGI SAANUD TRAKTORIST: kaotasin kraavi paiskudes teadvuse. Avasin silmad – vastu vaatas politseinik