Krimi

Jaak Aab: Keskerakond ei välista Savisaare kriminaalasjas kokkuleppele minemist (22)

Toimetas Teet Teder, 17. märts 2017 14:43
Edgar SavisaarFoto: Tiina Kõrtsini
Süüdistused on esitatud Edgar Savisaarele ja ühes episoodis Keskerakonnale. Keskerakonna peasekretär Jaak Aab kinnitas, et erakond ei välista kokkuleppele minemist.

Järgmisel nädalal on Edgar Savisaare kriminaalasja teine eelistung, milles kohus võtab seisukoha eelmise, 16. veebruari eelistungil esitatud taotluste osas. Ka on pooltel võimalus kohtule veel taotlusi esitada.

Jaag Aab  selgitas, et menetluse praeguses etapis ei ole Keskerakond kuni kohtuprotsessi eelistungiteni kokkuleppemenetlust taotlenud, kuid kindlasti jälgitakse menetluse käiku ja asjaolusid. "Eelkõige lähtume erakonna huvidest ja kindlasti ei välista me kokkuleppe taotlemist edasise kohtumenetluse käigus,“ rõhutas Aab.

Jaak AabFoto: Teet Malsroos

Süüdistus Keskerakonnale on esitatud ühes episoodis, mis on otseselt seotud endise esimehe Edgar Savisaare otsuste ja toimingutega.

Savisaart süüdistatakse korduvas suures ulatuses altkäemaksuga nõustumises ja vastuvõtmises, suures ulatuses toimepandud rahapesus, suures ulatuses ja korduvalt toimepandud omastamises ning suures ulatuses erakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises.

Lisaks Savisaarele on süüdistus esitatud ka MTÜ-le Eesti Keskerakond, endisele Tallinna linnavalitsuse nõunikule Priit Kutserile, volikogu esimehele Kalev Kallole ning viiele ettevõtjale.

Samal teemal

31.05.2017
Korbi vahetab riigihalduse ministri kohal välja Jaak Aab
18.03.2017
Edgar Savisaar Rõngus: voodihaige ma ei ole, aga kindlasti üsna keerulises seisus
17.02.2017
Savisaare protsess jõuab lõpule ilmselt tuleval aastal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee