Foto: Vida Press
Toimetas Piret Kütt 17. märts 2017 14:36
Neljapäevasel päikselisel pärastlõunal tegi Andrew Leander Wilson midagi, mis näis talle uskumatuna: ta kõndis tänaval, saatjateks vaid tema pereliikmed. Wilson on mees, kes veetis 32 aastat trellide taga. Süütult. 

"Olin vangis 32 aastat, kolm kuud ja 14 päeva. See on olnud pikk aeg," ütles Wilson CNN-le. 

62aastane mees mõisteti süüdi, kui ta oli 30. Wilson on jäänud oma süütuse juurde alates päevast, mil ta 21aastase mehe tapmises süüdistatuna vahistati. Wilson tunnistati süüdi pelgalt tapetu sõbratari tunnistuse alusel. Saladena Bishop valis Wilsoni välja võimelike kurjategijate fotode hulgast.  Ent hiljem selgus, et naine oli varasemalt andnud politseile valetunnistusi ning rünnanud noaga üht inimest. 

Kohtunik Laura Priver otsustas, et Wilson oli jäetud ilma oma põhiseaduslikust õigusest õiglasele kohtupidamisele. Kohtunik tühistas tema süüdimõistmise ning nõudis kinnipeetu viivitamatut vabastamist. 

Wilsoni süütuks tunnistamise jõudis ära oodata ka tema 96aastane ema

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

Horros 18. märts 2017 21:23
Seegi fakt näitab, et USA ei ole õigusriik.
.
Eesti, kui annab USAle välja kahtlusaluseid, ei ole sellisel juhul samuti õigusriik.
to Horrus 19. märts 2017 10:06
Seega, oh milline täiuslik õiguseriik oli vana hea NSVL, mida me 50 aastat nautisime! Nii kirjat ja sooja Stalini päikest, Hruštšovi sula kui ka Brežnevi ennastimetlevat rahulolu.
Horros 18. märts 2017 21:22
Seegi fakt näitab, et USA ei ole õigusriik.
.
Eesti, kui annab USAle välja kahtlusaluseid, ei ole sellisel juhul samuti õigusriik.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS