(PantherMedia / Scanpix)

Kuigi Kantar Emori andmetel usub üle poole eestlastest ülivõimetega inimeste olemasolusse ning sama palju tunnistab kõrgema jõu olemasolu, siis Õhtulehe lugejad peavad üleloomulikku siiski pigem psühholoogiliseks efektiks, ent on ka neid, kes usuvad päriselt.

"See ju puhas psühholoogia koos meisternäitlemisega, sest inimesed ise räägivad neile kõik välja, enne kui nad suu lahti teevad," kirjutab üks lugeja.

"Ma väidan pigem, et üle poolte on ise mingil määral kokku puutunud igasuguste ebatavaliste nähtustega või teavad selliseid lugusid perekonnast. Paljudel on endal mingid võimed, aga sellest üldiselt ei räägita, ei ole kombeks või ei usaldata ennast piisavalt, et seda tunnistada. Loomulikult on siis igasugune uus info huvitav, kuidas ennast arendada, kuidas üldse ümber käia selle jõuga," lisab teine lugeja.

Kolmas lugeja leiab, et igal asjal on põhjus ja nõudmine sünnitab pakkumise. "Eks inimestel on ju psüühika suuremal või vähemal määral nässus ja nii need nõiad psühhoterapeudi osa täidavad. Paljud ei söanda võib-olla psühhiaatri või psühholoogi poole pöörduda, kuna niiviisi justkui pead omaks võtma, et sul miskit vaimse tervisega häda. Nõia juurde minek on veidi teistmoodi. Selles on rohkem mängulisust, põnevust ja saab vabamalt võtta."

"See on puhas äri ja meelelahutus. Kes tahab vaadata, vaadaku," leiab neljas.

Lugeja lisab: "Olen kristlane ja usun jumalasse. Usun ka seda, et on olemas ülivõimetega inimesed, kes suudavad näha mineviku ja tuleviku sündmusi, suhelda lahkunud hingedega. Samuti on ravitsejaid, kes tõepoolest suudavad haigeid inimesi aidata. Kuid arvan, et alati on olemas ka šarlatane, kes on lihtsalt raha saamise peal väljas."

Jaga artiklit

18 kommentaari

A
abc  /   08:06, 18. märts 2017
... ja tuleb aeg,mil nad ei taha kuulda tervet õpetust vaid kuulavad seda,mille järele kõrvad sügelevad.
A
aga nii see on juba eestlane  /   17:22, 17. märts 2017
Minu teada on Eestlane alati saama peal väljas. Ei ole need juudid ainult kes ütlevad aga mida mina saan selle eest! Siin on Eestlased ka ja pluss Soomlased aga mida mina selle eest saan. Siis ollakse vihased, kibestunud, ah sina oled ka see samune, ei tereta, norutavad ei tunne rõõmu kus venelane juubeldab, need on migrandid ja teeme tõrviku ronkkäigu. Aga eestlast saabki kirjeldada vinguv ja norutavad iga üks oma ette nurgas koos naise või naine koos mehega.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis