Müstika | Eriline

LUGEJA EESTLASTE NÕIAUSUST: psühholoogi kardetakse, ent nõia juures saab vabamalt võtta (18)

Õhtuleht.ee, 17. märts 2017, 11:07
 PantherMedia / Scanpix
Kuigi Kantar Emori andmetel usub üle poole eestlastest ülivõimetega inimeste olemasolusse ning sama palju tunnistab kõrgema jõu olemasolu, siis Õhtulehe lugejad peavad üleloomulikku siiski pigem psühholoogiliseks efektiks, ent on ka neid, kes usuvad päriselt.

"See ju puhas psühholoogia koos meisternäitlemisega, sest inimesed ise räägivad neile kõik välja, enne kui nad suu lahti teevad," kirjutab üks lugeja.

Kolmas lugeja leiab, et igal asjal on põhjus ja nõudmine sünnitab pakkumise. "Eks inimestel on ju psüühika suuremal või vähemal määral nässus ja nii need nõiad psühhoterapeudi osa täidavad. Paljud ei söanda võib-olla psühhiaatri või psühholoogi poole pöörduda, kuna niiviisi justkui pead omaks võtma, et sul miskit vaimse tervisega häda. Nõia juurde minek on veidi teistmoodi. Selles on rohkem mängulisust, põnevust ja saab vabamalt võtta."

"See on puhas äri ja meelelahutus. Kes tahab vaadata, vaadaku," leiab neljas.

Lugeja lisab: "Olen kristlane ja usun jumalasse. Usun ka seda, et on olemas ülivõimetega inimesed, kes suudavad näha mineviku ja tuleviku sündmusi, suhelda lahkunud hingedega. Samuti on ravitsejaid, kes tõepoolest suudavad haigeid inimesi aidata. Kuid arvan, et alati on olemas ka šarlatane, kes on lihtsalt raha saamise peal väljas."

18 KOMMENTAARI

a
abc 18. märts 2017, 08:06
... ja tuleb aeg,mil nad ei taha kuulda tervet õpetust vaid kuulavad seda,mille järele kõrvad sügelevad.
a
aga nii see on juba eestlane 17. märts 2017, 17:22
Minu teada on Eestlane alati saama peal väljas. Ei ole need juudid ainult kes ütlevad aga mida mina saan selle eest! Siin on Eestlased ka ja pluss Soo...
(loe edasi)
Loe kõiki (18)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee