VABA MEES: Aleksander Einseln lahkub Kadrioru lossist 1995. aasta detsembris, pärast seda, kui president Lennart Meri on rahuldanud tema lakumisavalduse. Seljas olnud vormi annetas ta pärast ametist lahkumist Eesti Sõjamuuseumile.Foto: Vambola Salupuu
Küllike Rooväli 17. märts 2017 04:00
Eile suri 86. eluaastal Eesti taasiseseisvumise järgne esimene kaitseväe juhataja.

Eile suri 86. eluaastal Eesti taasiseseisvumise järgne esimene kaitseväe juhataja.

USA armee erukolonel Aleksander Einseln tuli 1993. aastal peaaegu otse lennukilt Eesti kaitseväge juhtima, riskides kaotada oma mugava elu, karjääriga välja teenitud staatuse ja sissetuleku. 

Einseln suri eile 85 aasta vanusena, olles Eesti kaitseväe teine täiskindral pärast Johan Laidoneri ja enne Ants Laaneotsa ning äsja kindraliõlakuteni tõusnud Riho Terrast. Eesti kaitseväe juhatajate reas oli Einselni täita aga koht, mida praegu ei ihkaks endale ilmselt keegi, sest rohkem tuli lahinguid lüüa tagalas – peastaabi, kaitseministeeriumi ja riigikogu ruumides, kui välisriike heidutades või kaitseväe õppustel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Kaastunne lähedastele 31. märts 2017 20:04
Hea, et selline mees oli eestile olemas, olgu muld talle kerge.
17. märts 2017 13:53
einseln oli tõeline eesti patrioot,erinedes selle poolest nendest klounidest,kes peale teda eesti kaitseväge juhtima asusid.eriti käib see viimase narri kohta,kes püssirohtu nuusutanudki pole,aga rind on aurahasid täis nagu leonid brežnevil.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS